Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Configuratie router?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
IIImerlinxIII

IIImerlinxIII

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.05.2015
Buna ziua!
Providerul meu de internet este RDS-RCS.Am optat pentru un abonament fara router deoarece pe moment nu am avut nevoie. Recent am primit de la un prieten un router SWH-2108 dar nu stiu sa il configuez.Am gasit pe internet user manual dar nu prea il inteleg,am cautat si pe internet diferite metode,problema este ca eu nu stiu ce anume sa caut.Ma puteti indruma?Ca sa ma conectez cu cablul a trebuit sa creez o noua conexiune cu pass si user,banuiesc ca eu trb sa introduc aceste date in router,dar nu ma prea pricep
Multumesc anticipat!

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Nu e router , e doar un switch !
Pina faci rost de router , intra ca pina acum , pe conexiunea creata .

#3
IIImerlinxIII

IIImerlinxIII

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.05.2015

View Posttidicristi, on 22 mai 2015 - 19:48, said:

Nu e router , e doar un switch !
Pina faci rost de router , intra ca pina acum , pe conexiunea creata .
Scuzati'mi inexperienta,nu stiam sa fac diferenta intre cele doua,dupa un mic search cred ca am inteles.Totusi, router sau nu ,fix acelasi aparat a fost folosit in urma cu ceva timp sa ofere internet altor patru calculatoare.Se baga un cablu de internet in el,si apoi mai puteam conecta inca 7 dispozitive carora sa le ofere internet.Deci banuiesc ca se poate,chiar daca este switch.Din pacate nu pot intra in legatura cu cine a facut setarile data trecuta.
Deci ceea ce cer,este un mic tutorial unde sa pot face aparatul sa dea internet la alte dispozitive.
Sper ca am fost destul de clar.

Edited by IIImerlinxIII, 22 May 2015 - 20:07.


#4
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Ai nevoie de pppoe, un switch nu e suficient! Sper ca am fost destul de clar.

#5
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
La switch (de obicei cele mai uzuare sunt fara management) nu trebuie sa faci nicio setare. In primul port intra cablul de la router-ul care face conexiunea la net sau server. Considera ca switch-ul e ca un triplu stecher.
Routerul sau serverul fac conexiunea la net iar cablul care pleaca din el catre switch "da net" la celelalte calculatoare conectate in celelalte porturi ale switch-ului.

Edited by Alucard, 23 May 2015 - 10:06.


#6
djcioc

djcioc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 08.02.2007
N-o sa poti sa ai net in acelasi timp pe alte 7 PC-uri de la RDS, trebuie creata conexiunea PPPoE pe toate si 1 utilizator nu poate fi conectat mai mult de o data. Poate nu aveai net de la RDS cand foloseai sw acesta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate