Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Amanare programare RAR ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Salut , am un golf si vreau sa il trec pe mine . Masina este deja inmatriculata , tocmai ce urmez pasii necesari , am sunat acum doua zile la RAR si m-au programat pentru identificare pe data de 29 , exact cand am festivitatea de final de an ( termin a 12-a ) .

Ideea e ca eu am fost constient ca am festivitea in ziua aceea , si am acceptat programarea la RAR cu ideea ca nu ma duc la gaudeamus insa astazi a venit directoarea la noi si a inceput sa ma ameninte ca daca nu ma duc la festivitate ( nu doar eu ) o sa imi scada nota la purtare si nu o sa ma bage in bac ( nici vorba sa fiu in situatia unei corigente , cred ca am media pe undeva pe la 9 , putin relevant ).

Nu cred ca are rost sa ma pun cu mintea ei comunista , insa ce voiam sa intreb , stiu ca se poate amana programarea la RAR , insa peste cat timp o sa ma puna ? peste minim 14 zile ?

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Ii zici la directoare ca daca mai indrazneste sa te ameninte cu asemenea aberatii, o sa apara la stirile de la ora 5.

#3
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006
Se poate reprograma!

#4
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010

View PostSerafim606, on 21 mai 2015 - 18:22, said:

Ii zici la directoare ca daca mai indrazneste sa te ameninte cu asemenea aberatii, o sa apara la stirile de la ora 5.
Sunt dintr-un orasel mai mic , sunt la un liceu tehnologic unde comunismul e in floare . Daca nu ai uniforma culegi gunoaie , nu ai voie sa iesi deloc din curtea scolii , esti obligat sa participi la multe activitati extrascolare , chiar daca suntem liceu tehnologic cu o singura clasa de a 12-a anul trecut am avut promovabilitate de peste 90 % pentru ca directoarea a vrut sa ii trieze , a lasat vreo 12 copii in bac si pe ceilalti i-a trecut clasa cu , conditia ca cei in cauza sa semneze un act intocmit de conducerea scolii prin care acestia promoveaza clasa insa nu au voie sa se prezinte la bac . Complect neconstitutional insa mai am o saptamana si scap de gluma asta de liceu si de asta nu as vrea sa imi mai pun mintea cu ea , directoarea fiind si un om destul de influent in zona . ( barbatsu are firma de constructii )

Eu in continuare nu as merge la festivitate , insa parca vad ca vine maine si face iarasi circ .

View Postshmecherul, on 21 mai 2015 - 18:26, said:

Se poate reprograma!

Asta am inteles si eu insa dupa cat timp o sa ma reprogrameze ? Poate sa ma puna oare luni in loc de vineri , sau tre sa astept inca 14 zile dupa data de 29 ?

Edited by Vladutz22, 21 May 2015 - 18:52.


#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View PostVladutz22, on 21 mai 2015 - 18:16, said:

Salut , am un golf si vreau sa il trec pe mine . Masina este deja inmatriculata , tocmai ce urmez pasii necesari , am sunat acum doua zile la RAR si m-au programat pentru identificare pe data de 29 , exact cand am festivitatea de final de an ( termin a 12-a ) .

Ideea e ca eu am fost constient ca am festivitea in ziua aceea , si am acceptat programarea la RAR cu ideea ca nu ma duc la gaudeamus insa astazi a venit directoarea la noi si a inceput sa ma ameninte ca daca nu ma duc la festivitate ( nu doar eu ) o sa imi scada nota la purtare si nu o sa ma bage in bac ( nici vorba sa fiu in situatia unei corigente , cred ca am media pe undeva pe la 9 , putin relevant ).

Nu cred ca are rost sa ma pun cu mintea ei comunista , insa ce voiam sa intreb , stiu ca se poate amana programarea la RAR , insa peste cat timp o sa ma puna ? peste minim 14 zile ?

Mai frate,da-o in masa de treaba!!!
De cate ori vei absolvi liceul in viata?
Incepand cu a doua zi dupa gaudeamus,te poti transforma si in samsar de masini,ca nimeni nu te va intreba de sanatate.
Ai stat 18 ani fara masina,nu mai poti rabda vreo trei saptamani?

Apropo,nu-i nevoie sa mergi personal la RAR.Masina o poate duce absolut oricine.

ps.
Daca la vremea respectiva (pe-atunci nu i se zicea gaudeamus) as fi lipsit,nu mi-as fi iertat-o toata viata!!!
Incet-incet se leaga din pacate toate.Comportamentul tau,fara sa te superi pe mine,merge mana-n mana cu viata de toate zilele.
Adica nu respect,nu idealuri,nu vise,nu principii.Pacat,mare pacat!

#6
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Da, şi mie mi se pare ciudat că între festivitatea de sfîrşit de liceu şi o formalitate cum e RARul tu alegi a doua
În filmul "american pie" şi altele asemenea, ăştia se gîndeau cu ani înainte ce o să facă de absolvire... tu vrei să faci RAR-u ?!?!?!?!?!

#7
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010

View Postadisz, on 21 mai 2015 - 19:23, said:

Incet-incet se leaga din pacate toate.Comportamentul tau,fara sa te superi pe mine,merge mana-n mana cu viata de toate zilele.
Adica nu respect,nu idealuri,nu vise,nu principii.Pacat,mare pacat!

Repede judeci tu oamenii .

Daca idealurile tale se rezuma in a fii prezent la festivitatea de terminare a liceului , inseamna ca ai niste idealuri marete Posted Image) Aici chiar e vorba de principii , si nu stiu cine le are mai puternice , eu sau tu ...

View PostXON-XOFF, on 21 mai 2015 - 20:10, said:

Da, şi mie mi se pare ciudat că între festivitatea de sfîrşit de liceu şi o formalitate cum e RARul tu alegi a doua
În filmul "american pie" şi altele asemenea, ăştia se gîndeau cu ani înainte ce o să facă de absolvire... tu vrei să faci RAR-u ?!?!?!?!?!

Compari un liceu american cu lagarul pe care l-am frecventat , compari viata de film cu viata reala dar esti amuzant :))

On topic : amanarea se poate face si online sau doar telefonic ?

Edited by Vladutz22, 21 May 2015 - 20:25.


#8
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005

View PostVladutz22, on 21 mai 2015 - 18:16, said:

Salut , am un golf si vreau sa il trec pe mine . Masina este deja inmatriculata , tocmai ce urmez pasii necesari , am sunat acum doua zile la RAR si m-au programat pentru identificare pe data de 29 , exact cand am festivitatea de final de an ( termin a 12-a ) .

Esti constient de preturile la RCA pentru tineri? Ai facut o simulare sa vezi cat vei plati?

#9
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Da billyboy , masina o sa fie pe numele tatalui meu insa sunt singurul sofer din familie , si trebuie sa mergem la 40 km la cel mai apropiat RAR.

Oricum m-am gandit mai bine si nu mai aman programarea , nu ma duc la festivitate , si daca nu ma lasa sa intru in bac va dati seama ca e neconstitutional .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate