Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Placa de sunet Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
incepatorit

incepatorit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 07.06.2011
Salut.
Am cumparat recent placa asta de sunet, Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, si nu inteleg de ce nu functioneaza potentiometrul de volum de pe placa si de ce nu raspunde la actiunile telecomenzii. Am pus placa pe un sistem win 8.1, am instalat driverele, am testat si rezultatul este zero. Acelasi lucru l-am facut pe un alt sistem win 8.1 fara sa instalez driverele si la fel. Ca sunet sunt multumit, scoate un sunet curat, clar, dar din pacate nu m-am prins cum sta treaba cu acel potentiometru si cu telecomanda. Aveti ceva idei, va rog ? Multumesc.
PS daca nu am postat bine, va rog sa-mi spuneti unde ar fi trebuit sa incadrez cele de mai sus.

#2
blocust

blocust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.07.2008
Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro Software Pack for Windows:
http://support.creat...urround 5.1 Pro

Remote settings:
http://support.creat...aspx?sid=103756

Edited by blocust, 25 May 2015 - 15:53.


#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Aria Windows este arie de software.
Pentru Hardware exista arie dedicata.
Topic mutat.

#4
zebinaseby

zebinaseby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 23.07.2009
Salut,
   Am o placa de sunet Creative Sound Blasteer X-Fi (5.1) USB.
Problema este ca nu se aude cum trebuie deloc, se aude foarte încet, și subwoofer nu merge deloc.
Se aude doar boxele front.
Daca pun mufa de la Cen&Sub sau "rear" pe mufa front se aude bine.
Problema este la mufele "rear" si"cen"sub", care se aud foarte incet si bass deloc.
Driverele instalate sunt de pe CD, absolut toate inclusiv toate update-urile găsite.
Care ar putea fi problema ?

#5
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Fii un pic mai coerent...
Pe front volumul sonor e Ok iar pe toate celelalte 4 iesiri volumul sonor este foarte incet sau pe front volumul sonor e foarte incet iar pe celelalte 4 iesiri nu se aude nimic ?!
Cu ce ai testat (muzica, filme, youtube, alt player instalat in PC, ce anume ?) ?

Tare mi-e teama ca esti fericitul descoperitor al muzicii stereo, de saptamana aceasta... ;)

#6
zebinaseby

zebinaseby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 23.07.2009
Am incercat cu goomplayer, Winamp, un program instalat de la placa de sunet, cu youtube, filme format 3D, blueray 1080p,720p (am instalat AC3 filter,dar tot un se aude cum trebuie). O fi stereo melodiile, dar sa nu aiba deloc bass ?
Pe front este mai ok, decat pe celelalte mufe care se aud foarte incet mai deloc. Am verificat din Consola creative volumul pe fiecare boxa si front se aude cel mai bine, rear si central deloc cum ar trebuie si subwoofer deloc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate