Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Nu ma pot conecta!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Valentaynes

Valentaynes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 10.09.2009
Buna ziua!Am si eu problema cu contul meu de facebook.De cateva zile imi apare acest mesaj la conectare:

Thanks For Your Help
We’ll take a look at the documents you submitted and get back to you.
If we need more help confirming your name, we’ll reach out for additional documentation".

Am intrat la setarile de siguranta,mi s-au pus cateva intrebari pt.a se confirma identitatea,mi-am schimbat e-mailul si parola cu care ma loghez,pt.a elimina orice suspiciune in vederea logarii altei persoane,am reconfirmat e-mailul inregistrat,dar degeaba.Pe mail primesc orice notificare facuta in contul meu,dar nu-l pot accesa.Ce e de facut?

Edited by Valentaynes, 29 May 2015 - 10:08.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Trebuie sa lae trimiti copie dupa certificaul de nastere, buletin si permisul auto.

#3
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013

View Postgumball3000, on 29 mai 2015 - 10:19, said:

Trebuie sa lae trimiti copie dupa certificaul de nastere, buletin si permisul auto.

si nu uita dupa feng-shui, e cel mai important,s i desigur harta astrala din momentul nasterii , cad si-a pierdut virginitatea si sa spuna de cate ori a facut pipi in ultimele 10 zile.
iar la intrebarea de siguranta pentru validare  sa scrieNumele si adresa taranilor care au participat la Rascoala din 1907(lista completa altfel nu se valideaza).

#4
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Lasa-l in colo de FB.Oricum nu te ajuta cu nimic in viata;ba din contra e pierdere de vreme si Baza de date personele accesibila oricui;lucru ce se poate intoarce impotriva ta cand nu te astepti.
Ai vre-o societate,vinzi-prestezi anumite servicii si ai nevoie de advertising? Daca nu, uita de el.
Vezi mai bine daca poti sa stergi de tot contul si pune-i cruce.
ON: E posibil sa-ti fi spart cineva contul.Esti sigur ca te loghezi pe pagina oficiala FB si nu pe o clona?

Edited by geo123, 29 May 2015 - 10:56.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postjoseph_lacroix, on 29 mai 2015 - 10:30, said:

iar la intrebarea de siguranta pentru validare  sa scrieNumele si adresa taranilor care au participat la Rascoala din 1907(lista completa altfel nu se valideaza).
Între timp, exigenţele celor de la Facebook au crescut: constatând că mai există bunici care cunosc câte ceva despre răscoala din 1907, se cer acum numele ţăranilor care au participat la răscoala de la Bobâlna.

View Postgeo123, on 29 mai 2015 - 10:52, said:

Vezi mai bine daca poti sa stergi de tot contul si pune-i cruce.
Eu nu sunt sigur că acea cruce asigură dispariţia datelor personale de pe servere.

#6
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postgumball3000, on 29 mai 2015 - 10:19, said:

Trebuie sa lae trimiti copie dupa certificaul de nastere, buletin si permisul auto.
Si codul pin de la banca. Ala l-ai uitat. :lol:

#7
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006

View PostPSC, on 29 mai 2015 - 11:03, said:

Eu nu sunt sigur că acea cruce asigură dispariţia datelor personale de pe servere.
Bineinteles ca nu.Dar macar se lasa de FB si nu mai vine cu altele noi.
Bine ar fi sa incerce sa-i mai duca in eroare o vreme cu postare de date false(gen acuma locuiesc la alta adresa,am alt numar de tel, ma ocup cu altceva, Niste poze cu altcineva) si abia apoi sa stearga contul.
Instinctul de turma greseala asteapta.Pe asta au mizat fondatorii FB si le-a iesit pasenta.Lumea e proasta dom'ne!

Edited by geo123, 29 May 2015 - 11:49.


#8
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,496
  • Înscris: 25.10.2007
Cutremurator!

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sper să nu fiu paranoic, dar eu înţelesesem că, indiferent de natura datelor personale oferite pe Facebook, oamenii lui Zuckerberg tot te ginesc şi află cine eşti. Căci odată cu ceea ce declari în câmpurile "required", Facebook primeşte şi informaţii de altă natură (despre placa de bază a device-ului/PC-ului cu care te conectezi). Mai sunt şi informaţiile despre provider-ul de Internet la care ai abonament. Toate astea se stochează în baza de date, bineînţeles cu scopul îmbunătăţirii serviciilor oferite. Iar dacă există soluţii pentru a se evita trimiterea acestor informaţii, probabil că nu mulţi le au şi se cunosc posesorii lor.
Nu ştiu dacă se va ajunge la o situaţie asemănătoare cu cea din filmul "Equilibrium", de exemplu, dar e bine să ştim că socializarea ne costă tocmai libertatea de comunicare.
S-a ajuns la situaţia ca libertatea individului să fie garantată de lipsa accesului la tehnologie. De aceea se accelerează cercetarea în domeniul "caselor inteligente": ca să nu-l mai poţi şunta pe Big Brother nicicum. Electrocasnicele vor fi conectate la Internet şi se vor vinde la preţuri derizorii, tocmai pentru a şi le putea permite oricine şi pentru ca oricine să poată fi monitorizat oricând e nevoie.
Sau, cum se spunea mai demult tot în mediul online: lupta pentru pace va fi atât de aprigă, încât nu va mai rămâne piatră pe piatră!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate