Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Recomandare imprimanta laser noua/refurbished/sh

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011
Salutare

Vreau sa cumpar o miprimanta cu laser monocrom noua/refurbished/SH si as avea nevoie de niste recomandari, pareri.

- pretul imprimantei as vrea sa fie pana in 300 lei
- cartusul sa il pot reincarca eu acasa
- sa se gaseasca online toner pt. imprimanta la preturi cat mai bune
- de preferat imprimanta sa fie fara chip deci bineinteles sa nu trebuiasca resoftata
- imprimanta nu o sa printeze mai mult de cateva zeci, maxim 200-300 foi lunar

Am vazut 2 modele refurbished dar nu prea am gasit informatii despre ele, acestea sunt:
1) http://www.expertcom...-long-life-1474
2) http://www.expertcom...g-clp610nd-2113

Initial ma gandeam la HP LaserJet Pro P1102 dar vad ca momentan pretul este peste bugetul meu

Ce parere aveti de cele 3 modele mentionate mai sus sau daca aveti alte recomandari, sunt binevenite
multumesc

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
modelul 1 si 2 sunt generatie noua... cu chip

sfatul meu e sa te orientezi spre un HP model mai vechi sa sa urmaresti si pretul consumabilelor...
nu e indicat sa incarci cartusul acasa...

#3
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Ceea ce cauti tu este HP 1320. In plus fata de conditiile impuse de tine, face fata-verso automat (e mai important decat crezi).

#4
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007

 dacianangelo, on 24 mai 2015 - 20:15, said:

Salutare

Vreau sa cumpar o miprimanta cu laser monocrom noua/refurbished/SH si as avea nevoie de niste recomandari, pareri.

- pretul imprimantei as vrea sa fie pana in 300 lei
- cartusul sa il pot reincarca eu acasa
- sa se gaseasca online toner pt. imprimanta la preturi cat mai bune
- de preferat imprimanta sa fie fara chip deci bineinteles sa nu trebuiasca resoftata
- imprimanta nu o sa printeze mai mult de cateva zeci, maxim 200-300 foi lunar

Am vazut 2 modele refurbished dar nu prea am gasit informatii despre ele, acestea sunt:
1) http://www.expertcom...-long-life-1474
2) http://www.expertcom...g-clp610nd-2113

Initial ma gandeam la HP LaserJet Pro P1102 dar vad ca momentan pretul este peste bugetul meu

Ce parere aveti de cele 3 modele mentionate mai sus sau daca aveti alte recomandari, sunt binevenite
multumesc

Daca gasesti sh poti incerca HP laserjet 1010/ 1018 ; modelele acestea foloses un cartus de mare capacitate ( hp q2612a ) iar pretul  reincarcarii este in jur de 45 lei pentru 2500 pagini.  La modelul HP LaserJet Pro P1102, pe langa reincarcarea propriu-zisa trebuie schimbat si cilindru de fiecare data ( un cost in plus) pentru ca intensitatea printarii sa fie cea optima .Daca doresti sa faci tu reincarcarea trebuie sa iei in calcul achizitia unui nou cartus ( in cazul in care nu vei reusi ).

#5
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011
Daca totusi este mai dificil pot sa fac reincarcarea si la un service atata timp cat pretul nu creste prea mult

#6
MariusH21

MariusH21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.04.2015
Xerox 3119 e o imprimanta buna si foarte rapida, iar un chip care scoate 3000 de pagini costa 3 lei, deci nu e o problema, sau il poti resofta si va fi nelimitat. Asta cu 20-30 de lei.

#7
bogdan2011

bogdan2011

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,097
  • Înscris: 07.01.2011
Si eu am pus ochii pe P1102. Nu am inteles insa treaba cu cartusul, vine cu unul de capacitate mica, dar daca nu printezi un volum mare nu se poate reincarca?
Am gasit SH modelul 1020, doar ca preturile sunt cam dubioase. Una e 100, alta 300, alta 250...

#8
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,573
  • Înscris: 10.04.2009
eu am modelul 1102W si pot sa spun ca e super avantajoasa reincarcarea (30-40 lei) :D

[ http://s15.postimg.org/r5mwsgxmv/1hp_CE285_A_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

merita toti banii, eu am prins-o la oferta (500 lei) prin luna februarie (mi-au dat si un rucsac HP cadou) :D

#9
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,874
  • Înscris: 27.06.2006
Cred ca intre o imprimanta "refurbished" si una "second hand" sunt niste diferente.
In primul caz se presupune ca imprimata a fost curatata si sau inlocuit piesele care se uzeaza in timpul exploatarii - role, etc.
In al doilea caz se presupune ca imprimanta este doar second hand  (nu a avut parte de inlocuirea pieselor mecanice eventual uzate) si a fost pusa la vanzare ca atare.

#10
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

 ciprian_s13, on 24 mai 2015 - 21:21, said:

La modelul HP LaserJet Pro P1102, pe langa reincarcarea propriu-zisa trebuie schimbat si cilindru de fiecare data ( un cost in plus) pentru ca intensitatea printarii sa fie cea optima .Daca doresti sa faci tu reincarcarea trebuie sa iei in calcul achizitia unui nou cartus ( in cazul in care nu vei reusi ).
Am imprimanta de 2 ani , trage ca in prima zi si am incarcat cartusul de 4 ori fara schimbare de cilindru :))))

#11
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007

 Alex522, on 23 iunie 2015 - 16:41, said:

Am imprimanta de 2 ani , trage ca in prima zi si am incarcat cartusul de 4 ori fara schimbare de cilindru Posted Image)))

Depinde si la cat "tragi" pe zi ! Pentru cineva care foloseste imprimanta pentru a printa cateva pagini pe luna, uzura cartusului va fi minima si nu cred ca are importanta daca listeaza mai sters ( sau poate ca nici nu observi ). Insa in mediul business unde se listeaza nir-uri, awb-uri, foi de varsamant, coduri de bare,  diverse situatii  e necesar ca intensitea printarii sa fie cea mai buna.

#12
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015
Aproximativ 6000 in 2 ani , dar e doar pentru chestii scolare si diferenta inca nu am vazut-o , oricum nu am nevoie de intensitate premium pentru un amarat de referat sau o carte xeroxata :)

#13
avexprint

avexprint

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2015

 dacianangelo, on 24 mai 2015 - 21:34, said:

Daca totusi este mai dificil pot sa fac reincarcarea si la un service atata timp cat pretul nu creste prea mult

Salut.Iti recomand HP 2015 sau HP 1320. Aceste modele sunt pe undeva pe la350 ron si au cartuse de capacitate mare (cca 500 pagini/acoperire 5%). Daca nu te descurci cu refilul cartusului ma poti contacta la [email protected] si voi incerca sa te indrum eu telefonic. Daca nu reusesti nici asa iti pot da un nr de telefon al unei firme care vine la tine si iti incarca pe loc cartusul in atelierul mobil. O zi buna.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate