Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Digisport va transmite exclusiv în România Ligue 1 (Campionatul de fotbal al Franței) între 2015-2018

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009

Digisport va transmite exclusiv în România Ligue 1 (Campionatul de fotbal al Franței) între 2015-2018


Canalele Digisport deținute de RCS-RDS vor transmite exclusiv în România Ligue 1, Campionatul de fotbal al Franței, între 2015-2018. Digi Sport a transmis Ligue 1 din 2010, dar din acest sezon are drepturi exclusive de difuzare a competiției în România.

[ https://i.imgur.com/TX0CWlK.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cotat ca având locul al saselea ca valoare in Europa, după campionatele Spaniei, Angliei, Germaniei, Italiei si Portugaliei, Ligue 1 va fi transmis pe canalele Digisport în direct ( competițiile din edițiile 2015/2016, 2016/2017 și 2017/2018 ).

Astfel, DigiSport va difuza în următorii trei ani Ligue 1, campionatul de fotbal al Franței, dar și Cupa Ligii Franței.

Surse: http://hdsatelit.blogspot.ro/2015/05/digisport-va-transmite-exclusiv-in.html

http://www.digisport...urmatorii 3 ani

#2
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Bogdan Socol s-a "spart" cu ceva timp pana sa dea comunicatele care se refera la achizitionarea campionatelor Italiei si Frantei. :)) Ceva nou, ca asta stiam. :D

#3
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
Sa vina si Spania si cred ca se poate trai fara UCL si EL.
Totusi cand se difuzeaza Argentina ?

#4
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
bravo  digisport..liga 1,serie a ,ligue 1  . le-a dat fum la concurenta. rivalii de la  dolcesport o sa transmita la sfarsit de  saptamana numai  teleshoping.

#5
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005
Fara Spania din punctul meu de vedere este egal cu zero. As da oricand Italia + Franta pe Spania. Dar fiecare cu gusturile lui, nu?

#6
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Germania si Anglia mai vedem cel putin un sezon amandoua campionatele pe Eurosport iar Italia, Franta si Romania cel putin inca 3 ani pe Digi Sport. Brazilia cel putin pana se termina sezonul, asta fiind luna decembrie vedem la Digi Sport 2 meciuri pe saptamna iar Argentina si aici nu inteleg pana acum nu au dat vreun meci, pe luna iunie vedem doar pe 7 si atat in rest deloc pe aceasta luna.

#7
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Felicitari. Digi are cea mai buna oferta pentru pasionatii de fotbal.

#8
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Daca o sa cumpere si La Liga. :)

#9
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postcristinel07, on 29 mai 2015 - 13:38, said:

Germania si Anglia mai vedem cel putin un sezon amandoua campionatele pe Eurosport iar Italia, Franta si Romania cel putin inca 3 ani pe Digi Sport. Brazilia cel putin pana se termina sezonul, asta fiind luna decembrie vedem la Digi Sport 2 meciuri pe saptamna iar Argentina si aici nu inteleg pana acum nu au dat vreun meci, pe luna iunie vedem doar pe 7 si atat in rest deloc pe aceasta luna.

La Brazilia cred ca vor semna si pt viitoarele sezoane. Trebuie sa aiba ceva si de peste ocean, iar seria a din Brazilia este perfecta. Totusi ce fac cu Argentina ? Macar un meci in fiecare sapt sa fie difuzat, chiar si inregistrat. Eu nu am vazut nici macar rezumate. Parca DolceSport are ceva fotbal din Mexic, am vazut odata in program rezumate din Mexic.

#10
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Ei vor da doar pe 7 iunie din Argentina si atat, cel putin asa spune brosura de pe site-ul celor de la Digi Film. Mi-e greu sa cred ca La Liga din Spania nu vor cumpara cei de la Dolce (desi nu as vrea :D), au totusi 4 canale si putine meciuri ar da din Germania, Anglia, Ucraina sau Grecia.

#11
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postcristinel07, on 29 mai 2015 - 14:18, said:

Ei vor da doar pe 7 iunie din Argentina si atat, cel putin asa spune brosura de pe site-ul celor de la Digi Film. Mi-e greu sa cred ca La Liga din Spania nu vor cumpara cei de la Dolce (desi nu as vrea Posted Image), au totusi 4 canale si putine meciuri ar da din Germania, Anglia, Ucraina sau Grecia.

Au NBA, F1 si alte competitii nonfotbalistice care merita difuzate.
Ca fotbal mai sunt campionatele din Olanda (Sport.ro nu mai difuzeaza), Rusia (Mai transmitea Sport.ro si GSP-ul), Turcia. Dolce ar putea difuza cate ceva din aceste campionate.

Edited by napster1, 29 May 2015 - 14:29.


#12
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu vorbeam de fotbal doar. Si cei de la RDS detin drepturi cum ar fi Moto GP, IndyCar, Formula 3, GT Open, Moto Rookies Cup, Euroformula Open, Audi Sport TT Cup etc. Si cateva meciuri din Olanda sau Turcia sunt interesante, mai ales ale echipelor mari.

Edited by cristinel07, 29 May 2015 - 15:01.


#13
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postnapster1, on 29 mai 2015 - 14:26, said:

Au NBA, F1 si alte competitii nonfotbalistice care merita difuzate.
Ca fotbal mai sunt campionatele din Olanda (Sport.ro nu mai difuzeaza), Rusia (Mai transmitea Sport.ro si GSP-ul), Turcia. Dolce ar putea difuza cate ceva din aceste campionate.

De acord, sa cumpere Dolce campionatele din Ucraina, Turcia, Olanda, Rusia, Oman si Honduras,etc.Posted Image
Dar sa ramana la Digi, La Liga.

#14
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Mai bine zis din Ucraina si Grecia dau 1-2 meciuri maxim pe saptamana.

#15
Acrisios

Acrisios

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 28.03.2015
Interesul meu pentru fotbalul francez este 0 (zero). Cand o sa transmita campionatul Spaniei o sa urmaresc.  Pana atunci ma uit pe Eurosport la campionatul german

#16
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,576
  • Înscris: 10.04.2009
[ http://1.t.imgbox.com/ZZCMHl0H.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

e rasuflata stirea :)

#17
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Mare amenda ce-i dadeam. :))

#18
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Se discuta de o saptmana despre Ligue 1 pe topicul dedicat canalelor Digisport.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate