Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Doua apartamente dintr-un apartament mare

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
popaandras3

popaandras3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.04.2015
Buna!

Am o intrebare in legatura cu acest topic.

Prietena mea locuieste intr-un apartament cu alte doua persoane. In mare apartamentul e greu e intretinut si ca sa ne stabilim toti, ne-am gandit sa impartim apartamentul in doua. Daca ar fi impartit, o parte s-ar alege cu bucataria si cealalta cu baia si ar exista destul loc ca fiecare sa isi construiasca ce ii lipseste.

Merita asta mai mult decat sa vinda apartamentul? Daca da, cum se procedeaza cu astfel de lucruri? Ce taxe ar trebui platite?

Edited by popaandras3, 27 May 2015 - 21:02.


#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Unii sa vor caca in bucatarie, si altii vor face mancare in baie?

#3
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,110
  • Înscris: 04.09.2013
eu nu inteleg altceva. locuieste cu alte doua persoane. si te gandesti sa te muti si tu cu ei ? daca l-ar putea vinde inseamna ca apartamentul este al ei ? cine sunt acele doua persoane ? sunt straini sau related ? daca sunt straini, nu ii poate da afara ? lasand dilema mea, gandeste-te ce munca ai avea cu trasul tevilor & sh^t. daca e un apartament asa mare, cred ca ar putea fi vandut si de bani sa luati 2 garsoniere ca sa locuiasca fiecare fara stresul celuilalt.

#4
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View Postpopaandras3, on 27 mai 2015 - 20:49, said:

Daca ar fi impartit, o parte s-ar alege cu bucataria si cealalta cu baia si ar exista destul loc ca fiecare sa isi construiasca ce ii lipseste.
O bucatarie sa zicem ca mai poti incropi, dar cum Dumnezeu rezolvi cu baia?

Edited by Dares, 27 May 2015 - 21:31.


#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Te muti cu ea si pe ceilalti doi ii dai afara si voi doi cat de cat cred ca puteti intretine un apartament....

#6
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Dar cine sunt ceilalti 2?

#7
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
În principiu da. Dacă vreţi să faceţi însă modificări importante (de ex. o uşă separată de intrare) nu e vorba de taxe ci de autorizaţii, care se obţin cu proiect, etc - mai complicat. Pt a trage ţevi, chiuvete, etc nu îţi trebuie autorizaţii şi nici taxe.

#8
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Ideea mai tampita nu ati gasit? Cand v-ati gandit la asa ceva, inainte sau dupa ce v-ati imbatat toti?

#9
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Pai daca apartamentul este ipotecat la banca sau a fost obtinut prin credit, nu au cum sa-l vanda.

#10
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postenoxcj, on 27 mai 2015 - 21:38, said:

Dar cine sunt ceilalti 2?

Fostul iubit si viitorul iubit

Apartamentul e pe numele ei?

Cu veceul nu stiu cum o s-o rezolvati, doar daca faceti o gaura si faceti o rampa in asa fel incat canalul semi-apartamentului fara wc sa fie mai sus.
Canalul sa se termine in buda celui de-al doilea semi-apartament, in curba sa nu stropeasca cand vin cotolanii de la semiapartamentul fara buda.

Sensul de rotatie trebuie sa fie trigonometric in emisfera nordica sa folosim si forta coriolis si in sensul acelor de ceasornic in emisfera sudica.
Hai ca iar fac un exercitiu de imaginatie..

Apropo, de ce vinde si ia un apartament cu 2 bude si o bucatarie la mijloc?
Sau 2 garsoniere?
Oricum misto subiect!
M-a trezit sa plec acasa, mersi, :)

Edited by tsunnami, 27 May 2015 - 22:51.


#11
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Apartament mare inseamna ca are 3 camere sau mai multe, nu?
Astea, din cate stiu, au 2 bai(Chiar daca a doua e micuta, tot e buna). Dar din ce zici inteleg ca aveti doar o baie. Ori nu au toate apartamentele mari 2 bai, ori nu e mare...

Edited by Jm3k3ritza, 28 May 2015 - 00:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate