Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Logitech C270 vs Microsoft HD-3000

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
firecracker23

firecracker23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 17.07.2014
Salutări!

Vreau să-mi iau o cameră web nouă (pe lângă celelalte 3 pe care le mai am, vga toate) și mă gândeam la unul din cele 2 modele.
Pe toate review-urile pe care le-am citit părerile erau împărțite și aș avea nevoie de niște sfaturi de la cineva care a folosit modelele respective.

Mă puteți ajuta?

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
e la fel ca si cum ai intreba persoanele respective care au si scris acele review-uri. adica fiecare si-a dat cu parerea. daca iti va raspunde cineva, iti va zice la fel, ca aia e buna la ceva, cealalta la altceva si ajungi de unde ai plecat.

ca sa scurtam, fa-ti o lista cu cerintele pe care le ai de la camera, pui frumos ce are fiecare ca si plus si ca minus in functie de cerintele tale si ti le clasifici singur. asa iti vei alege camera care iti trebuie de fapt.

cerintele mele nu pot fi la fel ca ale tale si cu a nimanui altcuiva. totul este subiectiv.

#3
firecracker23

firecracker23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 17.07.2014

 Dany_Darke, on 29 mai 2015 - 17:27, said:

e la fel ca si cum ai intreba persoanele respective care au si scris acele review-uri. adica fiecare si-a dat cu parerea. daca iti va raspunde cineva, iti va zice la fel, ca aia e buna la ceva, cealalta la altceva si ajungi de unde ai plecat.

ca sa scurtam, fa-ti o lista cu cerintele pe care le ai de la camera, pui frumos ce are fiecare ca si plus si ca minus in functie de cerintele tale si ti le clasifici singur. asa iti vei alege camera care iti trebuie de fapt.

cerintele mele nu pot fi la fel ca ale tale si cu a nimanui altcuiva. totul este subiectiv.

Ai dreptate, într-adevăr. Chestia e că ambele webcam-uri sunt aproape identice. Diferă brand-ul și cam atât. Oricum, de când am postat aici și până acum, am optat pentru HD-3000 și sunt super mulțumit, iar după o oră de convorbire pe Skype își face treaba extraordinar.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
sa inteleg ca le ai in teste pe amandoua? daca da, e si mai bine, vezi pe viu toata treaba

#5
firecracker23

firecracker23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 17.07.2014

 Dany_Darke, on 29 mai 2015 - 18:10, said:

sa inteleg ca le ai in teste pe amandoua? daca da, e si mai bine, vezi pe viu toata treaba

Aș fi vrut eu, dar nu. Eram chitit pe C270 de vreo 2 ani, dar am avut un Microsoft VX 1000 și am fost destul de mulțumit de el, așa că am ales HD-3000.

#6
argus-007

argus-007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.12.2014
L-am achiziționat pe amândouă și am putut testa in același timp imaginea, iar învingător detașat este Logitech c270. Imagine mai sharp, mai clară plină de culoare. Softul pus la dispoziție Logitech net superior cu reglaje și setări care oferă o calitate mai bună a înregistrării video și a pozelor capturate. Microsoft HD-3000 cu unghi mai larg de filmare, însă cu imagine mai ștearsă. Per total bune ambele își fac treaba iar pentru cine vrea detalii mai multe în cadru Microsoft, cine optează pentru imagini clare luminoase, saturate și contrast ridicat Logitech este alegerea. Chiar dacă vine târziu acest review  sper să fie util pt. cei care vor să achiziționeze in web cam HD. Testul efectuat în camera cu lumină artificială.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate