Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Network Audio Player

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.10.2006
Merita luat un Network Audio Player ? Diferenta de sunet este mare ?
Eu ascult din smart tv prin iesire optica si cu dac fiio in amplificator. Radio - de pe vtune de pe tv si melodile flac sunt redate tot de tv. Se aude bine. Daca se foloseste  un Network Audio Player calitatea sunetului ar fi mai mare ?
Ma uitam la asa ceva:
http://www.altex.ro/...dnp-730ae-negru
sau:
http://www.altex.ro/...-usb-dlna-negru

Foloseste cineva asa ceva ?

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,582
  • Înscris: 17.08.2007
Depinde si de sistemul audio cu care asculti. Poate fi diferenta sau nu.

#3
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,716
  • Înscris: 31.12.2013
În general radio-urile online (vTuner) sunt pe 128 kbps și paradoxal, cu cât sistemul HIFI la care legi Network Audio Playerul este mai ”audiofil”, cu atât mai mult cei 128 kbps la care sunt difuzate radio-urile online își vor da ”arama pe față”... Posted Image

#4
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
Nu stiu cum suna alea dar eu folosesc un Logitech Squeeze Box Touch pentru posturi online care suna incredibil pentru bitrateul ala.Cu siguranta posturile americane sau playerul fac ceva la ca sunetul sa placa chiar si conditiile alea.
De exemplu un player precum eGREAT R6S poate accesa posturi online dar nu suna nici pe departe asa, la fel si playerul blu-ray Sony care dealtfel este super ok pe redat discuri audio, nu suna grozav pe posturi online.
Teste am facut pe sisteme modeste, medii si chiar scumpe iar calitatea este acceptabila adica se pot asculta macar ca muzica ambientala, nu auditii critice.

#5
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.10.2006
Am vazut ca are tot felul de tehnologii de imbunatatire a calitatii sunetului. De la un mp3 incearca sa refaca partile lipsa, de la transmisii radio, la fel. Si Marantz, Denon, Pioneer, toti scriu ca incearca sa faca asa ceva.
Calitatea internet radio de la reciver fata de TV sau calculator difera foarte mult in bine pentru reciver. Poate in Network Audio Player au folosit un DAC special pentru redare internet radio si refacerea calitarii melodiei comprimate. Poate e mai bun calitativ.

Sistemul pe care vreau sa-l folosesc e unul modest - amplificator Denon 520 + Magnat 802.

Edited by lopi, 03 June 2015 - 07:04.


#6
aurelianz

aurelianz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.03.2016
De la ultima postare au mai trecut 2 ani. Ma gandesc ca in acest rastimp a achizitionat cineva acest network player DENON DNP-730AE.
Cateva impresii ar fi bune, sunt si eu interesat de acest produs. L-as pune la treaba cu Denon PMA 720AE si MMS 1002 pe care le am.

#7
duncan26

duncan26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 14.09.2012
E prea scump, mai bine iti faci tu un network streamer, si eu am vrut unul sa completeze linia mea denon.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate