Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Credit necontractat, somație

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
anythap

anythap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.04.2015
Ieri am avut o 'frumoasa' surpriza. Cand am venit de la scoala, am gasit la usa o scrisoare pe numele meu. Pe plic scrie mare 'ALEGEREA ITI APARTINE' si e de la 'Asset Portofolio Servicing'. In scrisoare mi se spune cum ca as fi facut un credit prin Serraghis Loan Management LTD si acum le sunt datoare cu 100+ milioane (bani vechi), iar daca nu-i dau pana pe 25.05.2015 voi fi executata silit. Doua ore n-am fost om, tremuram si am avut si-un atac de panica.
Pe net am citit http://ziaruldevalce...ratori-dubiosi/ , insa doar un singur articol este despre asa ceva.
Abia am trecut de varsta majoratului si n-am absolut nimic trecut pe numele meu, nici macar un pix.
Acum nu stiu ce sa fac, sa ma duc la politie sa reclam... sa nu o fac. Bunicul meu, fost politist, spune sa n-o fac, pentru ca e posibil sa mai existe cazuri in tara si sa ma cheme pe la tribunal ca martor...
Putin ajutor?

Multumesc! O zi buna!

#2
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Asta e ca si cu copilul care a facut accident....

#3
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Nu-i baga in seama , asculta ce zice bunicul tau . Daca te suna , sa le spui sa trimita toate copiile dupa acea datorie !

#4
diego75

diego75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 20.02.2012
Mda...niciodata nu vom avea o tara normala...si asa ceva se intampla tot mai des...pacat

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Țara asta e plină de escroci tocmai pentru că românul e fricos. Se face că nu vede pentru a nu trebui ulterior să dea declarații ulterior.

#6
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Sa iti vezi de viata.

#7
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 eStev, on 23 mai 2015 - 13:18, said:

Sa iti vezi de viata.
Riscant !
O plingere penala ar fi mult mai buna !

#8
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Șantaj.


Drăguț,  da-le bani marcați.

Ah, scuze, în România ai surpriza ca politia sa nu aibă buget pentru marcarea banilor de flagrant😂

#9
light_flame

light_flame

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 08.05.2015
In general cand primesti o astfel de somatie,ea trebuie sa fie insotita si de o copie a contractului de credit.Daca ti-ai asumat anumite angajamente, nici macar ca si girant nu ai de ce sa-ti faci griji.

#10
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

 anythap, on 23 mai 2015 - 07:54, said:

Bunicul meu, fost politist, spune sa n-o fac, pentru ca e posibil sa mai existe cazuri in tara si sa ma cheme pe la tribunal ca martor...


Vai, doamne... ce lucru infiorator !!!!! Posted Image

#11
Dribbl3r

Dribbl3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 04.01.2007

 Wittmann2, on 23 mai 2015 - 16:54, said:


Vai, doamne... ce lucru infiorator !!!!! Posted Image

Nu stii cum asociaza unii tribunalul cu ceva grav, complicat, daca ajungi in tribunal (si ca martor) "ai facut tu ceva gresit ca nu te chemau aia in tribunal degeaba" ; Mentalitate comunista, la fel si cu armele daca detii un pistol, clar NU tu esti victima in orice altercatie ar exista.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate