Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

NAS EMINENT myiSharing EM4172

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007
Buna seara,

As dori sa achizitionez acest aparat sau acest aparat pe care as vrea sa il conectez la un switch conectat la un router. Switch-ul respectiv il folosesc ca sa impart semnalul intre un TV LG 42LA660s, un mediaplayer Egreat R6S si NAS-ul de care vorbesc. Am un singur cablu de retea in zona unde sunt puse toate aceste 3 aparate asa ca am luat switch-ul ca sa le conectez pe toate wired.

Evident, switch-ul respectiv e conectat la un router care ofera internet de la RCS-RDS.

La router-ul respectiv mai e conectat un desktop si alte device-uri.

As vrea sa pot accesa fisierele de pe HDD-urile din NAS prin intermediul mediaplayer-ului si sa le vizualizez pe tv. Tot fisierele respective as vrea sa le accesez si de pe alte device-uri, de exemplu de pe tableta.

Pe HDD-urile din NAS as vrea sa pun fisiere de pe calculatorul desktop sau de pe alte device-uri (tableta, telefon etc.).

Pot face tot ceea ce am scris mai sus cu unul din NAS-urile mentionate? Pe care il recomandati?

Multumesc,

@later edit: am adaugat inca un NAS, astea 2 sunt "la oferta" in seara asta.
PS: ce HDD recomandati? din "oferta"

Edited by kimi_ro, 26 May 2015 - 21:48.


#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,768
  • Înscris: 06.09.2004
da. dar eu unul n-am auzit in viata mea de brandul asta... as recomanda ceva mai... comun.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Nu stiu care e oferta si unde, dar ambele sunt chinezarii care sigur merg ca SAMBA, dar cand vei intra mai adanc in problema, gen subtitrari si streaming DLNA vei fi dezamagit.

#4
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Renunta la mediaplayer -> OLX!
Conecteaza tv-ul pe 5ghz, e suficient pentru miracast/wifi direct, youtube (misto tv-ul apropo!, al meu e alb :))
Renunta la ideea de a cumpara un NAS!
Mergi pe un NUC intel (n2820 minim, i3/5 future proof) + telecomanda MCE + KODIBUNTU!





#5
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,768
  • Înscris: 06.09.2004
Adm, nu cred ca e cazul, al doilea vad ca are twonky inclus, care e printre cele mai bune servere de dlna. nu degeaba platesc userii licenta pentru el.

cu siguranta oricare dintre ele va face tot ce vrea initiatorul, numai ca nici repede, nici simplu.

#6
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Ce preturi au astea ? Am cautat pentru unul cu price si nu a gasit nimic. Eu o sa scot la vanzare un DS212+, cam aceleasi specificatii, chiar mai bunicel zic eu.

Edited by danyxp, 27 May 2015 - 05:44.


#7
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,371
  • Înscris: 08.12.2008
@danyxp http://www.amazon.co...eywords=eminent

Edited by carmenclara1, 27 May 2015 - 11:46.


#8
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007
Au fost la oferta la magazinul care se lauda cu cele mai mici preturi din Ro. Pretul era ~270 RON.
Multumesc tuturor pt raspunsuri,

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate