Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

John Deere 4720

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Scufundac

Scufundac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2015
Salutare,


Am nevoie de cateva sfaturi-pareri. Vreau sa cumpar un tractor John Deere 4720 din Polonia. Vanzatorul este cetatean Roman, importa tractoare din  USA si le vinde in Europa.


Am vb telephonic cu el si mi-a spus ca daca ma hotarasc sa cumpar tractorul imi trimite o factura proforma la care achit prin banca 30% din valoarea tractorului. Dupa avansul de 30% imi trimite tractorul in Romania in 4-5 zile, apoi am la dispozitie 2 zile sa-l probez, daca are probleme imi da avansul inapoi si ia tractorul, daca este ok achit si restul de bani. Imi da garantie 2 ani la motor si cutie. Tractorul are 280 ore de functionare.


Vanzatorul mi-a spus sa ma duc In Polonia sa vad tractorul daca vreau, am adresa lui si nr de telefon.

Ar fi ok daca platesc 30% avans? Nu vreau sa fie vreo teapa, sau ce ar trebuii sa fac sa fiu sigur ca nu pierd bani????


Astept sfaturile voastre.


Va multumesc.

#2
established

established

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 14.05.2015
280 H ?
Cine a fost proprietarul ? Babeta aceea de 97 primaveri care avea un garaj incalzit si tractorul nu a fost folosit la altceva decat cumparaturile saptamanale , pana la magazinul de la coltul strazii ??

#3
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Sigur e un valcean vanzatorul, numai aia iau comision pe tractoare si avioane aduse din America apoi staaaaai si astepti sa iti soseasca agregatul la pastele cailor. :lol:

#4
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostScufundac, on 23 mai 2015 - 16:57, said:

Dupa avansul de 30% imi trimite tractorul in Romania in 4-5 zile, apoi am la dispozitie 2 zile sa-l probez, daca are probleme imi da avansul inapoi si ia tractorul, daca este ok achit si restul de bani.
daca ti-a spus el prostia asta, cu subiect si predicat, ia-ti viteza: e un ţepar de doi bani.


daca il vrei, du+te si vezi tractorul.
poti sa+l platesti si de acolo.

Edited by Dude_2nd, 23 May 2015 - 17:35.


#5
bot1111

bot1111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 06.10.2011
Poveștile astea încă prind, dacă îți cerea doar 10% nici nu mai cereai parareri pe forum îi plătea-i direct.
Are nevoie doar de referința de tranzacție de la wu sa îți ridice bani si sa rămâi ... "fara avans"

#6
vleydyx

vleydyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 26.03.2011
Asta e TEAPA.. daca vrei tractorul neaparat du te sa l vezi inainte.. dar nu da bani in avans unui necunoscut.. zice el ca poti sa mergi sa l vezi.. sa nu dea de banuit..

#7
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,687
  • Înscris: 30.07.2003

View PostScufundac, on 23 mai 2015 - 16:57, said:

Imi da garantie 2 ani la motor si cutie.
Iti dam noi 99 ani garantie ca-i teapa.

#8
sanyi_2005

sanyi_2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 25.12.2007
Cá sá il áducá din poloniá pe un tráiler trebuie minim 2500 de eur iti dái seámá cá e teápá

#9
cerneagabriel

cerneagabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.01.2015
ce tepar nenorocit

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate