Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

original sau fake

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
danluca

danluca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 23.04.2008
Stiti cumva daca sportselect.ro ofera incaltaminte originala sau fake. Ati comandat careva.

E si un spot..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6BDJxu6Ls9M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Teoretic da, dar nu poti sa fii sigur niciodata. Chiar si magazine mult mai mari au unele produse fake.

#3
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
E regula, in general stiuta, ca situl trebuie sa aiba datele firmei afisate vizibil. Eu nu am gasit. Daca nu le are increderea mea pt el, este zero.
Apoi, la un site pe care daca dau click pe "Despre noi" si imi apare textul de mai jos, increderea scade si mai mult.

Quote

About Us
Hello
Hello
Hello
Hello
Hello
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.
    List
    List
    List

Cumva lucrezi la ei si le faci reclama?

#4
danluca

danluca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 23.04.2008
Nu doamne fereste am vazut ca au incaltaminte ieftina si cautam pe cineva care sa fi comandat! era vorba de niste tenisi converse...

#5
bibi

bibi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 05.02.2003
Sunt de acord cu Sandel_u.
Daca nu au datele firmei la vedere e clar teapa. Ignorai.

#6
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Nu stiu cum reusiti sa ajungeti pe cele mai dubioase siteuri.

http://www.sportsele...nformation_id=6
http://www.sportsele...nformation_id=5
http://www.sportselect.ro/about_us

Toate linkurile de la iconitele de "Social Media" de jos sunt "moarte".

Si, dupa toate astea, va mai intrebati daca vand "original" sau "fake"? Of...

Edited by dexterash, 25 May 2015 - 15:57.


#7
danluca

danluca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 23.04.2008
Normal ca am dat si eu la datele firmei si din cauza asta am apelat la softpedia. ... Mersi oricum, o sa cumpar de pe un site sigur. Ca vad ca e plin de scammeri!

Edited by danluca, 25 May 2015 - 16:06.


#8
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Nu cred că sunt scammeri neapărat dar site-ul probabil că e făcut la plesneală. Din ce au acolo pe site poate or avea un singur model în stoc, cel mai probabil te vor anunța că nu e pe stoc și să revii peste o săptămână să aibă ei timp să cumpere. :D

Se poate să fie și de umplutură că e la modă ca o singură firmă să aibă 20-30 de "magazine online".

#9
anonim333

anonim333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.02.2011
Am cumparat eu o pereche de adidasi Fred Perry si nu pot spune daca sunt fake sau nu pentru ca sunt de foarte buna calitate, au venit in cutie originala etc. Acum daca sunt fake, pot spune doar ca sunt fake-uri de foarte buna calitate. Totusi, tind sa cred ca produsele sunt originale, nu stiu exact care este smecheria, ca sunt si mai ieftine, dar am observat ca nu au adus niciodata acelasi model si de obicei cand este adaugat un produs nou sunt doar cateva bucati.

#10
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Ce-s alea fake-uri?

#11
Valsp0rt

Valsp0rt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.07.2007
Salutare. Nu va mai dati aiurea cu parerea daca nu stiti ce voribiti.
Toate produsele de acolo sunt 100 % originale.
Sunt din Craiova , sunt client fidel, oameni au toate produsele pe stoc de pe site, si au magazin in centrul Craiovei.
Toti sunt stiutiori pe forum dar nici unul nu se informeaza.
Acela este un clip real, din magazin, iar cat despre site ca nu sunt completate unele categori cred ca este din cauza ca inainte au avut alt site : www.ultimo.ro , iar acum mai nou au www.sportselect.ro

#12
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013

 anonim333, on 28 august 2015 - 10:37, said:

Am cumparat eu o pereche de adidasi Fred Perry si nu pot spune daca sunt fake sau nu pentru ca sunt de foarte buna calitate, au venit in cutie originala etc. Acum daca sunt fake, pot spune doar ca sunt fake-uri de foarte buna calitate. Totusi, tind sa cred ca produsele sunt originale, nu stiu exact care este smecheria, ca sunt si mai ieftine, dar am observat ca nu au adus niciodata acelasi model si de obicei cand este adaugat un produs nou sunt doar cateva bucati.
Tu ai trantit vorba asta "Am cumparat eu o pereche de adidasi Fred Perry si nu pot spune daca sunt fake sau nu pentru ca sunt de foarte buna calitate, au venit in cutie originala " ca musca in lapte. De zici ca si Fred asta e vreun guru in pantofi sport si I-ai luat direct de la casa lui de moda.
La urma urmei nu este urma de originalitate in ei cum nu este in niciun adidas, ca nu iti da hartie la mana precum sunt facuti de X casa de moda. Asa si la Mall gasim adidasi CK la pret de 700 lei, si acu ce vrei sa cred? Ca sunt originali de la mama lor? Eu nu cred asa ceva, ca daca te uiti mai atent la cusaturi si la lipituri sunt vai mama lor, insa vezi doamne sunt din Mall de la un magazine cu bling bling la usa si manechine imbracate suchiu in vitrine.

Edited by flavius18, 29 November 2015 - 10:18.


#13
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009
Ca orientare, poti citi si ce scrie pe aici:

http://daninovac.com...i-sau-fake-uri/

Ai si la comentarii o gramada mare, mare, mare de tot de useri care intreaba de o gramada - mare, mare, dar putin mai mica - de magazine, daca sunt fake sau reali si tipu' cam raspunde. Bineinteles, aia este parerea lui, se poate si sa nu fie corect ce zice el.

#14
doinastela

doinastela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 19.05.2006

 Valsp0rt, on 29 noiembrie 2015 - 10:05, said:

inainte au avut alt site : www.ultimo.ro , iar acum mai nou au www.sportselect.ro
si ce s-a intamplat cu site-ul vechi ..? Vad ca e firma din 2012. Gata, cate un site la 2-3 ani..
Site-ul nou e mai misto: Hello, hello -Adele, it's you ..?

#15
Valsp0rt

Valsp0rt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.07.2007

 doinastela, on 03 decembrie 2015 - 02:36, said:

si ce s-a intamplat cu site-ul vechi ..? Vad ca e firma din 2012. Gata, cate un site la 2-3 ani..
Site-ul nou e mai misto: Hello, hello -Adele, it's you ..?
Cand vad replici ca ale tale ma ia durerile de cap.
Tocmai si mercador de ce au schimbat numele ? ca nu au fost de incredere ? :))
Intreaba-i pe ei de ce au schimbat numele din ultimo.ro in sportselect.ro
Nu sunt nici pro nici contra, dar ii stiu din oras pe baietii si cam tot orasul in cunoaste.
http://www.sportselect.ro/about_us , vad ca sunt si poze din magazin.

#16
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
Din ce se vede pe site sunt adidasi care se regasesc pe majoritatea site-urilor din Romania de profil. Daca ei sunt fake sau originali nu se stie asa cum nu ai certitudinea ca vei lua originali chiar din magazinul Adidas, si spun asta pentru ca nu primesti hartie la mana care sa te asigure de acest lucru.

Interesant este ca au cateva modele vechi si vad ca preturile sunt mai scazute decat in mag. din Bucuresti.

#17
doinastela

doinastela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 19.05.2006

 Valsp0rt, on 06 decembrie 2015 - 17:31, said:

Cand vad replici ca ale tale ma ia durerile de cap.
ma iau.. nu ma ia..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate