Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Importanta BMW-ului in mediul rural din Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
kleeblatt

kleeblatt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 18.11.2014

Quote

Celor din marile orase suprasaturate de masini scumpe de toate felurile le vine greu sa creada ca inca mai exista multe locuri din Romania in care o cotoarba de masina sa fie privita ca semn de aroganta suprema. Chiar un prieten imi spunea: Ba, la mine la tara, daca vii cu o pisicuta futi ca ursul in fiecare zi! Nu l-am crezut la inceput. Dar, in cele din urma, mi-am dat seama ca in zona rurala, masina, oricat de obosita este ea, inca reprezinta chintesenta succesului la femei.

- Varu'miu are un scuter si da la buci mai des ca tine! imi mai zicea unul. Ma rog, asta nu ar fi greu, dar cica la tara, daca ai un mijloc de deplasare dotat cu motor, adica exclus transportul cu tractiune animala, esti un fel de semi-zeu. Mai ales pe perioada vacantei, cand satele se umplu de domnisoare dornice de distractie si plimbare.

Eu, Toma-necredinciosul, ma gandesc ca in zilele noastre, fetele mai dornice de viata sunt destul de destepte si informate incat sa nu-si mai petreaca vacantele la bunici, in ograda stramoaseasca printre gaini, ca pe vremuri. Eu imi spuneam ca toti acei indieni care se dau mare ca fac sex in fiecare zi (si aici nu ma refer la sex de unul singur!), mananca rahat. Mai ales cand auzeam exemple concrete de nespalati cu tot felul de dugheane cu 4 sau 2 roti care erau vazuti ca niste adevarati Playboy ai ulitei satesti.

Nici acum nu pricep cum de un "Costelus" cu pamant sub unghii ce conduce o pisica pe Bulgaria care scoate mai mult fum decat centrala din Berceni, are succes la femei. De acord, vorbim de satele romanesti, in care saracia este care este, dar totusi fetele din ziua de azi sunt ceva mai pretentioase, nu? Nu mai pica niciuna la castravete asa de usor, cu o plimbare la padure la bordul BMW-ului din dotare al carui numar zbarnaie in ritmuri de manele. Cel putin, asa credeam eu.

Dar am gresit sa confund ceea ce vad in jurul meu la capitala cu ceea ce se intampla la tara, in Romania. Am gresit sa cred ca, daca in Bucuresti, un manelist cocalar cu o rapciuga bulgareasca este vazut prost si nimeni nu da doi bani pe el, la tara se intampla la fel. Ei bine, in satele romanesti, mai ales cele din sudul Romaniei, acolo unde saracia este in floare, astfel de specimene sunt un fel semi-zei.

In vacanta de vara inca se intorc la tara multe fete. Si aici nu vorbesc de cotoroante cu picior de lemn sau cu aproape doi dinti in gura. Ci de fete sexy, bine dotate, atragatoare, zambitoare, pe care daca le aranjezi putin, le trimiti la coafor si arunci niste haine moderne pe ele, nu ti-e rusine sa le duci in cele mai luxoase restaurante din Monaco. Ba chiar, despre unele, ai jura ca sunt fotomodele. Adica daca le scoti slapii din picioare, le tunzi la subrat si le pui o periuta de dinti in mana, ai scoate super femei din ele, vorba feciorilor de la Body and Soul.

Dar ce sa vezi? Asa cum se duc fetele la bunici sau la parinti, in gospodaria batraneasca, asa se duc si feciorii. Care, daca au masina, sunt cei mai smecheri. Si asta, pentru ca in mediul rural, impresia pe care le-o lasi altora este cel mai important lucru. In satele din Romania, sa fii vazut intr-o masina reprezinta aroganta suprema. De ce oare?

Pentru ca lumea vorbeste. Radio-sant. Bancile din fata casei, spartul semintelor la apus de seara, Facebook si caminul cultural. Daca tu, ca femeie, esti vazuta intr-un BMW bulgaresc, vorbeste tot satul. Ba chiar lumea e invidioasa pe tine. Femeile nu se pricep ele prea bine la modele, pentru ele ca e un E36 sau un E60 e acelasi lucru, sigla aia rotunda alb-albastru sa fie, restul nu conteaza...

Si pentru ca "impresia artistica" lasata de domnisoarele venite in vacanta conteaza cel mai mult, baietii se folosesc de asta in avantajul lor. Vin cu masina, se etaleaza cu ea pe ulita, dau ture de centru cu muzica la blana, dupa care le combina pe femei la discoteca satului, in week-end. Sau, pentru ca in mediul rural distractiile sunt destul de limitate, daca ai masina, poti ajunge usor "la padure", la Dunare, la oras sau la strand. Dar pe jos nu poti merge, asa ca tu, ca femeie care se respecta, vrei sa te duci cu masina. Asa ca il agati pe unul cu masina. Si asa se naste "serviciul reciproc".

Concret, daca vrei sa te bucuri de succes in randul domnisoarelor, du-te in week-end la discoteca unui sat. E imposibil sa pleci de acolo cu masina goala si cu coaiele inca pline. Este ceva real, este ceva palpabil, masurabil, cert. Chiar daca ai un scuter sau motor, succesul este acelasi. Conteaza doar sa ai cu ce plimba femeia, care, in aceste cazuri, inca este disperata sa isi puna curul pe un scaun de masina, asta e scopul ei in viata, e tot ce conteaza.

In cele din urma, dupa ce am vazut cu ochii mei disperarea femeilor atunci cand vad un baiat cu masina, nu conteaza ca el nu a mai facut dus de asta-toamna si ca s-a bronzat pe frunte de la becul de benzina aprins non-stop, la fel cum nu conteaza masina sau starea ei, masina sa fie (ca pont, daca ai BMW, combini garantat o domnisoara la rocoteca in primele 10 minute, daca ai Ford, s-ar putea sa astepti cam o ora), am realizat ceva.

Nu trebuie sa mai fac greseala sa confund satul cu orasul. In oras, daca te duci la o siliconata in Bamboo si-i spui ca ai Logan la poarta, te scuipa in ochi. In schimb, la tara, daca ii spui ca ai Logan, primesti un zambet, urmat de un add pe Facebook si finalizare la padure.

http://www.4tuning.r...al-din-romania/

ar trebui ca toti cocalarii si cioroii sa se mute la tara cu jegurile lor de e36,46 ca sa nu mai vedem cazanele alea pe strada in oras.

#2
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Unii îşi iau maşină ca să impresioneze (cocalarii), altora pt. că pur şi simplu le place acea maşină.

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007
asta se crede in ani '90 :facepalm:

#4
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Incepe sa-mi para rau ca softpedia nu permite sa dai unlike, este o scapare majora a sistemului. Dar ma voi folosi de facilitatea: "ignore user".

#5
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Lasa, ca aici in mediul urban avem din astea:

Attached File  bmw - Copy (2).jpg   156.57K   156 downloads

Da, e trist cum imaginea unei marci in alte zone recunoscute pentru dinamica, design, sau alte lucruri, la noi e reprezinta pustoaice, cocalari, bizoni cu modele de acum 15 ani fara tobe, si tot asa. :)

#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
d4m4g3 pe care-l vad in bara ar putea sa stearga subiectul si sa ne prefacem ca n-a existat!!! Posted Image
nu-i vorba de textul citat ci despre ce a scris initiatorul!!!

Edited by Nero-d, 02 June 2015 - 18:11.


#7
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Daaa, au un succes nebun la femei cocalarii cu BMWceu din 99 pe Bulgaria. Dar eu intreb : LA CE FEL DE ,,FEMEI" ? Nici intr-un caz la una cu care mi-ar place mie sa ies!

#8
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007
poate sterge subiectu vreun moderator; asta e afront la inteligenta noastra Posted Image

#9
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
si musai sa-i pui un numar gen B-320-BMW... sau, daca-ti da mana, un B-730-BMW
numere gen COI, FUT, USD sau SEX - nu ca primele 2 sunt si viabile conform legislatiei de pe la noi - sunt lipsite de orice calitate

sunt curios daca te duci cu o Tesla pe la puicutzele alea despre care se faca vorbire, cam care sa fie efectul

#10
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Daca esti de la oras si mergi la caminul cultural de la tara cu masina ca sa arzi țărăncuțe s-ar putea sa pleci cu geamurile sparte

#11
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 kleeblatt, on 02 iunie 2015 - 17:54, said:

ar trebui ca toti cocalarii si cioroii sa se mute la tara cu jegurile lor de e36,46 ca sa nu mai vedem cazanele alea pe strada in oras.

Nu-s toti bogati ca tine sa umble doar cu quattroporte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate