Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Anxietate sau probleme grave?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1
VonKlaus

VonKlaus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2015
E doar anxietate sau ceva la cap?

Cand ies afara din casa ma simt ok pana cand,ma duc intr-un loc (mall,parc) si incepem:

Simt valuri de caldura/arsuri in cap,ma inrosesc la fata ,transpir destul,..iar dupa 1 ora si ceva am stari de somnolenta.

Edited by VonKlaus, 01 June 2015 - 23:56.


#2
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Șapcă.

Și multe lichide.

#3
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Ti-o facea cineva farmece. Posted Image

#4
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Ai stari de somnolenta? Doamne de ce nu am si eu stari din astea? Da recunosc eu am o problema cu somnul, mai ales atunci cand stiu ca ziua urmatoare am ceva foarte important de facut. Ritmul cardiac creste si ciuciu somn. :(

Edited by porcusoru, 02 June 2015 - 00:11.


#5
VonKlaus

VonKlaus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2015

View Postporcusoru, on 02 iunie 2015 - 00:11, said:

Ai stari de somnolenta? Doamne de ce nu am si eu stari din astea? Da recunosc eu am o problema cu somnul, mai ales atunci cand stiu ca ziua urmatoare am ceva foarte important de facut. Ritmul cardiac creste si ciuciu somn. Posted Image
frate ziua am ...noaptea sunt hiperactiv Posted Image)

View Postbuteliearagaz, on 02 iunie 2015 - 00:07, said:

Ti-o facea cineva farmece. Posted Image
tot ce e posibil..orcum toata viata voi avea probleme.

Edited by VonKlaus, 02 June 2015 - 00:29.


#6
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostVonKlaus, on 02 iunie 2015 - 00:28, said:


frate ziua am ...noaptea sunt hiperactiv Posted Image)
Bun venit in clubul meu. Auziti azi la 7 eu trebuie sa ma trezesc deoarece am programare analize etc si miercuri operatia si ce sa vezi iar nu dorm.
@initiator si eu transpir uneori abundent din cate am inteles este de la glicemie si nu mai stiu ce...
In rest nu stiu ce sa zic dar de ce nu ai incercat sa ceri parerea unui medic avizat? Iti este rusine sau ce?

Edited by porcusoru, 02 June 2015 - 00:37.


#7
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Bei cafea cand te duci in mall, parc etc?

#8
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postdon_dannielo, on 02 iunie 2015 - 00:37, said:

Bei cafea cand te duci in mall, parc etc?
Nu are treaba cafeaua cu ce a descris initiatorul. Testat de mine.

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Corpul are nevoie de odihna. DACA ESTI HIPER ACTIV NOAPTEA, e normal sa te apuce oboseala si somnul ziua in amiaza mare, oriunde te-ai afla.

Ai o viata dezordonata. Incearca sa o repui pe linia buna.

#10
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
In scenariul prezentat de tine, ar fi posibil sa ai niste probleme cu mecanismele de adaptare la stres. Ar trebui sa faci o lista cu tot ce ar putea submina suprarenalele direct sau indirect, dupa care ataci fiecare punct in masura resurselor de care dispui: cunostințe sau parale.

Edited by NelsonMandela, 02 June 2015 - 01:44.


#11
Aker

Aker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 04.03.2007
Salut , incerca sa iti " educi" putin stilul de viata . E bine ca pe timpul zilei sa fi cat mai activ , iti recomand chiar un sport usor pe timp de zi ( macar o plimbare zilnica intr-un ritm mai alert ). Forteaza-te macar o saptamana sa te culci pe la 8.30-9 , daca faci miscare pe timpul zilei nu o sa ai probleme cu orele astea :) . Mare grija la alimentatie (tigari , sucuri , etc ) si spre linistea ta nu te costa mult niste analize de rutina : sange , cardiologic , plamani



#12
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Pune si tu o poza, sa ne facem o idee...

#13
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Eu am stari din astea de un an si opt luni. Am fost la doctor, nu mi-a gasit nimic. Am facut analize, au iesit mai bune ca in trecut. Eu tot ma simt rau. Cand sunt la servici, pe drum spre un loc si trebuie sa merg pe jos. Daca stau acasa, la PC ma simt excelent, mai ales cand ma joc cu prietenii.

Simptome: transpir, ma doare capul, somnolenta, chef de nimic.

P.S.: Am si slabit, caci nu mai pot manca la pranz ce mancam inainte si nu mai pot dormi cum trebuie.

#14
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostVonKlaus, on 01 iunie 2015 - 23:48, said:

Cand ies afara din casa ma simt ok pana cand,ma duc intr-un loc (mall,parc) si incepem:
Adica in locuri aglomerate?

#15
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
agorafobie. vine la pachet cu anxietatea. partea buna este ca se trateaza, important este ca cu cat te apuci mai repede de tratament, cu atat mai usor iti revii. fuguta la psihiatru.

View Postmiki07, on 02 iunie 2015 - 08:56, said:

Am fost la doctor, nu mi-a gasit nimic.
n-ai fost la doctorul corect. la psihiatru ai incercat? ti-a zis ca nu ai nimic?
p.s. am trecut si eu prin asta, analize minunate, totul in regula, mi se facea rau ca naiba cand ieseam pe strada. cu tratamentul potrivit se tine usor sub control.

Edited by born2lose, 02 June 2015 - 09:06.


#16
VonKlaus

VonKlaus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2015

View PostCazimi, on 02 iunie 2015 - 08:57, said:

Adica in locuri aglomerate?
da unde sunt multi oameni in special fete...dar nu mereu mi se intampla.. cand sunt cu 2-3 prietenii parca e altceva !

View Postmiki07, on 02 iunie 2015 - 08:56, said:

Eu am stari din astea de un an si opt luni. Am fost la doctor, nu mi-a gasit nimic. Am facut analize, au iesit mai bune ca in trecut. Eu tot ma simt rau. Cand sunt la servici, pe drum spre un loc si trebuie sa merg pe jos. Daca stau acasa, la PC ma simt excelent, mai ales cand ma joc cu prietenii.

Simptome: transpir, ma doare capul, somnolenta, chef de nimic.

P.S.: Am si slabit, caci nu mai pot manca la pranz ce mancam inainte si nu mai pot dormi cum trebuie.
somnolenta si chef de nimic as putea asocia cu o depresie...insa nu ma pricep.
Da si eu am fost cu alta ocazie la analize(au iesit bune). si oriunde ma duc sunt sanatos..

View Postborn2lose, on 02 iunie 2015 - 09:00, said:

agorafobie. vine la pachet cu anxietatea. partea buna este ca se trateaza, important este ca cu cat te apuci mai repede de tratament, cu atat mai usor iti revii. fuguta la psihiatru.


n-ai fost la doctorul corect. la psihiatru ai incercat? ti-a zis ca nu ai nimic?
p.s. am trecut si eu prin asta, analize minunate, totul in regula, mi se facea rau ca naiba cand ieseam pe strada. cu tratamentul potrivit se tine usor sub control.
Ce mi se pare ciudat ca a aparut din senin adica nu eram de mic asa desi am fost timid mai mereu in scoala...  
PS:costa mult?

Edited by VonKlaus, 02 June 2015 - 09:21.


#17
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Depresia e neclintita la locul ei.

Inainte aveam perioade mai scurte de rau. Acum, de când cu job-ul, sunt tot mai dese. Desi job-ul nu ar trebui sa fie stresant. Eh, exista niste neipliniri de alt gen, care nu pot fi cumparate cu toti banii din lume.

Edited by miki07, 02 June 2015 - 09:49.


#18
digital_critic

digital_critic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.09.2009
Totul e generat de psihic.. o sa treaca in timp cu cat prinzi experienta de viata si treci prin mai multe situatii. In schimb anumite suplimente nutritive naturale te pot ajuta sa amelioreze din efecte. Keep your mind clear, everything is going to be ok no matter what.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate