Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Huawei Ascend y330 vs. Allview a5 Smiley (oferta digi)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Salutare. Mama va opta pentru un abonament complet 3 de la digi si i se ofera unul dintre cele 2 telefoane gratuit. ideea e ca nu stiu ce sa aleg... eu sunt total impotriva "chinezismelor". cu allview am avut 2 intamplari neplacute cu 2 tablete si m-as cam feri de allview. Inclin spre huawei, ambele avand specificatii aproape identice. O diferenta ar fi ca allview are si blit dar nu e ceva neaparat necesar pt ca nu se vor face poze cu telefonul. Atasez un link cu comparatia celor 2 telefoane. Multumesc.
http://www.gsmarc.co...pare/a5-smiley/

#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Eu as merge cu Huawei. De ce? Pentru ca are soft mai bine optimizat si are cat de cat un suport.

#3
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Nu lua Android cu mai putin de 1 GB ram.
Iti recomand acest model:

http://www.rcs-rds.r...achet=complet_3

#4
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Am vazut si eu acest lenovo. e mai ok decat ambele dar ideea e ca nu e pentru mine... am note 2 si s5 plus, nu as suporta un astfel de "smartphone" dar pentru mama deja e destul... va fi folosit in special ca telefon nu ca smartphone... Mai astept parerei strict intre cele 2 dar eu inclin spre huawei.

Edited by Drag0n_X, 26 May 2015 - 13:44.


#5
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Daca e pt mama mai bine iei ceva cu Windows phone ca e mai usor de folosit si nu are probleme cu restartari/softuri/romuri. Si se misca mult mai fluid.

Vezi lumia 640 sau 640 XL.

#6
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Iati A4 You mai ales ca acuma dispune de update cu rezolvarea bugurilor si kit kat v 4.4

#7
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007

 tzaq93, on 26 mai 2015 - 14:07, said:

Daca e pt mama mai bine iei ceva cu Windows phone ca e mai usor de folosit si nu are probleme cu restartari/softuri/romuri. Si se misca mult mai fluid.

Vezi lumia 640 sau 640 XL.
Ma intereseaza strict cele gratis oferite de digi... oricum nu as da bani pe un nokia.... prefer oricand android la orice nivel.

 VladutzU2013, on 26 mai 2015 - 14:16, said:

Iati A4 You mai ales ca acuma dispune de update cu rezolvarea bugurilor si kit kat v 4.4
Hmmm e mai ok a4 decat a5? eu nici nu ma gandeam sa il iau in seama avand in vedere ca e a5 gratis in oferta...

#8
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006
Mergi pe lenovo a328. a5-ul e praf pt functiile de telefonie si pt orice altceva.

Edited by `Giovanni, 29 May 2015 - 00:03.


#9
TwinkleToes

TwinkleToes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 10.11.2014
Huawei y330 clar . Am un prieten care lucreaza la RDS , si au primit foarte multe plangeri , chiar si returnari pentru allview in general (intra in categoria asta si A5).Au probleme de la pierderea semnalului ,blocarea ecranului -nu se mai aprinde , nu mai incarca (mufa micro-usb se desprinde) bateria tine foarte putin (eu nu cred ca are cat este publicat) ,calitate foarte slaba in convorbiri ,touchscreen-ul crapa din senin ( fisuri in special din extremitati -asta denota o structura foarte slaba a carcasei) etc.
Am avut o intreaga discutie cu el pe tema Allview .
La Huawei Y330 ,softul il trage in jos. Vine cu android 4.2 care e foarte gurmand la resurse (dualcore si 512mb ram) , si vine preinstalat cu o gramada de porcarii Huawei. ( in setari , unele aplicatii pot fi dezactivate).In rest este un telefon decent , solid ,si cu performante decente , daca ii curati softul putin.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate