Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Winamp setare sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
incepatorit

incepatorit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 07.06.2011
Salut.
Am pe un pc Win 8.1 doua placi de sunet, una pe placa de baza si una externa, creative.
Nu mai stiu cum setez Winamp sa foloseasca placa de sunet externa, nu cea implicita. Ma ajutati, va rog ?
Multumesc frumos.

#2
aironix2003

aironix2003

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.05.2015
cred ca ar trebui sa setezi din windows ce placa vrei sa folosesti

#3
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Trebuie dezactivata din bios cea integrata.

#4
incepatorit

incepatorit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 07.06.2011
Am gasit. Options, preference, plug-ins, output, selectie lista, configurare, device. Cam asa ceva...

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
WinAmp nu este aplicatie integrata in S.O. Windows, deci subiectul de fata nu are ce cauta pe "Windows 8". Pentru software exista arie dedicata.
De altfel, Winamp este un software care a devenit din ce in ce mai problematic, iar pentru Windows 8 parca nici nu ofera (sau la un moment dat nu oferea) compatibilitate. Din cate auzisem functioneaza doar in "compatibility mode" cu Windows XP.
Nu este exclus sa ma insel, deorece eu am renuntat de multi ani la el in favoarea altor aplicatii si mai putin m-a interesat subiectul.
Deci, verifica in primul rand compatibilitatea cu Windows 8 si daca nu este compatibil, atunci ruleaza-l in mod de compatibilitate; abia dupa aceea efectueaza setarile necesare!
Recomandarea mea ar fi sa incerci alt program. De exemplu, Clementine care este open source, compatibil cu oricare versiune de Windows si disponibil inclusiv sub OS X si Linux.

Topicul l-am mutat la Software.

#6
incepatorit

incepatorit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 07.06.2011
Eu vreau sa folosesc ambele placi, playere diferite. Sunt si eu un mic dj tiesto...
Numai bine la toata lumea.

View Post_-_, on 25 mai 2015 - 13:36, said:

WinAmp nu este aplicatie integrata in S.O. Windows, deci subiectul de fata nu are ce cauta pe "Windows 8". Pentru software exista arie dedicata.
De altfel, Winamp este un software care a devenit din ce in ce mai problematic, iar pentru Windows 8 parca nici nu ofera (sau la un moment dat nu oferea) compatibilitate. Din cate auzisem functioneaza doar in "compatibility mode" cu Windows XP.
Nu este exclus sa ma insel, deorece eu am renuntat de multi ani la el in favoarea altor aplicatii si mai putin m-a interesat subiectul.
Deci, verifica in primul rand compatibilitatea cu Windows 8 si daca nu este compatibil, atunci ruleaza-l in mod de compatibilitate; abia dupa aceea efectueaza setarile necesare!
Recomandarea mea ar fi sa incerci alt program. De exemplu, Clementine care este open source, compatibil cu oricare versiune de Windows si disponibil inclusiv sub OS X si Linux.

Topicul l-am mutat la Software.

E compatibil, nu e o problema. Problema mea era ca am uitat pe ce butoane sa apas. Zici ca e bun Clementine, nu ? Am sa incerc. Multumesc pentru raspuns si sugestie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate