Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

curs web design

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
patrunjal

patrunjal

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.04.2015
Unde as putea sa fac un curs de web design in bucuresti ?

#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
http://www.cursuri-web-design.ro/

-dar poti sa incepi sa inveti si singur, sunt o gramada de tutoriale in engleza cu html,css...
-

#3
Omule

Omule

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 23.04.2015
Nu pot să înțeleg de ce la Web Design nu poți să studiezi singur având Internetul plin de tot felul de tutoriale.

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postpatrunjal, on 28 mai 2015 - 21:14, said:

Unde as putea sa fac un curs de web design in bucuresti ?
Acasa la tine, cu calculatorul in brate.

Pe bune, web design face cine are talent artistic. Nu se prea invata. Maruntisurile pe care le ai de invatat se pot invata in 2-3 saptamani (8 ore zilnic) online.

Daca nu poti face asta, nu are rost sa-ti mai bati capul.

#5
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
@OriginalCopy

Eu sunt pe principiul ca nu exista talent , doar skills . Si tot asa cred ca fiecare skill se poate dezvolta doar prin munca ... eu pana acum doi ani nu stiam sa trag o linie dreapta , ce sa mai desenez un cerc si acum fac logo-uri si illustratii pentru companii . ( si de abia am 18 ani )

Si da , absolut de acord , web design-ul se invata pe web , nu intr-o sala de clasa cu un profesor care iti arata cum sa faci un site in html .

#6
Omule

Omule

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 23.04.2015
Am și eu două întrebări (cu riscul să îmi iau un avertisment pentru a doua întrebare):
1. Care e diferența între talent și skills?
2. Care este cuvântul românesc pentru skills?

Haideți totuși să nu ne batem în halul ăsta de limba română.

#7
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Omule , skill cred ca stie toata lumea ce inseamna : abilitate , calificare , pricepere .

1)
"Talent" is something that one is born with; it is your natural ability to do something without really thinking about it.
"Skill" is something that you acquire after putting in a lot of hard work; unlike talent, it is not inborn, but learnt .

2)
Voiai sa zic skill-uri ? Am zis skills tocmai cu intentia de a nu imi bate joc de limba engleza , oricum in campul muncii la angajare , o sa aiba o rubrica in CV denumita 'Skills' .


Asa ca eu iti recomand sa pui mult efort , sa fii autodidact si sa inveti web-design singur .

Edited by Vladutz22, 30 May 2015 - 15:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate