Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

windows xp , sunet film,subtitrare romana,subtitrare engleza-fisier

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cacico

cacico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 16.04.2015
Buna ziua

Am windows xp.

Am un film  cu sunet limba engleza,o subtitrare in romana,o subtitrare in engleza.

Cu ce program pot sa le pun pe toate intrun fisier mkv,sau alt gen,cu ambele subtitrari-cea romana sa fie afisata dedesubtul celei englezesti ?
Nu ma intereseaza imaginile,partea video din film.

Am in cercat cu MKVextractgui-2 dar imi da mesajul de mai jos,din imagine.
Va rog,un program pentru WINDOWS XP

Multumesc frumos
Cu respect

Attached Files


Edited by cacico, 29 May 2015 - 13:55.


#2
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Caută mkvtoolnix-unicode-3.4.0-setup.

Edited by dualis, 29 May 2015 - 14:36.


#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
De pus intr-un fisier mkv nu e o problema - vezi postul lui dualis - ala e programul de windows care face asta.
Dar afisarea ambelor subtitrari simultan, asta mai greu. Nu se face in fisier ci playerul este cel care afiseaza subtitrarea. Si ele sunt gandite sa afiseze doar O ( una ) subtitrare odata.

Ca sa le afisezi pe ambele e posibil folosind Media Player Classic ( sau alt player care suporta vobsub si filtre externe ptr decodare ) cu vobsub activat, si ffdshow cu subtitrarea activata, decodarea filmului urmand sa se faca prin ffdshow.

mkvextractgui iti DEMUXEAZA fisierul mkv - separa fisierul video de pista audio si subtitrarea, eventual si capitolele daca exista.

Acum - ce vrei sa faci anume ? Sa traduci subtitrarea sau ce ? ca ptr traducerea subtitrarii se pot exutrage subtitrarile cu mkvextractgui si se pot deschide in mod traducere in Subtitle Workshop - doar ca acolo de obicei le afiseaza una langa alta - iar daca au nr de linii diferite ai pus-o ca nu mai e ok.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate