Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Point Break (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

[ http://images.gearjunkie.com/uploads/2015/05/point-break-2015-movie-poster.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




The 2015 remake of ‘Point Break,’ to be distributed by Warner Bros. in December, is an action thriller based off the 1991 film. This time it will not star Patrick Swayze and Keanu Reeves, though as consolation the producers tapped some of the top talent in the outdoors.With an estimated $100 million budget, the film shot epic adventure and extreme sports scenes around the globe.A cult classic, the new ‘Point Break’ has some big boots to fill. By the looks of the teaser — thanks in big part to the outdoors talent help — the action in this remake might even top the original.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ncvFAm4kYCo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://www.hlyp.com/wp-content/uploads/2011/02/IMDb-Logo-300x225.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Premiera in Romania:

25.12.2015


Edited by Dany noob, 30 May 2015 - 05:16.


#2
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Slabut... Noroc cu efectele speciale si cu armata de cascadori.

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Abia in decembrie...Posted Image

#4
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Ciorba reincalzita fara Patrick Swayze n-are niciun gust :(

#5
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Interesant, un Robin Hood modern care ne arata hotia din capitalism.

#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Iar un remake ?

#7
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Clona dupa Point Break

#8
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Esti culmea, pai daca e remake ce-ai vrea sa fie ? O adaptare a unei carti cu hobiti ? Posted Image

#9
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostDany noob, on 31 mai 2015 - 05:41, said:

Esti culmea, pai daca e remake ce-ai vrea sa fie ? O adaptare a unei carti cu hobiti ? Posted Image
Nu sunt culmea !
Doar ca mie nu mi-a placut deloc filmul Point Break (1991) si de aceea am o parere proasta despre Point Break (2015) fara sa il fi vazut.

Problema este ca mie mi-a placut Stonehearst Asylum (2014) din cauza ca am citit nuvela Sistemul doctorului Catran și al profesorului Panã a lui E.A.P. dupa care a fost adaptat filmul, si de aceea mi-a placut si filmul.

Deci, opinia mea despre Point Break (2015) este total subiectiva  Posted Image

#10
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Vorbeam de dihorul razbonic , care se plangea ca un remake e o clona dupa filmul dupa care se face remake-ul.Posted Image

Nu e nimic gresit in a te plange ca apare un nou remake.Ce e drept sunt cam multe in ultima vreme , ultimul exemplu oribil vazut de mine ar fi Brick Mansions , remake dupa B13.

Dar poate asta e bun, ramane de vazut.Nici mie nu mi-a placut originalul Point Break, mereu am fost de parere ca Keanu Reeves e cel mai bun actor prost.In unele filme lipsa lui de emotie se potriveste de minune (Matrix,John Wick), iar in altele e groaznic (Point Break, Henry's Crime, etc). De aceea pentru mine acest remake are sanse mari sa fie mai bun decat originalul.

Edited by Dany noob, 02 June 2015 - 15:45.


#11
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Ah, scuze !
Credeam ca te referi la mine.

Insa ultima ta fraza m-a facut curios in privinta remake-ului Point Break.
Asadar voi astepta opiniile despre film dupa lansare si apoi decid daca ma duc sa "sparg" 50 Lei la cinema  Posted Image

#12
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KvKneCIlIVs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate