Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Volvo L110g

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Este cineva care lucreaza sau a lucrat pe acest model de vola? Vreau niste pareri sa stiu daca se renteaza sa o pastrez sau nu, pentru ca azi intr-o situatie oarecum ciudata m-am ales cu una. Posted Image

#2
vj_click

vj_click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 02.06.2009
Masinaria aceea iti poate aduce profit imens daca stii sa o valorifici. Da si tu cateva detalii - cum ai obtinut-o, in ce stare e, o detii pe firma sau ca persoana fizica, stii sa o manevrezi/ai pe cineva care sa lucreze pe ea?

#3
NoJoke

NoJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.03.2015

View PostAgroAlex, on 25 mai 2015 - 14:59, said:

pentru ca azi intr-o situatie oarecum ciudata m-am ales cu una. Posted Image

Cum dracu? :lol:)))

Revenind on-topic. Pasteaz-o si da-o la inchiriat.

#4
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Treaba sta in felul urmator, am avut 2 excavatoare si un buldoexcavator inchiriate la o lucrare, timp de 1 an nu am incasat niciun leu si acum firma respectiva a intrat in insolventa, n-au avut bani si am luat ce am putut si m-am ales aceasta vola.
Stiu ca poate aduce multi bani (~5000E/luna chirie), dar fiind de mare tonaj nu prea am unde sa o dau in chirie. Vola are 1 an jumate si 1000 de ore de functionare, personal pentru ea s-ar gasi.

Pe mine ma intereseaza altceva, cat de des apar problemele tehnice la ea? La capacitate mare am lucrat doar cu Catterpilar si singurul Volvo ce l-am avut a fost un BL71B

Edited by AgroAlex, 25 May 2015 - 15:17.


#5
NoJoke

NoJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.03.2015

View PostAgroAlex, on 25 mai 2015 - 15:17, said:

Stiu ca poate aduce multi bani (~5000E/luna chirie), dar fiind de mare tonaj nu prea am unde sa o dau in chirie.
Cauta pe internet. Da anunturi. Cumva o sa gasesti de munca pentru ea.

http://www.car4you.r..._inchirieri.php

http://www.inchirier...constructii.ro/

#6
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015

View PostNoJoke, on 25 mai 2015 - 15:21, said:

Cauta pe internet. Da anunturi. Cumva o sa gasesti de munca pentru ea.

http://www.car4you.r..._inchirieri.php

Nu aia e buba mare, buba mare pentru mine e alta, cat e de sensibila. Are o tona de electronica in ea, are 3 sau 4 camere video si isi ajusteaza suspensia in functia de greutatea din cupa. Pe mine ma intereseaza in primul rand daca este fiabila. Pentru ca o pot inchiria si pe extern in cel mai rau caz, dar daca operatorul e neghiob si imi cauzeaza stricaciuni la ea, eu le platesc nu firma unde lucreaza.

#7
NoJoke

NoJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.03.2015

View PostAgroAlex, on 25 mai 2015 - 15:24, said:


Nu aia e buba mare, buba mare pentru mine e alta, cat e de sensibila. Are o tona de electronica in ea, are 3 sau 4 camere video si isi ajusteaza suspensia in functia de greutatea din cupa. Pe mine ma intereseaza in primul rand daca este fiabila. Pentru ca o pot inchiria si pe extern in cel mai rau caz, dar daca operatorul e neghiob si imi cauzeaza stricaciuni la ea, eu le platesc nu firma unde lucreaza.
http://www.heavyequi...h-a-Volvo-L110G

Poate te ajuta la ceva informatiile de acolo. Posted Image

#8
vj_click

vj_click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 02.06.2009
Motoru e Perkins cumva?

#9
NoJoke

NoJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.03.2015
http://www.volvoce.c...1-B_2011-11.pdf

View PostAgroAlex, on 25 mai 2015 - 15:17, said:

Treaba sta in felul urmator, am avut 2 excavatoare si un buldoexcavator inchiriate la o lucrare, timp de 1 an nu am incasat niciun leu si acum firma respectiva a intrat in insolventa, n-au avut bani si am luat ce am putut si m-am ales aceasta vola.
O curiozitate personala,cam cat a durat procesul de executare silita?

Edited by NoJoke, 25 May 2015 - 15:37.


#10
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Din ce stiu eu motorul e facut de Volvo 100% si nu e pe baza Perkins

LE:
@NoJoke, aproximativ 5 luni.

Edited by AgroAlex, 25 May 2015 - 15:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate