Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

program de convertit format DivX

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
buna seara.
am nevoie de doua programe foarte bine puse la punct :
1) un program care cu care sa pot downloada un videoclip de pe youtube la calitatea care se reda videoclipul respectiv;
2) un program care sa converteasca formatul in DivX

ma puteti ajuta ? de vreo 3 zile imi bat caup si nu am gasit programe cu care sa pot face treaba!

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
Inutile... clipurile sunt stocate la calitate "controlata" si in general sunt mpeg 4-uri dar au si alte formate.
Deci nu ai nevoie decat de un plugin de firefiox care-ti downloadeaza fisierul si gata. Orice conversie strica imaginea.

Edited by andreic, 24 May 2015 - 20:44.


#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
pentru downloadat : Youtube downloader
Poti alege acolo ce calitate vrei.
Pentru conversie: Xilisoft video convertor .mai sunt o gramada ,asta mi-a venit in mine.

#4
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
ms de raspuns , dar ajuta-ma in continuare!
mentionez ca mie imi trebuie pentru un dvd de la masina care suporta doar divx . imi poti da niste programe bune cu care pot face treaba serioasa? folosesc opera dar pot instala si firefox daca este nevoie deci ce anume trebuie sa instalez?

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Ce am dat eu acolo nu tine de browser , e program special de downloadat de pe YT.

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Acesta este free: http://www.xmedia-recode.de/index.html

#7
sezibland

sezibland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.03.2015
ca sa tragi un video de pe youtube la calitate maxima foloseste browserul si vlc
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ohH-VP804CU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
se descarca in format webm
daca doresti apoi foloseste un program de conversie * exemplu http://www.videotovideo.org/
mai sunt si alte programe free daca asta nu te satisface

Edited by sezibland, 24 May 2015 - 21:12.


#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Sunt doua probleme:

1. Descarcare fisierului de pe youtube intr-un format ce poate fi convertit in DivX.
2. Aparatele care suporta DivX sunt adesea foarte capricioase, adica vor o anumita rezolutie (adesea f mica) si anumite codecuri audio.
DivX e un fel de haos...

#9
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
pana acum o luna am folosit FREE YOUTUBE DOWNLOAD alegeam sa imi descarce AVI si imi citea dvd-ul din masina videoclipul . acum orice videoclip as incerca sa downloadez nu imi mai merge ..imi scrie rezolutie nerecunoscuta si nu inteleg de ce. cred ca problema este la youtube , in sensul ca probabil noile videoclipuri au un alt format ..alta rezolutie mult prea mare..

#10
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Am încercat youtube downloader si xilisoft si îmi da aceeasi eroare video resolution not supported .ce as putea sa fac?

#11
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Sa scazi rezolutia ??? Asta se face cu re-encodare deci o pierdere de calitate.

#12
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Dar nu mi se pare normal ..ceva nu are legătură,nu are sens ...pana acu 2luni orice videoclip.cautam pe youtube il transformam cu free youtube download si mergeau toate . Acum videoclipurile pe care încerc sa le iau îmi spune ca nu suporta rezolutia. Am sa caut spre exemplu un videoclip pe care il citeste si un videoclip pe care nu il citeste . Am sa dau click de pe ele pe proprietari poate observ ceva diferit intre cele doua . O fi rezolutia asa cum zice el ..habar nu am dar nu prea pricep pt ca le-am convertit prin aceeasi metoda ca si pe celelalte.

#13
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Mai studiaza fenomenul si ai sa intelegi.

#14
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
:))) pai nu ma lasati sa mă mai chinui măcar spuneti-mi unde am gresit..ca aseară era sa sparg dvd din masina...mentionez ca este modelul kenwood ddx -4023bt, asta daca ajuta cu ceva ..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate