Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

hp g62,

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cosmin72

cosmin72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.02.2009
salut , am cerut ajutor si in alta parte revin si aici , am probleme cu placa dedicata ATI  , de cite ori instalez drivere de citeva zile se negreste ecfranul si nu mai merge , functioneaza doar cu placa integrata INTEL  , acum am vazut ca nu mai merge nici slotul de HDMI  folosit pentru a vedea filme la un samsung tv , e posibil ca prin defectul placii video sa nu mai mearga nici slotul hdmi ? mai are si un slot vga , cum fac sa leg la samsung caci am doar slot HDMI SI USB LA TELEVIZOR SI CRED CA SI DE ALEA TIP JAK.AM INTELES CA slabe sanse cu repararea placii video . asta e , cit costa o placa de baza sa o schimb cu totul?

#2
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Da, din cauza placii video nu merge HDMI-ul, că practic e aceeași piesă.

Nu ești singurul cu problema asta la G62, în ultimul an au picat în draci plăcile video la G62. Eu am pățit la fel, un prieten la fel, dar și alți colegi de aici de pe forum.

Nu-mi dau seama de ce au picat toate în același interval.

#3
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
pai le cam ajunge, din cauza caldurii degajate, de aia pica, fara un cooler sub ele sau curatare la timp la ventilator asta e... S-a dezlipit de pe placa de baza, se poate face reballing sau reflow da nu mai merita.

O placa sh e 200 ron http://olx.ro/oferte...ice:asc&page=10
Una noua=100 euro media, fara manopera.

Edited by xkos, 27 May 2015 - 02:21.


#4
cosmin72

cosmin72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.02.2009
pai si nu se poate face nimic legat de placa video , ceva care sa merite efortul , eu il folosesc cu cu placa integrata , merge f.bine pentru aplicatii , fara jocuri , dar as vrea sa pot sa ma leg la un tv pentru filme , cum DDMI  nu mai merge pot sa ma leg cu slotul vga la td , dar samsungul meu nu are slot vga decit hdi , si de alea cu jak si usb, solutii ?//

cit despre placile sh , ce incredere sa mai ai , sigur sunt bulite toate si reparate partial ptr, perioada scurta , dar omul de ti-o da in stare buna ,acum daca dupa 2...3 luni pica se zice ca e norocul tau nu????

#5
cosmin72

cosmin72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.02.2009
salut , mai am si eu o intrebare:  daca am probleme cu placa video dedicata ati , pot sa fac ceva astfel incit sa pot lega cumva laptopul la un tv samsung cu hdmi?rebuild si reflow nu se merita si nu se garanteaza lipirea cipului , deci alta solutie mai am?? multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate