Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Telefon pana in 1000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
dk_asasin

dk_asasin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.06.2013
Salut,
Am de ales intre un Motorola Moto G, Samsung Galaxy S4 mini, HTC Desire 610, Sony Xperia M2 sau LG G2 mini. Cam ce imi recomandati...sau alt telefon pana in 1000 lei. Mentionez ca Windows Phone nu mai vreau, detin un Lumia 630...dar nu prea imi place.


#2
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 02.11.2014
Mergi pe LG G2 mini sau Moto G. (personal aș alege Moto G, chiar dacă sunt alte telefoane mult mai bune în prețul ăla.) Dar dacă tu ai de ales doar din alea...

Edited by Neadumitru, 25 May 2015 - 16:50.


#3
dk_asasin

dk_asasin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.06.2013
Astea am vazuteu ca ar fi mai ok...si nu chinezarii, sunt dsschis si catre alte varinte :)

#4
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
In banii aia s-ar putea sa iti intre chiar G3 mini. Curiozitate: de unde il iei? Eu am avut o surpriza placuta cand am luat un G3 mini la abonament de la partener Telekom cu jumatate din pretul care trebuia sa il platesc la Germanos pentru exact acelasi lucru.

#5
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Ia ceva Android cu 2 GB de RAM sau măcar 1,5. Peste 6 luni o să-mi zici mulțumesc. Huawei P8Lite de ex. Sau Asus Zenphone 2.

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
La 806 lei iti iei Motorola Moto G generatia a 2-a Dual Sim Black de aici:http://www.forit.ro/...dual-sim-black/
sau la 899 lei Asus Zenfone 2 ZE500CL 4G Black de aici: http://www.cel.ro/te...0cl-4g-black-l/

Edited by xmanyacs77, 25 May 2015 - 17:02.


#7
Jarvis

Jarvis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.05.2015
Eu as opta pentru un iPhone 5 la mana a doua... pentru ca este mult mai stabil si ma bun ! Asta fiind parerea mea ..

#8
dk_asasin

dk_asasin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.06.2013
Iau de pe emag, evomag sau cel, in cel mai rau caz din magazinul orange...dar pentru reducere ar trebui sa mai astept 1 an...G3 mini era vreo 1100 lei, dar nu stiu cat de bune sunt lg-urile, sper sa nu fie ca in 2012, sa mai fi evoluat de atunci. Imi face cu ochiul acel moto g...chiar daca are "doar" 1 gb ram, ma descurc acum cu 512 mb pe windows phone....dar e alta mancare de peste pe windows phone

#9
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014

 dk_asasin, on 25 mai 2015 - 16:37, said:

Salut,
Am de ales intre un Motorola Moto G, Samsung Galaxy S4 mini, HTC Desire 610, Sony Xperia M2 sau LG G2 mini. Cam ce imi recomandati...sau alt telefon pana in 1000 lei. Mentionez ca Windows Phone nu mai vreau, detin un Lumia 630...dar nu prea imi place.
Salut. Ca posesor de windows phone si fiind multumit de el,nu pot decat sa iti recomand tot un windows phone dintre modelele mai noi.
Sony M2 este un telefon frumos,dar are o camera destul de slabuta. LG G2 mini am inteles ca are lag. LG G3 S are lag(l-am avut si pot confirma). Daca lag-ul nu reprezinta o problema si daca nu esti genul care sa umble rapid cu telefonul,este o varianta excelenta acest G3S( se simte superb in mana,camera cat de cat ok.bateria buna din punctul meu de vedere; daca nu eram genul sa umblu mai rapid cu el,il pastram).
S4 mini are o prietena si ii merge ft bine,dar ecranul mi se pare cam micut(depinde si de maini pt cum vei tasta). Pe celelalte modele prezentate de tine nu le-am avut asa ca nu ma pot pronunta. Raman tot la Windows Phone ca si recomandare. :)

#10
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015

 vladonetcb, on 25 mai 2015 - 17:39, said:

Salut. Ca posesor de windows phone si fiind multumit de el,nu pot decat sa iti recomand tot un windows phone dintre modelele mai noi.
Sony M2 este un telefon frumos,dar are o camera destul de slabuta. LG G2 mini am inteles ca are lag. LG G3 S are lag(l-am avut si pot confirma). Daca lag-ul nu reprezinta o problema si daca nu esti genul care sa umble rapid cu telefonul,este o varianta excelenta acest G3S( se simte superb in mana,camera cat de cat ok.bateria buna din punctul meu de vedere; daca nu eram genul sa umblu mai rapid cu el,il pastram).
S4 mini are o prietena si ii merge ft bine,dar ecranul mi se pare cam micut(depinde si de maini pt cum vei tasta). Pe celelalte modele prezentate de tine nu le-am avut asa ca nu ma pot pronunta. Raman tot la Windows Phone ca si recomandare. Posted Image

G3S-ul cu 5.0.1 e superb. Eu nu am avut lag pana acum, uneori "agata" dar mi se intampla cand folosesc in acelasi timp Gmail, Chrome si alte aplicatii pe multitasking. Si eu am fost cu ochii pe Moto G, dar nu am gasit prea multe puncte tari fata de LG sa il iau.

#11
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014

 AgroAlex, on 25 mai 2015 - 18:03, said:


G3S-ul cu 5.0.1 e superb. Eu nu am avut lag pana acum, uneori "agata" dar mi se intampla cand folosesc in acelasi timp Gmail, Chrome si alte aplicatii pe multitasking. Si eu am fost cu ochii pe Moto G, dar nu am gasit prea multe puncte tari fata de LG sa il iau.
Asa o fi :D Acum am vazut ca pe cel e 880 ,pretul nu e rau.

#12
dk_asasin

dk_asasin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.06.2013
Deci sa inteleg ca G3S e o varianta buna...chiar imi place design-ul, dar motorola are acel vanilla android care imi face cu ochiul. Daca ar fi doar Moto G vs G3S, cam care ar fi castigatorul (daca a butonat cineva ambele telefoane..ar fi perfect.

#13
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014

 Jarvis, on 25 mai 2015 - 17:24, said:

Eu as opta pentru un iPhone 5 la mana a doua... pentru ca este mult mai stabil si ma bun ! Asta fiind parerea mea ..
Cam riscant sa cumperi Iphone SH.

#14
dk_asasin

dk_asasin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.06.2013
De la sh nu prea vreau sa cumpar...mi-e ca imi iau teapa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate