Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Primar din Arges: Preoti avem cate patru intr-o biserica, de nici nu stii cui sa ii mai dai bani. Dar medici veterinari - lipsa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1
-Dream-

-Dream-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 26.05.2015
Un primar din judetul Arges s-a declarat nemultumit de lipsa completa a medicilor veterinari din satele argesene si a spus, potrivit Universul Argesean, ca a fost nevoit sa-si vanda jumatate de oi pentru ca nu avea cine sa le trateze.

Prezent la sedinta de Colegiu Prefectural, primarul comunei Albota, Ion Dumitru, a spus ca "Preoti avem cate patru intr-o biserica, de nici nu stii cui sa ii mai dai bani. Dar medici veterinari - lipsa. Daca eram tanar, serios, medic veterinar ma faceam".

Sursa: http://www.hotnews.r...inari-lipsa.htm
Constat ca numarul pretorilor s-a inmultit de a ajuns la un numar aberant, cam ca numarul orelor de religie introduse in scoala, cu toate ca este o lege ca face religia Optionala.

Ce ar trebui sa facem cu tot surplusul asta? Aparent avem surplus de popa, avem prea multi.

#2
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Ah.. Ducele de Albota :P

Cel mai simpatic primar din Arges.

Popi s-avem in satele romanesti; popi.. ce va ganditi numa la lucruri pamantesti! pocaiti-va!

#3
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Mai pe scurt, o tara de cretini.

BOR poate primi premiul cel mare de la Forbes. Strategia lor prinde maxim. Pe toți sfintii dacã nu are dreptate comunistul ãsta mic. Prea mulți popi, prea multa lume proasta care accepta sa ungã sutana lor cu agoniseala lor de o viațã.

#4
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Sã facã preoții slujbe speciale pentru animale și nu o sã mai fie nevoie de veterinari,
În plus PROTAN :thumbup: o sã aibe de lucru enorm de mult ... cu mii de mortãciuni la tot pasul :skull: :priest:
Postarea aceasta e un pamflet :naughty:

Edited by Teophileos, 01 June 2015 - 12:44.


#5
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

View Post-Dream-, on 01 iunie 2015 - 12:24, said:

Prezent la sedinta de Colegiu Prefectural, primarul comunei Albota, Ion Dumitru, a spus ca "Preoti avem cate patru intr-o biserica, de nici nu stii cui sa ii mai dai bani. Dar medici veterinari - lipsa. Daca eram tanar, serios, medic veterinar ma faceam".
Sigur ca da.Posted Image
Da`....l-a intrebat cineva pe primar, cine 3.14zda masii da autorizatie de constructie de biserici?Posted Image

#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
Cine nu va lasa sa va faceti toti veterinari ? sau nu sunteti tineri, seriosi ?
Si inca ceva,am luat la intamplare un articol despre domnul primar de care vorbiti voi.Cititi AICI si voi si minunati-va !
Mai cautati pe net sa vedeti cine este primarul care spune "Daca eram tanar, serios, medic veterinar ma faceam" Deci numai veterinari trebuie sa fie seriosi , primarii nu ?

Edited by stlk, 01 June 2015 - 13:16.


#7
XRAM

XRAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 24.05.2013
Oare sa nu stie primarul ca turma DOMNULUI este mai importanta decit turma lui? Propun sa se predea ore de religie si in primarii si oriunde se afla la un loc, cel putin doua oi ratacite ale DOMNULUI. Ar fi mare pacat sa ramina DOMNUL fara turma iar popii sa ingroasa rindurile somerilor si asa peste masura de multi.

#8
-Dream-

-Dream-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 26.05.2015

View Postccf_cristi, on 01 iunie 2015 - 13:05, said:

Sigur ca da.Posted Image
Da`....l-a intrebat cineva pe primar, cine 3.14zda masii da autorizatie de constructie de biserici?Posted Image
Avem surplus de popa, trebuie sa dea autorizatie.

#9
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007

View Post-Dream-, on 01 iunie 2015 - 12:24, said:

...
1. Îl pune cineva sa dea bani popilor? :habarnam:
2. A facut ceva sa atraga un medic veterinar acolo (de ex. concesionarea la pret simbolic a unei cladiri sau al unui lot intravilan, unde sa se poate face un cabinet medical veterinar) ?

#10
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

Quote

Daca eram tanar, serios, medic veterinar ma faceam

Ei, asta e! Tanar nu e si serios n-a fost niciodata. A vandut oile ca n-avea veterinar in sat?! Really? Si satele alea prin Ardeal fara veterinari cum de au cate 4-5 familii de crescatori de oi?? Un cacat care minte si mai si ataca biserica pe de-asupra (astea cumva se leaga). Pun pariu ca e din satele alea de sectanti.

#11
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013
Doamne, cat mai radem impreuna cu Ducele! E genial omul! Si are chiar dreptate. Prea multi popi si mult prea multi popi ipocriti si hoti.

View Poststlk, on 01 iunie 2015 - 13:07, said:

Mai cautati pe net sa vedeti cine este primarul care spune "Daca eram tanar, serios, medic veterinar ma faceam" Deci numai veterinari trebuie sa fie seriosi , primarii nu ?
Eu cred ca limba romana ti-a jucat o festa, aici. Tanar si serios nu sunt, in cazul de fata, elementele unei enumeratii. Serios se vrea a fi un adverb de intarire.

Hai sa mai punem mana pe o carte!

Edited by _overboost, 01 June 2015 - 13:22.


#12
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Post-Dream-, on 01 iunie 2015 - 12:24, said:

Un primar din judetul Arges s-a declarat nemultumit de lipsa completa a medicilor veterinari din satele argesene si a spus, potrivit Universul Argesean, ca a fost nevoit sa-si vanda jumatate de oi pentru ca nu avea cine sa le trateze.

Prezent la sedinta de Colegiu Prefectural, primarul comunei Albota, Ion Dumitru, a spus ca "Preoti avem cate patru intr-o biserica, de nici nu stii cui sa ii mai dai bani. Dar medici veterinari - lipsa. Daca eram tanar, serios, medic veterinar ma faceam".

Sursa: http://www.hotnews.r...inari-lipsa.htm
Constat ca numarul pretorilor s-a inmultit de a ajuns la un numar aberant, cam ca numarul orelor de religie introduse in scoala, cu toate ca este o lege ca face religia Optionala.

Ce ar trebui sa facem cu tot surplusul asta? Aparent avem surplus de popa, avem prea multi.

Sa-ti dea ala la care te inchini dupa ale lui!

#13
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Post_overboost, on 01 iunie 2015 - 13:21, said:

Doamne, cat mai radem impreuna cu Ducele! E genial omul! Si are chiar dreptate. Prea multi popi si mult prea multi popi ipocriti si hoti.
Daca popi sunt cum spui. De ce nu te faci tu un veterinar serios ? uite domnul primar te asteapta cu bratele
deschise !

View Post_overboost, on 01 iunie 2015 - 13:21, said:

Eu cred ca limba romana ti-a jucat o festa, aici. Tanar si serios nu sunt, in cazul de fata, elementele unei enumeratii. Serios se vrea a fi un adverb de intarire.
Hai sa mai punem mana pe o carte!
Mai bine pui mana sa citesti articolul de pe linkul pe care l-am dat eu mai sus, dupa aia sa-i spui tu mie sa pun eu mana pe carte !

Edited by stlk, 01 June 2015 - 13:28.


#14
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

View Poststlk, on 01 iunie 2015 - 13:07, said:

Cine nu va lasa sa va faceti toti veterinari ? sau nu sunteti tineri, seriosi ?
Si inca ceva,am luat la intamplare un articol despre domnul primar de care vorbiti voi.Cititi AICI si voi si minunati-va !
Inainte de a lua foc, ar trebui sa verifici informatiile. Si sa stii si cine este proprietarul ziarului Ancheta si, mai ales, relatiile deloc prietenoase dintre cei doi. Dar, cand nu cunosti...

View Poststlk, on 01 iunie 2015 - 13:25, said:

Daca popi sunt cum spui. De ce nu te faci tu un veterinar serios ? uite domnul primar te asteapta cu bratele deschise !
Pentru ca nu vreau si nu-mi place! Exista n alte meserii pe lumea asta.

#15
-Dream-

-Dream-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 26.05.2015
Ar putea sa incerce ceva cursuri de reconversie pe popa, nu primesc asa de multa atentie ca la popa, dar poate primesc ceva plata in natura, oua.

#16
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Poststlk, on 01 iunie 2015 - 13:25, said:

Mai bine pui mana sa citesti articolul de pe linkul pe care l-am dat eu mai sus, dupa aia sa-i spui tu mie sa pun eu mana pe carte !
Am incercat eu. N-am trecut de titlu pentru ca nu mi-am dat seama in ce limba e scris.

#17
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

View Poststlk, on 01 iunie 2015 - 13:25, said:

Mai bine pui mana sa citesti articolul de pe linkul pe care l-am dat eu mai sus, dupa aia sa-i spui tu mie sa pun eu mana pe carte !
Stiu prea bine articolul. Dovezile, in schimb, lipsesc cu desavarsire!

Edited by _overboost, 01 June 2015 - 13:36.


#18
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Post_overboost, on 01 iunie 2015 - 13:27, said:

Inainte de a lua foc, ar trebui sa verifici informatiile. Si sa stii si cine este proprietarul ziarului Ancheta si, mai ales, relatiile deloc prietenoase dintre cei doi. Dar, cand nu cunosti...
.....
eu am spus mai sus  "Mai cautati pe net sa vedeti cine este primarul care spune ..." sa nu-mi spui mie ca si celalate siteuri (sunt mai multe siteuri care "il vorbesc de bine") apartin tot propietarului care nu  e in relatii bune cu domnul primar ?
In fine ! am gasit un articol in care spune ceva de bine.

Edited by stlk, 01 June 2015 - 13:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate