Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

User Account Control

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 19.07.2005
Stie cineva cum pot trece peste atentionarea asta, nu ma lasa sa instalez anumite softuri.
Attached File  h.png   16.36K   87 downloads

UAC e disable(sliderul e jos de tot), smart screen e disable, am incercat cu compatibily mode si run as admin dar degeaba.

Edited by vj_Heaven, 24 May 2015 - 13:05.


#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mutat de la topicul Windows 10 vs Windows < 10.

#3
Transsive

Transsive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 19.10.2007
Sunt in aceeasi barca ca si tine... doar cu uTorrent 3.3.1.
La fel, UAC si smartscreen pe off.
Nu-mi vine sa cred ce cretinitati vad.

In primul rand a trebuit sa dau unblock la fisier. (properties -> unblock, sub read only si hidden)
Apoi pentru a instala programul a trebui sa rulez executabilul dintr-un command prompt (cu drepturi de admin).
Iar dupa ce l-am instalat, nu vrea sa ruleze executabilul, cu acelasi motiv ca la tine, "publisher not trusted".
Acum faza cretina... daca rulez din Total Commander nu e blocat.
Daca schimb numele executabilului (sau folderul) merge rulat si din explorer... (dispare scutul de pe icoana)

Intre timp mi-a disparut icoana executabilul cand are numele original.
Iar in timp ce scriam acest mesaj, ceva s-a schimbat si executabil nu mai este blocat, dar icoana tot nu e vizibila.
Poate dureaza ceva timp pana smartscreen intra in efect...

Si acum am scapat si de problema cu "it seems like utorrent is already running but not responding" cand deschid torente.

De asemenea am observat ca tot ce downloadez este blocat by default si trebuie dat unblock din properties. (desi cred ca doar executabilele nu sunt accesibile fara unblock)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate