Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Lenovo K3 Note

- - - - -
  • Please log in to reply
646 replies to this topic

#1
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 31.07.2006
In special indienii asteapta cu nerabdare lansarea din luna iunie, probabil undeva in jurul datei de 20 iunie.
Este un telefon pentru tineri, in special culoarea galbena va domina stocurile de telefoane.

[ http://www.minideal.net/media/catalog/product/cache/1/image/650x650/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/_/6_9_1_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Lenovo K3 Note, telefon Dual-Sim cu slot 1 - 4G/3G/2G si slot 2 - 2G, are un display de 5.5", FullHD, 401 ppi, Android 5.0, 2 GB RAM, 16 GB ROM, Mediatek MT6752, octa-core, camera principala 13 MP (autofocus, dual-LED flash), filmare 1080p, camera secundara 5 MP, baterie Li-Po 3000mAh.
Poza de mai sus corespunde cu produsul Lenovo K3 Note.

De abia astept sa apara si in Romania! In AnTuTu a inregistrat scoruri foarte bune, situandu-se undeva sub si peste OnePlus One, sub Galaxy Note 4.
Am gasit pe to2c la 165,99$, Paypal pentru ziua de astazi mi-a aratat pretul final de 709 lei. Problema este ca odata ajuns in Romania, expediat fiind din China, trebuie platit TVA: in jur de 170 lei, motiv pentru care pretul telefonului creste mult prea mult si nu putem decat spera ca se va lansa si in Romania!

Edited by lk1, 24 May 2015 - 00:36.


#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011
Dacă se lansează la noi cu 1300 lei ce ai făcut ?

#3
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,094
  • Înscris: 22.01.2014
si voua vi se pare scump 800-900 de lei cu tot cu taxe pentru asemenea telefon??

#4
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Vezi pe gearbest.com ca au livrarea cu hungary post si-ti vine la posta de cartier.

#5
Infernus

Infernus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2007
Plătești TVA daca este peste 150 dolari sau euro....daca îți declara valoare mai mica la transport...nu plătești ...Eu am făcut comanda de pe alliexpres....133 dolari..expediere prin posta...Am vb cu vânzătorul sa declare o valoare mai mica de 133 dolari

Edited by Infernus, 26 May 2015 - 10:22.


#6
-Dream-

-Dream-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 26.05.2015

View Postmarcel201, on 24 mai 2015 - 01:01, said:

si-ti vine la posta de cartier.
O mare prostie, am facut eu comanda si mi-a venit la vama, am prezentat acte si restul sunt texte de adormit ursul.
Nu va mai luati dupa orice prostie citita pe internet, poate a avut noroc si i-a venit un colet din greseala, eu m-am fript.

#7
kosmin_d

kosmin_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 25.03.2007
Interesant telefonul.
Îl are cineva?

#8
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 31.07.2006

View Post-Dream-, on 27 mai 2015 - 12:23, said:

O mare prostie, am facut eu comanda si mi-a venit la vama, am prezentat acte si restul sunt texte de adormit ursul.
Nu va mai luati dupa orice prostie citita pe internet, poate a avut noroc si i-a venit un colet din greseala, eu m-am fript.

Era prin Hungary Post?

Am vazut ca a aparut deja pe OLX la 1000 lei.....

Edited by lk1, 27 May 2015 - 13:59.


#9
-Dream-

-Dream-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 26.05.2015
Da, exact asa l-am comandat, a ajuns la vama si restul este o poveste draguta, daca stiam... nu mai comandam, ca nu am dat de tampit pe Hungary.

Edited by -Dream-, 27 May 2015 - 14:03.


#10
ttudorel46

ttudorel46

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.01.2008
Cei de la gearbest il vand acum la 160$ cu livrare de la depozitul din europa..se mai plateste ceva suplimentar la ridicarea coletului ?

#11
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 19.08.2006

View Postttudorel46, on 16 iulie 2015 - 04:05, said:

Cei de la gearbest il vand acum la 160$ cu livrare de la depozitul din europa..se mai plateste ceva suplimentar la ridicarea coletului ?
nu... vine direct acasa..cred ca iau si eu unu...Posted Image

Edited by alinator, 16 July 2015 - 08:54.


#12
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 19.08.2006
dar oare vine curat?cu rom fara buguri si aplicatii chinezesti, playstore si limba romana?eu sincer zic ca e bestbuy in banii astia...ma tenteaza si M2 note..dar nu are dualsim util..dar in fine..merita din plin telefonul!!

#13
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 31.07.2006
Baietii de pe games spuneau ca li se instaleaza din senin tot felul de aplicatii... cand am citit asta m-am cam lasat pagubas. :|

#14
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 19.08.2006
pacat..la ce pret are e bomba curata...telefon de 700 lei sa bati in antutu teluri de peste 1500..greu de crezut dar adevarat...Posted Image

#15
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011
Cine a luat cu 700 lei, sa posteze aici poze si impresii  :D

#16
dabija

dabija

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.06.2003
Azi mi-a ajuns telefonul - Lenovo K50-T5 adica K3 Note -  primele impresii:
- culoarea aia galbena nu e asa deranjanta cum ma asteptam.  
- e mare, e destul de usor si de subtire.
L-am comandat de pe eud.dx.com dar am avut putintel ghinion pentru ca nu l-au mai avut pe stoc in depozitul din europa asa ca am asteptat pana a venit din asia.
Am dat pe el 168 euro si mi-a venit la posta normala, fara alte taxe sau vama.
Alt colet primit tot de pe eud.dx.com mi-a venit la vama dar nici la ala n-am pplatit niciun fel de taxe.

Edited by dabija, 28 July 2015 - 17:59.


#17
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 19.08.2006

View Postdabija, on 28 iulie 2015 - 17:58, said:

Azi mi-a ajuns telefonul - Lenovo K50-T5 adica K3 Note -  primele impresii:
- culoarea aia galbena nu e asa deranjanta cum ma asteptam.  
- e mare, e destul de usor si de subtire.
L-am comandat de pe eud.dx.com dar am avut putintel ghinion pentru ca nu l-au mai avut pe stoc in depozitul din europa asa ca am asteptat pana a venit din asia.
Am dat pe el 168 euro si mi-a venit la posta normala, fara alte taxe sau vama.
Alt colet primit tot de pe eud.dx.com mi-a venit la vama dar nici la ala n-am pplatit niciun fel de taxe.
ok cum ai comandat?prin ce ti-a venit si cum ai facut de nu ai platiti pentru nici unul taxe vamale?adica tva scuze..ce oras?mersi

#18
dabija

dabija

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.06.2003
@alinator
Pai eud.dx.com livreaza din Uniunea Europeana (au un depozit parca prin Olanda) asa ca n-ai ce taxe sa mai platesti.
TVA-ul se plateste la cumparare ca la orice magazin iar vama pentru chestiile cumparate din UE nu se plateste.
Mi-am facut cont pe eud.dx.com, am facut comanda si am achitat prin paypal - dureaza cam doua maximum trei saptamani pana iti vine coletul (ei zic 9-11 zile ... lucratoare Posted Image
Doua colete mi-au venit la posta - unul cu o pereche de pantaloni si niste cabluri si asta cu telefonul - m-am prezentat, le-am ridicat si gata.
Unul a venit la un oficiu postal cu vama ... mi-au desfacut pachetul s-au uitat, m-au intrebat ce erau chestiile din pachet si asta a fost tot. (valoarea a fost sub 50 de euro pentru ca au fost doar cateva accesorii foto)
Shipping Fee : € 0
Insurance Fee: € 0

Edited by dabija, 28 July 2015 - 19:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate