Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nu mai merge Youtube la un televizor Sony Smart TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
markomls01

markomls01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.10.2012
Salutare, am un sony 3D smart tv kdl-32ex720. Dupa cu stiu posesorii de smart tv sony - versiuni dintr-o lista lunga, "google nu mai accepta aceasta aplicatie" asa scrie cand incerci sa intri pe youtube. Eu as vrea sa intreb daca exista vreo posibilitate de a folosii youtube de pe tv, ca sincer din tot smartu' doar asta foloseam, dar fara varianta de a accesa prin browserul tv-ului ca se incarca greu si e de tot cc.Multumesc!
ps. Ma gandeam sa merg la Sony Romania cu tv-ul in brate si sa-l dau directorului cadou ca nu mai am ce face cu el...

#2
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
De cateva zile si-a facut update din nou aplicatia youtube pe smart Tv.
La mine merge, dar n-am sony, am un brand de la Vestel (FINLUX).

#3
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Nu tine e "smart tv sony", ci de YouTube si produsele electronice vechi, fie ele smart TV-uri sony/samsung/lg, telefoane ce nu suporta aplicatii mai noi YouTube, sau orice altceva.
YouTube a schimbat API-urile, le-a optimizat pentru produsele moderne, ceea ce inseamna automat ca produsele vechi care nu se incadreaza, nu mai sunt suportate.
Fiind limitat si blocat in software-ul TV-ului, nu cred ca ai ce face.

Cateva detalii: https://support.goog...r/6098135?hl=en

Singura solutie, daca TV-ul iti suporta, e asta: If you have a web browser on your Smart TV or game console that supports flash and/or HTML5, you may be able to continue using YouTube by visiting www.youtube.com in your browser.

Edited by d4m4g3, 01 June 2015 - 22:05.


#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003
Pe Philips model 2013 merge Youtube desi aplicatia e mai veche insa Facebook nu mai merge, s-a dus, cica nu mai e suportat :)

#5
markomls01

markomls01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.10.2012

 andreic, on 01 iunie 2015 - 22:48, said:

Pe Philips model 2013 merge Youtube desi aplicatia e mai veche insa Facebook nu mai merge, s-a dus, cica nu mai e suportat :)
La mine prima data au scos o aplicatie unde erau numai filme demo 3D, apoi youtube si facebook,  si acum  ce facem? se mai pot numii smart tv?

Merge prin browser dar se incarca foarte greu si te lipsesti. Aplicatia youtube era ok.
Asta e politica lor, sa-ti cumperi un tv nou la 2-3 ani, ca cu telefoanele, cat de performant este un telefon acum vechi de 3 ani? Mai face fata? Nu .

#6
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

 markomls01, on 01 iunie 2015 - 23:23, said:

La mine prima data au scos o aplicatie unde erau numai filme demo 3D, apoi youtube si facebook,  si acum  ce facem? se mai pot numii smart tv?

Merge prin browser dar se incarca foarte greu si te lipsesti. Aplicatia youtube era ok.
Asta e politica lor, sa-ti cumperi un tv nou la 2-3 ani, ca cu telefoanele, cat de performant este un telefon acum vechi de 3 ani? Mai face fata? Nu .

Concluzia?
Cand vine vorba de lucruri "smart" mergi mai bine pe mana celor low cost.

#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 markomls01, on 01 iunie 2015 - 23:23, said:

Asta e politica lor, sa-ti cumperi un tv nou la 2-3 ani, ca cu telefoanele, cat de performant este un telefon acum vechi de 3 ani? Mai face fata? Nu .
Care "a lor"? Ce legatura este intre Sony, Samsung, Youtube, Finlux, Facebook s.a.m.d.?
Ti-a garantat Sony ca va merge Youtubeul 100 de mii de ani sau 10 secunde pe TV? Nu. Basca, nici macar nu ai platit aplicatia respectiva.

Tehnologia evolueaza, altfel nu ti-ai mai permite tot felul de chestii avansate tehnic, dar relativ ieftine. Simplu.

#8
losolivos

losolivos

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.06.2015
Android, YouTube, and so, sunt proprietatea lu' Google&CO ! ... adica, ei fac cartile !

#9
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011
Si eu am un Sony 32W705. Vineri si-a facut ultimul update, insa YouTube continua sa mearga perfect.
Cum iti explici?

Edited by PicoDazore, 02 June 2015 - 07:46.


#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 PicoDazore, on 02 iunie 2015 - 07:45, said:

Si eu am un Sony 32W705. Vineri si-a facut ultimul update, insa YouTube continua sa mearga perfect.
Cum iti explici?

kdl-32ex720 despre care e vorba e din 2011 pe cind al tau inca mai e pe piata.

http://forum.softped...uporta-youtube/

#11
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Google face miscarile astea pentru ca a introdus Android TV si asa forteaza producatorii sa treaca la OS-ul lor.

#12
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 17.01.2008
asa va trebuie daca va spargeti in figuri cu Tv Smardoi cu 3 dimensiuni.
Solutia este (era) Tv prost si batut in cap + mini pc cu android. Si faci ce vrei cu el pui ce aplicatie vrei si vezi ce vrei.

Edited by danutzu_1069, 15 June 2015 - 21:56.


#13
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004

 danutzu_1069, on 15 iunie 2015 - 21:55, said:

asa va trebuie daca va spargeti in figuri cu Tv Smardoi cu 3 dimensiuni.
Solutia este (era) Tv prost si batut in cap + mini pc cu android. Si faci ce vrei cu el pui ce aplicatie vrei si vezi ce vrei.
Eu am adoptat aceeasi solutie, am un tv samsung din 2009, merge exceptional, fara probleme, la care am "adaugat" un raspberry pi 2 cu openelec si kodi (fostul xbmc). Combinatia e brici, am acces la gramezi de streamuri live, filme online, etc.

#14
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Acum nu mai e ca in 2009, la un panel mai spalat te alegi cu un smart-tv fara sa vrei (adica nu exista varianta non-smart); USB, retea, tot tacimul. Si nu numai, mai sint multe chestii pe care poate nu le-ai vrea, tot felul de tunere DVB, difuzoare cu nu stiu ce caracteristici (pe care oricum nu le folosesti daca ai un sistem audio vag decent).

#15
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Salutare
De la 1 iulie mi-au scos si mie app Youtube de  pe smart tv..un Samsung es5500 din 2011..m-au anuntat dinainte ca o vor scoate..problema e ca era foarte utila pentru fetitele mele care priveau mereu..exista alta solutie sa pot avea din nou app sau alta posibilitate..de pe telefon cumva...?  Multumesc!

#16
duncan26

duncan26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 14.09.2012
Chromecast.

#17
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Pai pe smart tv?..il descarc de undeva?

#18
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Da, de ex.de la emag il descarci in cos contra 179 lei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate