Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Litoral 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
SebyFloyd

SebyFloyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 23.10.2014
Peste o saptamana ne putem considera deja in vara anului 2015. Ce asteptari aveti de la aceasta vara? Care e lista cu lucruri pe care vreti sa le faceti ca sa va distrati si sa va simtiti foarte bine la mare si nu numai? Dati-ne idei. Ajutati-ne sa avem o vara incredibila. In ce statiune mergeti si ce aveti de facut acolo? Vreau si povesti. Care sunt amintirile cele mai placute, ce lucruri memorabile vi s-au intamplat pe litoral cand ati plecat de acasa intr-o vacanta cu prietenii? Cum era drumul cu trenul pana la Costinesti sau Vama? Ce obisnuiati sa faceti in prima zi? Cum pierdeati noptile in Megadiscoteca, Ring, White Horse, MAX, cum petreceati acele nopti, nopti pe care le doreati cat mai lungi, nopti care doreati sa nu se incheie niciodata? Astept cu nerabdare ideile si amintirile voastre. Posted Image

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Bulgaria te asteapta !

#3
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
De la 18 pana la 28 de ani am stat in Constanta. Nu imi ajung 5 pagini sa iti povestesc petrecerile si nebuniile pe care le-am facut in astia 10 ani in toate statiunile, de la Navodari pana la Vama Veche. Asa ca nici macar nu incerc.

#4
SebyFloyd

SebyFloyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 23.10.2014

View PostWzzz, on 26 mai 2015 - 20:56, said:

Bulgaria te asteapta !

Am fost si acolo. Dar parca tot mai multa distractie e la noi. Ma insel? Posted Image

View Postbarbosa, on 26 mai 2015 - 21:00, said:

De la 18 pana la 28 de ani am stat in Constanta. Nu imi ajung 5 pagini sa iti povestesc petrecerile si nebuniile pe care le-am facut in astia 10 ani in toate statiunile, de la Navodari pana la Vama Veche. Asa ca nici macar nu incerc.

Posted Image  Nici macar cele mai interesante?

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,123
  • Înscris: 10.07.2013
Bine ai revenit pe Litoralul Romanesc!Posted Image

#6
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Depinde ce varsta ai, ce preferinte, daca esti familist, daca ai copii... Fiecare intelege distractia altfel. Unii merg pentru copii, altii pentru agatamente, altii ca sa se imbete, unii sa manance la all inclusive pana crapa.

#7
SebyFloyd

SebyFloyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 23.10.2014

View PostV_i_c_t_o_r, on 26 mai 2015 - 21:59, said:

Depinde ce varsta ai, ce preferinte, daca esti familist, daca ai copii... Fiecare intelege distractia altfel. Unii merg pentru copii, altii pentru agatamente, altii ca sa se imbete, unii sa manance la all inclusive pana crapa.

Total de acord cu tine. Dar in acest topic ma refeream la cei cuprinsi in intervalul de varsta 16 - 28 de ani. :) Cred ca se observa ca ii vizam pe tineri. Nu ca dupa 28 de ani ai fi batran, dar intelegi ce vreau sa spun.

#8
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
depinde ce doresti, simaiales buget, Personal as face cartierul general in CT, as pierde noptile in Mamaia, si din cand in cad as mai pleca si la Costinesti/Vama veche.Daca esti o fire boema atunci te duci in sudullitoralului Vama Veche 2 mai ,  Cstinesti daca iti place distractia hardcore, Mamaia scrie pe tine. Oricum ca sa te simti bine si sa ai o vacanta de pomina ai nevoie de minim 10 zile. Si acum imi aduc aminte petrecerile din maiama, dormitul pe placa , trezitul la 10 dus  in camera zacut 6 ore luat de la capat, Cele mai misto fete le gasessti in Mamaia. Daca vrei doar sex cu necunoscte( si 2 prezervative pentru protectie) atunci Vama veche scrie pe tine, Daca vrei sa iti distrugi Ficatul Vama scrie pe tine, Daca vrei altceva atunci e o singura alegere  Mamaia..

#9
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Daca ai lovele - Mamaia, in special cluburile din nordul statiunii
Daca nu ai lovele - restul

sau

Daca ai lovele - nu mergi pe litoralul romanesc
Daca nu ai lovele - Eforie, Saturn, 2 Mai sau Vama

#10
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
pun si aici intrebarea, in Eforie Nord cum sta treaba ? stiu ca au fost ceva probleme cu faleza ! aveti ceva recomandari de cazare la privati ?

View Posttitacodita, on 27 mai 2015 - 00:40, said:

Daca ai lovele - Mamaia, in special cluburile din nordul statiunii
Daca nu ai lovele - restul

sau

Daca ai lovele - nu mergi pe litoralul romanesc
Daca nu ai lovele - Eforie, Saturn, 2 Mai sau Vama

depinde ce intelegi prin lovele, poate ai lovele sa te cazezi la un hotel din mamaia si sa iti faci concediul acolo dar eu unul nu as investi banii de concediu in asta, mai bine platesc mai putin la cazare si de restul distractie. statiuni frumoase gen eforie nord se afla foarte aproape de mamaia, daca vi cu masina esti la o jumatate de ora poti sa dai diferenta de cazare pe aqua magic, telegondola, delfinariu si alte ...

#11
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
Va rog recomandari hotel aprope de plaja (3 stele, cred), statiune Saturn, Neptun, Eforie Nord. Nu stiu inca ce sa aleg, pe perioada inceputul iulie. Merg cu sotia, suntem de varsta medie si nu cautam cluburi ci relaxare; seara plimbari, mai o terasa.
Ar fi de preferat camera cu TV si frigider, eventual cu seif in camera (?). Ma gandesc sa fie inclusa cu masa de amiaza si seara. Plaja este si ea importanta, sotia nu stie sa inoate. Sugestii?
Perioada de sedere minim 6 zile.

Edited by nesupus, 05 June 2015 - 12:56.


#12
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010

View Postnesupus, on 05 iunie 2015 - 12:54, said:

Va rog recomandari hotel aprope de plaja (3 stele, cred), statiune Saturn, Neptun, Eforie Nord. Nu stiu inca ce sa aleg, pe perioada inceputul iulie. Merg cu sotia, suntem de varsta medie si nu cautam cluburi ci relaxare; seara plimbari, mai o terasa.
Ar fi de preferat camera cu TV si frigider, eventual cu seif in camera (?). Ma gandesc sa fie inclusa cu masa de amiaza si seara. Plaja este si ea importanta, sotia nu stie sa inoate. Sugestii?
Perioada de sedere minim 6 zile.

iti recomand eforie nord doar ca o sa fie plin de oameni dar si terase cat vrei, plaja e mare si super ok exista si un aqua park. hotelurile sunt destul de scumpe mai bine la privati gasesti cu aer conditionat, tv ... la preturi rezonabile, aproape de plaja pe la 100 ron/camera. seif ?!?! ma gandesc ca nu iei bijuteriile familiei cu tine si pentru bani vorba aia exista master card :) . si eu caut de zor tot spre eforie ma orientez si nu ma hotarasc la cazare tot caut pe turistinfo.ro , pana acum tot in costinesti am fost, daca vrei costinesti iti pot recomanda o pensiune de nota 10 la 3 minute de plaja, cu terasa proprie unde poti manca si bea o bere linistit.

#13
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
Zici ca Eforie N este mai atractiv ca Neptun? Ochisem acolo hotelurile Decebal si Sara (asta e cu seif  Posted Image, sa ascund chesul, tableta, poate si aparatul foto. Ce altceva? Exista si card, ala nu-i all in one.)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate