Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Mutare pe Android

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
This app is no longer published . Oricum, avea review-uri proaste, poate cu telefoanele de top w10 sa apara hardware capabil sa emuleze androidul pe mobil

#20
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Ca sa imi pacalesc cunoscutii folosesc kitkat launcher. Aplicatie pe wp.

#21
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014

View Postn-amname, on 01 iunie 2015 - 07:45, said:

This app is no longer published . Oricum, avea review-uri proaste, poate cu telefoanele de top w10 sa apara hardware capabil sa emuleze androidul pe mobil
Da, probabil 20 core si 9,5 Gz ca sa fie lag-ul mai suportabil.

View PostTazCelRau, on 01 iunie 2015 - 20:27, said:

Ca sa imi pacalesc cunoscutii folosesc kitkat launcher. Aplicatie pe wp.
Cunoscutii tai s-au pacalit singuri continuînd sa cumpere telefoane cu Android, nu e cazul sa mai rasucesti cutitul in rana.

#22
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Eu avand ceva cunostinte cat de cat sa va explic ce se poate si ce nu. Pe scurt nu, pe lung posibil:

Primul obstacol este UEFI-ul care este implementat (este succesorul la BIOS) si care pe telefoanele Android nu exista dar se poate adapta cu bootloader-ul din Android. In trecut s-a putut (HTC Wildfire) deoarece Windows Phone 7 nu folosea UEFI. Al doilea este Secure Boot care permite numai la Windows sa booteze care nu am habar cum se poate dezactiva dar exista o cale daca stii cum e facut UEFI-ul si daca se poate rescrie acea bucata ca practic Secure Boot face parte din UEFI care este valabil si pe PC-uri sau laptopuri (din 2012). Al treilea sunt partitiile care trebuiesc reformatate cu EXT4 sau F2FS + modificate marimiile, pe Android este necesar o partitie cu IMEI, MAC WIFI etc...care teoretic exista si pe Windows Phone dar nu stie ca Microsoft nu dezvaluie informatii...Al patrulea sunt drivere care trebuiesc integrate in kernel.

Primele 3 sunt cu dificultitate extrema care nu am idee ce s-ar putea face. Ultimul e joaca de copii daca le stii pe primele 3 ca doar gasesti un device similar cu Android si dai copy paste la fisiere. + am uitat o metoda de flash a android-ul pe noul device,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate