Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

world class - clase pt barbati?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
swissstack

swissstack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.07.2013
Hello,

Sunt curios ce parere aveti de world class pentru cei care au incercat. Din programele de fitness, exista vreo clasa care poate fi facuta de barbati?
Ma refer la cursurile de grup.

#2
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,001
  • Înscris: 09.01.2007
TRX

#3
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005

 swissstack, on 27 mai 2015 - 13:56, said:

Hello,

Sunt curios ce parere aveti de world class pentru cei care au incercat. Din programele de fitness, exista vreo clasa care poate fi facuta de barbati?
Ma refer la cursurile de grup.

Eu merg la Bodypump, Metabolic Workout si Bosu.
Cateodata am fost chiar si singurul baiat. Am vazut ca sunt unii care merg si la Yoga si Pilates.
La ce te referi cand spui "exista vreo clasa care poate fi facuta de barbati?" Ti-e rusine daca esti singur? :)
Eu merg la America House.

#4
swissstack

swissstack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.07.2013
Da. Cred ca mi-ar fi putin rusine sa fiu singurul barbat.
Cred ca intrebarea mea se rezuma pana la urma la intrebarea asta: daca exista clase la care participa si barbati (poate un 25% - din 12 participanti sa fie 3 barbati).
Sunt unele clase care sigur sunt destinate femeilor cum ar fi butt training nu stiu cum;

#5
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005
Cum a zis si colegul...la TRX am vazut cei mai multi baieti.
In rest sunt 2, 3 , 4 din 25 - 27 persoane.
Dar nu vad unde e problema...more yoga pants :))

#6
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Toate clasele de la toate salile mixte sunt atat pentru barbati cat si pentru femei ca d-aia sunt mixte!
Care-i problema daca esti singurul barbat din clasa? Bai eu nu va inteleg!
Daca ar fi si dusuri mixte ai renunta la dus, ai face acasa de rusine :)
In primul rand la o clasa de fitness te duci pentru un scop. Ce legatura are scopul cu cine frecventeaza ora respectiva? Daca vrei lucrat cu greutatea corpului mergi la trx. Mai e spinning-ul dar cel putin vara e mai buna o bicla. Poti merge la Body  pump(asta e mai cardio ca sa zic asa) iar pt hiit extrem mergi la Grit strenght si Grit plyo
Sfatul meu e sa le incerci pe toate si vezi care-ti sunt pe gustl tau, simplu!

#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,001
  • Înscris: 09.01.2007
C- core pare destul de dur pentru abdomen, nu am ajuns.
Fost la Pilates cu consoarta :) mai era un tip ratacit pe acolo.

#8
swissstack

swissstack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.07.2013
Va multumesc pentru raspunsuri!  Ati fost la worldclassul asta? Este aglomerat? Eu m-as duce dimineata, de la 7 sau 8 sau seara de la 8 sau 9.

Eu nu inteleg de ce, in general, la salile de fitness nu sunt mai multe aparate de baza pentru culturism. Adica.. nu ar fi mai bine poate sa fie 2 banci pentru impins la piept sau 2 helcometre pentru spate in loc de o gramada de aparate mai putin practice?

Astazi o sa ma duc sa "testez" si o sa revin cu impresii.

Edited by swissstack, 29 May 2015 - 12:40.


#9
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Despre ce sala WorldClass vorbesti? In general toate salile sunt mai aglomerate in intervalul 7-8 dimineata, seara nu stiu ca nu-mi place sa ma lupt cu fiarele seara. Cel mai liber e dupa 10 pana pe la vreo 16.

Eu nu inteleg ce aparate iti trebuie pentru culturism cand ai bara, discuri, gantere? Aparatele moderne din sali sunt multe si unele chiar fara rost deoarece asa cer clientii lenesi care se plimba printre ele dand like-uri pe feisbou in timpul asta.
Salile Upground, Promenada si Downtown au cate doua banci orizontale de impins la piept si cate doua helcometre(unul din ele face parte din octogon). Minusuri la Promenada, o masina de vaslit si gantere peste 40kg, asta ca sa fiu un pic carcotas dar per total sunt superechipate pentru toate gusturile.
Succes!

#10
swissstack

swissstack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.07.2013
Puteam sa jur ca am scris in titlu threadului despre ce worldclass vorbeam. Sorry for that. Eu ma voi duce la world class titan. Astazi voi avea o sedinta de testare sa vad cum e si voi reveni cu impresii.

La asta ma refeream si eu. Banca pentru impins la piept mi se pare mai importanta decat altele. Este un exercitiu de baza si de foarte multe ori am prins ocupat. E nasol sa te duci la un antrenament pentru piept de ex si sa astepti 30 de min sa poti sa faci asta. La fel si cu alte aparate cum ar fi helcometru pt spate.

#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,001
  • Înscris: 09.01.2007
Wclass Titan are o zona cu banci pentru piept, cred ca sunt vreo 4-5. La ce ora zici ca ai prins aglomeratie ?

#12
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Este o exagerare faptul ca stai 30 min dupa o banca. Si chiar prin absurd daca ar fi asa, schimbi din mers(daca chiar vrei sa faci impins orizontal), iei o banca d-aia normala si faci impins la piept cu ganterele sau si mai bine o minge d-aia mare elvetiana sau cum s-o numi si faci impins la piept cu ganterele(a la Sebastien Chabal style) Sau poti incepe cu impisnul inclinat si dupa aia ala orizontal, variante sunt o gramada.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate