Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Incepator la sala

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
Ce alimentatie trebuie sa am daca ma apuc de sala? (Nu am mai facut pana acum.) Am app 17 ani , 1.70 si 60 kg. Mersi :)

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
celalalt topic deschis de tine nu iti mai place ?
http://forum.softped...st__p__17291246

Edited by Mihai_3, 02 June 2015 - 14:23.


#3
digital_critic

digital_critic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.09.2009
Cel putin 4-5 mese pe zi cu pauza de cel putin 30 de minute inainte de antrenament.

Nu recomand prafuri si alte prostii... ai destule alternative naturale, oua, branza, vita, etc..

#4
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

View Postdigital_critic, on 02 iunie 2015 - 14:38, said:

Nu recomand prafuri si alte prostii... ai destule alternative naturale, oua, branza, vita, etc..
Prafuri Posted Image vezi ca is ok daca le iei cu lapte, si nu cu nara de pe masa.

Edited by zdutzu, 02 June 2015 - 14:48.


#5
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostAzY9, on 02 iunie 2015 - 14:14, said:

Ce alimentatie trebuie sa am daca ma apuc de sala? (Nu am mai facut pana acum.) Am app 17 ani , 1.70 si 60 kg. Mersi Posted Image
"Clisă cu pită, ciapă ( ca să bei apă), părădăici, krumpiri prăjiț și lubeniță cât cuprinde", meniu bio-eco-natural tradițional bănățan, să nu fie cu bănat

Fripturi de cotlete, copane și mânzat, nu folosi acrituri/murături, în schimb utilizează doar compoturi de fructe

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,082
  • Înscris: 09.01.2007

View PostTeophileos, on 02 iunie 2015 - 15:26, said:

"Clisă cu pită, ciapă ( ca să bei apă), părădăici, krumpiri prăjiț și lubeniță cât cuprinde", meniu bio-eco-natural tradițional bănățan, să nu fie cu bănat

Fripturi de cotlete, copane și mânzat, nu folosi acrituri/murături, în schimb utilizează doar compoturi de fructe

Pai alea sunt super-sanatoase.

#7
sphere9

sphere9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 17.05.2010

View PostAzY9, on 02 iunie 2015 - 14:14, said:

Ce alimentatie trebuie sa am daca ma apuc de sala? (Nu am mai facut pana acum.) Am app 17 ani , 1.70 si 60 kg. Mersi Posted Image

Vezi ca sunt o multime de articole pe acesta tema - cauta si in lb engleza pentru mai multe rezultate. Pe scurt, cateva sfaturi de bun simt:

- manaca sanatos
- avand in vedere ca ai 60 kg banuiesc ca vrei sa iei in greutate un pic (muschi, nu grasime)
- daca banuiesc bine incearca sa mananci ceva mai mult decat mananci acum, dar fara sa exagerezi.
- invata sa ti cont de numarul de calorii pe care il mananci in fiecare zi, macar aproximativ
- afla de cate calorii ai nevoie in fiecare zi pentru a iti mentine greutatea (vezi ca sunt tot felul de calculatoare online) si mananca 200-400 de calorii in plus in fiecare zi. Daca ai nevoie de 1700 kcal ar trebui sa mananci pe undeva pe la 2000 kcal ca sa pui ceva greutate
- fii atent la cei 3 macronutrienti - proteine, cabohidrati/glucide, grasimi - si incearca sa ai o dieta care sa aibe un aport corect din fiecare. pentru bodybuilding e f ok sa ai in dieta 30% proteine, 50% carbo si 20% grasime.

Sunt o gramada de spus si de invatat. Citeste si tu pe net.

Spor la antrenamente.

#8
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015

View Postsphere9, on 02 iunie 2015 - 15:55, said:


Vezi ca sunt o multime de articole pe acesta tema - cauta si in lb engleza pentru mai multe rezultate. Pe scurt, cateva sfaturi de bun simt:

- manaca sanatos
- avand in vedere ca ai 60 kg banuiesc ca vrei sa iei in greutate un pic (muschi, nu grasime)
- daca banuiesc bine incearca sa mananci ceva mai mult decat mananci acum, dar fara sa exagerezi.
- invata sa ti cont de numarul de calorii pe care il mananci in fiecare zi, macar aproximativ
- afla de cate calorii ai nevoie in fiecare zi pentru a iti mentine greutatea (vezi ca sunt tot felul de calculatoare online) si mananca 200-400 de calorii in plus in fiecare zi. Daca ai nevoie de 1700 kcal ar trebui sa mananci pe undeva pe la 2000 kcal ca sa pui ceva greutate
- fii atent la cei 3 macronutrienti - proteine, cabohidrati/glucide, grasimi - si incearca sa ai o dieta care sa aibe un aport corect din fiecare. pentru bodybuilding e f ok sa ai in dieta 30% proteine, 50% carbo si 20% grasime.

Sunt o gramada de spus si de invatat. Citeste si tu pe net.

Spor la antrenamente.


Mersi mult :)

#9
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Orice sala are antrenori. Te vor sfatui in detaliu ce trebuie sa faci, la sala nu te apuci si tragi de fieratanii aiurea.
Inclusiv alimentatia.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate