Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Puștiul care face rost de numărul de telefon al unor fete mai mari

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Un nene şi-a pus fratele mai mic, în vârstă de 11 ani, într-un experiment cu camera ascunsă, să facă rost de nr. de telefon al unor fete mai mari. Nu pentru vreun motiv pervers, nu vroia să facă rost nenea de nr. de telefon al acelor fete, vroia să vadă cum reacţionază nişte fete mai mari când un băiat le cere nr. de telefon. E interesant că unele i i-au dat. Bine, experimentul nu ar fi putut să meargă cu o fată, căci lumea ar fi sărit în sus cu "pedofilie" (chit că fata ar fi avut măcar 16 ani, nu 11). Ah, plus că fele care i-au dat numărul erau mai înalte decât el (nici una nu cred că avea sub 1,65...).
Aşa. Deci oare fetele alea care i-au dat numărul (unele i-au zis că au prieten sau sunt căsătorite) au zis că doar e curios sau vrea o amică sau chiar unele vor un sentiment de iubire cu un puşti inocent?
@ terratec  : dacă consideri că topicul (threadul) e aiurea sau încep certurile, te rog să-l ştergi !
P.S. Peste videolcip am dat căutând "tall girls" pe youtube.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mYvApb8CPnk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by djl, 26 May 2015 - 01:04.


#2
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Djl, te-ai gandit sa discuti cu un psiholog despre aceasta "fantezie" de a ta?

Nu de alta, dar sincer pare o dorinta de a fi abuzat, Spre exemplu fetele abuzate tind sa se manifeste foarte prolific dpdvd sexual.
Tu pari sa fii in postura de a nu sti de ce ai nevoie, iubita, mama sau sora. Nu le poti avea pe toate 3 in unu ca_cafeaua.

Poate asa iti explici si pasiunea pt vintage, cat si anumite neimpliniri in latura personala, care pe cale de consecinta au afectat latura personala.

#3
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
@Djl - inclin sa-i dau dreptate colegului @Hedonist.
El a expus la modul serios un interesant punct de vedere, la care pana azi nu ma gandisem.
Poate n-ar strica sa discuti (si) cu un psiholog referitor la aceste fantezii ale tale.

#4
Omule

Omule

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 23.04.2015
Acum în ce privește experimentul eu nu știu ce a vrut acel nene dar e destul de clar că felul cum s-au comportat respectivele femei ține mai mult de instinctul lor matern. îŽn momentul în care o femeie vede un adult știe de obicei la ce să se aștepte de la acesta așa că, exceptând cazul în care respectivul adult face parte din tipologia pe care o au ĂŽn mintea lor pentru mascul, tind să ĂŽl respingă. Dar atunci când un copil face asta se naște instinctul matern ĂŽn fete și se arată mai dispuse să ĂŽi dea numărul de telefon. Totuși, ĂŽn acest caz singurul tip de relație pe care femeia ĂŽl va avea cu acel puști e acel de prietenie ĂŽntre o soră mai mare și un frățior mai mic (instinctul matern). Dacă ĂŽn loc de acel copil de 11 ani am pune un adult mic de ĂŽnălțime (nu știu dacă un pitic ar fi de ĂŽnălțimea lui sau sunt mai mici de ĂŽnălțime) probabil majoritatea l-ar fi respins deoarece respectivul nu ar avea caracteristicile de mascul. În cazul în care ar fi fost o fată, în locul băiatului, probabil ar fi fost destul de ușor pentru acestea să obțină numărul de telefon al băieților. Băieții sunt, în general, ființe mai trupești în gândire și de aceea probabil nu ar avea o problemă să refuze vreo fată. Acum că majoritatea (iar prin majoritate mă refer la cei normali) nu le-ar lua în serios e altă poveste. Și cred că acesta e și unul din motivele pentru care să pui o fată nu ar avea farmec. Nu știu dacă există băieți care să nu dea numărul de telefon unei fete (probabil excepțiile ar fi când băiatul are iubita, mama, sora, etc. lângă ea care să îl judece) pe când sunt destul de multe cazuri în care femeia să nu dea numărul de telefon unui bărbat. Iar asta e datorită modului în care suntem noi construiți ca ființe biologice.

Edited by Omule, 26 May 2015 - 05:38.


#5
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
@ Henodist : de unde şi până unde îmi doresc să fiu eu abuzat?  Posted Image   Şi să fim sinceri, sunt destui băieţi tineri care admiră fete mai mari. Asta nu înseamnă că îşi doresc să fie abuzaţi. Da, o fată mai mare sau mai înaltă (ori ambele) poate să dea anumite impresii...
Da' recunosc că-s invidios pe succesul puştiului.
@ Omule : cam aşa e. Uite un videoclip pe tema asta (vezi mai jos)
Şi dacă în mesajul needitat ai zis ceva de înălţime: majoritatea fetelor nu au chef de băieţi mai mici de înălţime decât ei sau nici măcar de înălţimea lor. Da, cred că ai dreptate cu sentimentul/instinctul matern.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BnDS3U45Njs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by djl, 26 May 2015 - 07:45.


#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

de unde şi până unde îmi doresc să fiu eu abuzat?
de unde si pana unde cauti pe youtube tall girl???
si nu numai...

punctul de vedere al lui  @ Hedonist e perfect sustinut
iar sfatul, justificat...
probleme de sistem

Edited by Nero-d, 26 May 2015 - 07:49.


#7
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Pentru că îmi plac fetele înalte! Da, am un mare prost obicei: când văd una, încep s-o admir. Pur şi simplu mai fascinează!
Numai o schimbare îmi poate schimba opiniile. Am fost la psiholog, dar din acest punct de vedere, ce să schimbi?
Da, sunt de acord că dacă mă schimbam un pic mai mult în bine la vârsta puştiului (sau un pic mai târziu), era mai bine de mine acuma.

Edited by djl, 26 May 2015 - 07:52.


#8
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Fetele de 1,65 nu sunt nici pe departe "tall girls", sunt normale, spre scunde.

Djl tu ce inaltime ai?

Gandeste-te ca fetele cam poarta tocuri, deci sunt de fapt cu 5-10 cm mai scunde decat le vezi tu

#9
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Din experienta, alea inalte si slabe sunt nesuferite, daca sunt si moldovence, ai dat de dracu Posted Image

#10
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Nu stiu de ce va luati de el. Omul isi dorește 3 în 1, asa cum isi doresc multi bărbați, doar ca el recunoaște.
On topic: întrebarea este atât de aiurita, încât dacă exista vreun răspuns, ăla a fost deja dat de Omule.
De rest, mi se pare evident ca e mai interesant de discutat cazul lui djl, care  nu este singular.

Edited by Cazimi, 26 May 2015 - 08:15.


#11
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
@ Byblos4 : Eu căutam tall girls şi mi-a sugerat youtube-ul şi acest videoclip. La 1,65 nu-s înalte, dar dacă vine unul mai scund decât ele sunt înalte faţă de el.
Am 1,69-1,70. Vroiam să am măcar 1,76. Aşa dacă o fată de 1,70 îşi punea tocuri era cam cât mine. Aşa poate să îmi zică foarte frumos şi direct "bă scundule". Nu vreau neapărat una înaltă, dar nici scundă/pitică să nu fie. Să aibă măcar 1,69.

Îmi doresc 2 în 1: iubită care să aibă grijă de mine (adică să mă protejeze şi ea sentimental, să gătească, să mă ajute cu sfaturi).

Edited by djl, 26 May 2015 - 08:03.


#12
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
nu stiu daca are mare branza ce-i face psihologul. asta-i una dintre cele mai mici bizarererii in materie de sex. daca isi mai si gaseste partenera mai inalta care sa-l accepte unde-i problema? toata chestia e sa nu treaca de limitele normalului, sa nu hartuiasca asemenea femei sau alte prostii de genul asta.

#13
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014

View Postdjl, on 26 mai 2015 - 07:58, said:

@ Byblos4: Eu căutam tall girls şi mi-a sugerat youtube-ul şi acest videoclip. La 1,65 nu-s ĂŽnalte, dar dacă vine unul mai scund decât ele sunt ĂŽnalte faţă de el.
Am 1,69-1,70. Vroiam să am măcar 1,76. Aşa dacă o fată de 1,70 ĂŽşi punea tocuri era cam cât mine. Aşa poate să ĂŽmi zică foarte frumos şi direct "bă scundule".

Sa stii ca poti compensa foarte multe chestii pe care tu le consideri defecte fizice, cu personalitatea.

Femeile pun foarte mare accent pe alte lucruri, nu pe perfectiunea fizica.Sigur, multe vor spune ca admira barbatii inalti, dar daca te uiti langa ele, vei vedea barbati de aceeasi inaltime.


Eu sunt invers fata de tine, sunt inalt si prefer fetele sub 1,70

Edited by Byblos4, 26 May 2015 - 08:06.


#14
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015

View PostOmule, on 26 mai 2015 - 05:22, said:

Băieții sunt, în general, ființe mai trupești în gândire și de aceea probabil nu ar avea o problemă să refuze vreo fată.
N-are treaba cu gandirea trupeasca ci cu strategiile de reproducere ale speciei.

#15
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Va certati aiurea-n tramvai  !

Clipu' postat de @djl este o facatura deoarece pustiu' cu asa zis frate al sau si fetele alea mari se cunosc !
Totul e regizat  Posted Image

#16
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015

View Postdjl, on 26 mai 2015 - 07:28, said:

@ Henodist : de unde şi până unde îmi doresc să fiu eu abuzat?  Posted Image   Şi să fim sinceri, sunt destui băieţi tineri care admiră fete mai mari. Asta nu înseamnă că îşi doresc să fie abuzaţi. Da, o fată mai mare sau mai înaltă (ori ambele) poate să dea anumite impresii...

Djl, problema ta nu e inaltimea (stiu multi baieti la 1:70, care nu au probleme cu fetele), problema ta tine de temperament, atitudine, si cumva de fizionomie, fizionomie ce nu le inspira masculinitate/barbatie femeilor.

View Posttom_1133, on 26 mai 2015 - 08:05, said:

Va certati aiurea-n tramvai  !

Clipu' postat de @djl este o facatura deoarece pustiu' cu asa zis frate al sau si fetele alea mari se cunosc !
Totul e regizat  Posted Image
Toate clipurile de genul sunt facaturi, si au ca scop prostirea baietilor slabi de inger.

#17
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Mno, acum depinde de ce vrea fiecare. Probabil fetele care i-au dat nr. de telefon puştiului au fost curioase să vadă dacă le sună sau vroaiu un amic cu care să discute şi s-au gândit că puştiul e o.k. şi nu vreun bădăran.
Dacă tot m-aţi adus pi mini în discuţie: eu sunt cam pretenţios şi genul de fete pe care le vreau sunt rare şi ori sunt luate, ori nu le place de "moaca mea". Mă refer aici la relaţii de lungă durată.
O fi fost clipul o făcătură, dar când m-am uitat la ăla am dat şi peste astea:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ucICmff0K-Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HLUbmc7-v7Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


@ Cristi_E : da, unii sunt mai altfel. Dar sunt destule fete pentru care înălţimea contează. Unele renunţă la concepţii, dar ce te faci cu majoritatea care nu?
Uite, de aia puştiul ăla face bine ce face. Pentru că se antrenează pentru viitor, ca să nu fie speriat de viaţă.

Edited by djl, 26 May 2015 - 08:11.


#18
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015

View PostByblos4, on 26 mai 2015 - 08:03, said:

Sa stii ca poti compensa foarte multe chestii pe care tu le consideri defecte fizice, cu personalitatea.
Femeile pun foarte mare accent pe alte lucruri, nu pe perfectiunea fizica.
Bine bine, dar care aspecte ale personalitatii? Duritatea, umorul agresiv, trasaturile de lider, egoismul afisat fata de alti masculi. Spune-i baiatului toata povestea, nu jumatati de adevar! :)

Asta e sofism. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate