Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Cum procedez daca vreau sa angajez pe cineva? (srl-d)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
LunaMoon

LunaMoon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.05.2015
Mi-am infiintat de curand o firma si nu mi-e foarte clar ce pasi trebuie urmati pentru a angaja pe cineva cu contract de colaborare sau chiar angajat permanent. Cine face aceste angajari? Pot sa le fac eu in calitate de administrator sau le fac pe numele firmei? Trebuie angajata o persoana specializata care sa se ocupe de parte de contracte de colaborare sau le pot face chiar eu? Am citit pe un alt forum ca in calitate de administrator nu poti avea carte de munca la firma pe care o administrezi. Este adevarat? Multumesc

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003
La SRL e obligatoriu un economist. Asa ca nu te baga in borsul lui.

View PostLunaMoon, on 27 mai 2015 - 17:38, said:

Am citit pe un alt forum ca in calitate de administrator nu poti avea carte de munca la firma pe care o administrezi. Este adevarat?
Nu.

#3
LunaMoon

LunaMoon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.05.2015
Este nevoie de un economist in ce sens? Va referiti la contabil nu? Contabil bineinteles ca o sa fie, insa as vrea sa nu fie cineva pe resurse umane, fiind vorba de o firma mica .Multumesc!

Edited by LunaMoon, 27 May 2015 - 18:20.


#4
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
De formalitatile legale cu angajarea personalului se ocupa contabilul,ar trebui sa discutati chestiunile acestea cu el

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,293
  • Înscris: 24.05.2010
Daca SRL-D-ul este format cu fonduri externe va fi dificil sa angajezi personal necalificat pe posturi cheie. Risti  sa dai banii inapoi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate