Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

CFR Cluj a castigat la TAS

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Clasamentul in Liga 1 se schimba radical, Rapidul e ca si retrogradat.

FRF e o gluma proasta sub indrumarea politrucului comunistoid ochelarist.

Nu credeam ca o sa ajung sa-l regret pe M Sandu.

#2
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
Teoretic rapidul mai are sanse, daca ia 6 puncte in ultimele doua partide. Astfel Gaz Metan bate Chaiajna si ultima etapa pierd atat Chiajna - Petrolul cat si Gaz - Brasov.

#3
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,794
  • Înscris: 03.02.2007
Era TAS-u mă!

#4
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Intr-un fotbal falimentar, o echipa falimentara este repozitionata meritat sau nu (dupa parerea mea..nemeritat) pe locul 3. Suporterii ar putea spune: S-a facut dreptate. Nu este asa. tuturor suporterilor romani li s-a facut o nedreptate. Echipele de la locul 1 la 16 nu au ce cauta in Liga 1. Toate ar trebui sterse...
FCSB...o echipa cu traditie (comunista ce-i drept) preluata de un cioban...Dinamo preluata de un...nu stiu cum sa-l numesc, Rapid bagat in groapa (la propriu) de un penal, Craiolguta fara cuvinte...CFR cu milioane de euro furati si datornici alte cateva milioane...si lista poate continua.

Ma bucur pentru ei....asta daca le ajuta la ridicarea moralului cand vor desfiinta echipa....

#5
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Peste tot Posted Image  se fură Posted Image în fotbal, "jmekerii" nu se joacă,
de ani de zile, jocul de fotbal profesionist Posted Image în sine, e doar un Posted Image paravan pentru corupție

Edited by Teophileos, 22 May 2015 - 10:58.


#6
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 22.01.2008
Pentru a avea un campionat mai bun si o liga secunda decenta e nevoie sa tai raul de la radacina. Cu doar 12 echipe in prima liga am avea 6 meciuri pe etapa - personal cred ca e in regula - si liga a 2-a tot cu 12 echipe ar fi ideal.

Liga 1 - retrogradeaza locurile 11 si 12
Liga 2 - promoveaza locurile 1 si 2 /  retrogradeaza locurile 11 si 12 si locul 10 da baraj cu cea mai buna echipa din liga 3 care a ratat promovarea

In felul asta si televiziunile s-ar interesa de cele doua esaloane. In 5 ani am putea avea alt gen de fotbal!


P.S: Altfel se va mima fotbalul in continuare! Eu as pune o conditie pentru a avea echipa in liga 1 sau liga 2: nu ai echipa a doua nu promovezi si nu joci in cele doua esaloane (exemplu: Dinamo Bucuresti 2) Ramai in liga 3 si 4000 de ani daca nu ai a doua echipa si nu ai drept de promovare!

Edited by favoritul, 22 May 2015 - 11:06.


#7
bogocnb

bogocnb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 20.03.2006
A ajuns vai de mama ei Liga I. Cine se mai uita?

#8
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006
"Şi-au luat punctele înapoi", cum ar zice un Iohannis al fotbalului.

#9
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.01.2014
Problema e ca aia din comisii trebuiesc trasi la raspundere. Au luat o decizie eronata si trebuie sa plateasca. Decizia lor a dat campionatul peste cap . Asa au facut si cu Rapid. Astia de la comisii isi bat joc de liga 1. E o varza totala si nu se mai intelege nimic. Au plecat mizeriile de sandu si dragomir dar in locul lor au venit numai incompetenti pe linie de partid. Editia asta a fost cum a fost dar urmatoarea va fi mult mai rau. Bani mult mai putini din drepturile tv (fara Otelul, Rapid, Brasov) pt ca audienta va scadea cu 50% , echipe mai multe in insolventa ce nu vor mai fi motivate sa castige cand stiu ca oricum nu au dreptul sa joace in cupele europene si vor mai fi si multe alte nereguli ce se vor ivi pe parcurs.

#10
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Liga 1 e la pamant, daca Steaua cu o echipa varza ajunge sa castige campionatul.

#11
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Dar cine ai vrea sa ia campionatul, bre, ASA? Sa strice punctele in UCL?
Mai sunt 3 minute din meciuri...
Nu sunt fan steaua dar prefer ca steaua sa ia campionatul pt ca are cea mai tare echipa din romania.

#12
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Stâna lui Berbekali împute tot fotbalul mioritic, n-ai ce să le faci, niște ha-ha-le-re

Fotbalul e înțesat de "bagabonțeli" de la F.I.F.A. până la cel mai inferior nivel al acestei industrii moderne a  "for-ball-ului"
( exprimare Van Ghe Liană)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate