Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

640 XL dual sim sau altceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Am de luat un telefon pentru mama si nu e usor. Vreau ceva cu display mare (acum are S3 si ceva Nokia vechi - E72 parca si i se par mici), sa fie neaparat dual sim (sa nu mai care doua, are numar de munca si numar personal de Digi) si sa nu coste mai mult de 1.000 de lei.

Mama are nevoie doar de apeluri (voce, skype si digi oriunde), whatsapp, facebook, messenger, gmail, google drive si browsing, poate uneori un clip pe youtube. Eu m-am gandit la Lumia 640 XL, pare best buy, exista si alte variante pe care le recomandati? Trebuie sa fie neaparat mare, sunt sigura ca o sa veniti cu idei!

Multumesc!

#2
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
lumia 640 e o alegere buna,  se misca fluid, iar calitatea sunetului e f buna. Displayul este IPS de f buna calitate.

#3
Tritonal

Tritonal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 15.07.2010
Uita-te si la zenfone de la asus.

#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
GoogleDrive n-are app oficial pentru windows phone, si as minti daca as spune ca stiu cum functioneaza aplicatiile din store care-i suplinesc lipsa. Asa, nici youtube n-are aplicatie oficiala, insa sunt cateva neoficiale (si gratuite) care fac o treaba extraordinara.
Ce anume are nevoie sa faca mama ta cu google drive? Sa vad daca apuc azi sa fac un test cu aplicatiile existente in store. Eu pana acum am folosit pe telefon onedrive si dropbox, insa nu ma doare mana sa testez si google, oricum pe pc il foloseam des pana prin 2011 si mai am fisiere in el.
Altfel, Lumia 640 XL are tot ce vrei: super baterie, ecran foarte bun pentru pretul sau, fluiditate, este un best buy.

Edited by n-amname, 25 May 2015 - 17:45.


#5
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Tot 640 XL recomand si eu. Mai sunt Asus Zenfone 2 si Huawei Honor 3X cu ecran de5.5 inch. Bateria insa cred ca este mai buna la Lumia.

#6
ag3nt

ag3nt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.06.2013
Pentru a avea acces la servicile Google drive eu folosesc Google drive for wp, pentru mine e ok, dar eu o folosesc mai putin, folosesc in mod special onedrive.

#7
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Mama deschide niste exceluri pentru serviciu din Drive. Nu e nevoie sa le editeze, ideea e sa poata vizualiza acele documente.

#8
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
zte V5 nou....
http://olx.ro/oferta...ou-ID3WCH0.html

#9
ag3nt

ag3nt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.06.2013

View Postag3nt, on 25 mai 2015 - 18:01, said:

Pentru a avea acces la servicile Google drive eu folosesc Google drive for wp, pentru mine e ok, dar eu o folosesc mai putin, folosesc in mod special onedrive.

Si eu folosesc doar pentru a vizualiza documente excel, deci e ok si Windows phone pentru asa ceva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate