Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Egalitatea in drepturi cu minoritarii - jurisprudenta

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
De cand am cunoscut evreul, islamistul, pocaitul, am abordat un principiu in viata.

Niciodata, nu mai muncesc <pt altcineva> Duminica. Si niciodata nu fac schimb, sau nu accept sa muncesc Sambata pt acestia.
Am observat ca patronllor le e frica de minoritari, n-au oua sa-i oblige, sau sa-i puna pe liber, prefera sa dea in prostimea amorfa.
De altfel n-am nici un dubiu ca nici macar in joburile ce nu suporta intrerupre acesti indivizi nu vor putea fi obligati, iar in caz de... sunt absolut sigur ca pot castiga un proces legat de discriminare.

Exista situatii in care crestini (de Duminica) sa refuze sa lucreze, si Tribunalul sa-l apere?

#2
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nu. Nu ii apara nici pe minoritari si pe amorfi tribunalul. Din fericire traim intr-un stat laic (din anumite pct de vedere).

Dar de ce sa te rezumi la duminici? Avem un calendar foarte generos in cruci cu rosu.

#3
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014

View Postunderb, on 26 mai 2015 - 22:46, said:

Nu. Nu ii apara nici pe minoritari si pe amorfi tribunalul. Din fericire traim intr-un stat laic (din anumite pct de vedere).

Dar de ce sa te rezumi la duminici? Avem un calendar foarte generos in cruci cu rosu.
O zi pe saptamana e porunca de la bossul al barboss sa te odihnesti. Si crestinii se odihnesc Duminica.
Restul cu exceptia Pastelui (temelia crestinismului) sunt inventii popesti.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,489
  • Înscris: 19.04.2009
Haha, eu pot spune ca am avut norocul de a lucra intr-o firma in care patronii erau adventisti.
Nu lucram nici sambata, nici duminica. Si eram singurii de pe palier inchisi sambata :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate