Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Durere in vis , resimtit in realitate

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
str8_2heart

str8_2heart

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.05.2015
Cer scuze pt inceput , nuj daca am nimerit bine locul sa scriu cv ce nu inteleg legat de aceasta durere in vis .  Mi s-a intamplat de cateva saptamani, am incercat sa caut pe google fara rezultate.. , cand adorm sau atipesc pe partea dreapta a corpului , indiferent de vis ( cosmar sau frumos )  simt niste dureri exact la coasta dreapta , ciudat este ca pot controla aceasta durere pana intr-un anumit nivel, este un fel de durere de genul -> creste din ce in ce mai tare pana devine insuportabil <- si apoi se opreste cateva secunde si revine iarasi la fel , cand ma trezesc simt foarte amortit locul in care ma durea in vis si primul lucrul care mi se intampla resimt aceea durere ce o aveam in vis. NU visez cum sunt lovit sau cv de genul , NU am nicio problema daca stau treaz si intins in pat pe partea dreapta, doar cand adorm sau atipesc numai pe aceasta parte . Este o durere insuportabila cand urca din ce in ce mai tare , mi s-a intamplat de cel putin 5 ori pana acum si nu inteleg ce este, cv indicii sau sfaturi ?

#2
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Posibil iti amorteste partea respectiva, ai un arc in saltea si te deranjeaza (stand nemiscat mai mult timp pe aceeasi parte), pozitia in timpul somnului nu-ti prieste etc samd.
N-are legatura cu visatul, as putea spune ca invers, durerea iti influenteaza visul (ca atunci cand iti este rau/ai temperatura si ai si cosmaruri).

Edited by Arianna-D, 17 May 2015 - 01:01.


#3
criistake

criistake

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 14.01.2009
un medic ti-ar putea spune ce ai, pana una alta....
http://www.sfatulmed...ercostala_10722

#4
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Te doare doar cand visezi sau in general? E imposibil sa ai dureri dintr-un simplu vis/cosmar.

#5
Keffr3n

Keffr3n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 01.10.2005
Mda, cauta un doctor. Daca nu iti  trece, au baietii astia un leac :))
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KZBvoTwxHQQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
@str8_2heart, schimba fie patul, fie salteaua !
Si ai sa vezi ca durerile si visele vor disparea Posted Image

#7
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Evita sa mai dormi pe partea dreapta !Posted Image

Edited by titacodita, 17 May 2015 - 19:12.


#8
str8_2heart

str8_2heart

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.05.2015
buna din nou si va multumesc de reply, patul este foarte moale nu am probleme de la el si sa dau un mic raspuns la Daian95 ( doar cand visez , in realitate nu am nici o problema de sanatate ), de cele mai multe ori mi se intampla asta cand atipesc 5-10 minute ( raspuns pt. Arianna-D ) . As incerca varianta cu mersul la doctor desi nuj ce reactie ar avea daca as povesti asta :) . De aceea am si incercat sa postez aici deoarece nu inteleg dc cand atipesc simt aceste dureri, ma gandeam ca a mai patit si altcineva si stie cam de la ce ar fi :).

   Ca sa nu incep alt topic as dori sa zic ca timp de 2-3 ani mi se intampla foarte rar cam de cateva ori pe luna ( pe la 20 ani a inceput ) , am avut parte de aceasta paralizie vis-realitate in acelasi timp. Adica simteam cum stateam in pat dar nu ma puteam misca sau vorbi. Am povestit asta pe alt forum in cautare de raspunsuri desi nu prea m-am lamurit, am incetat sa mai caut raspunsuri atunci deoarece in ziua de azi mi se intampla rar . Motivul pt care readuc aminte aici este ca... atunci cand aveam aceasta paralizie aveam dureri la cap intense ( cam aceeasi durere ce am povestit in primul topic doar ca simteam la cap ) , tot in acest timp de paralizie auzeam tot in jurul meu , uneori reuseam pt o secunda sa deschid un ochi dar foarte greu . Nu vreau sa intru in detalii cum ar fi , uneori in aceasta paralizie auzeam multe soapte si rasete in jurul meu , simteam cum se misca lucruri in jurul meu sau cum aveam senzatia ca pic din pat sau ca simteam niste atingeri foarte usoare pe corp toate astea cand eram in aceasta stare de paralizie , recunosc .. primele intamplari m-au ingrozit de multe ori fratele meu ma trezea pt ca ma auzea cum incercam sa tip cu gura inchisa deoarece incercam sa ma trezesc si nu reuseam singur.

#9
cacico

cacico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 16.04.2015
Buna ziua

Iata ce ti se intampla:

http://en.wikipedia....Sleep_paralysis

Sa stii ca ,daca esti clinic sanatos,atunci fii fara griji.

Daca ai sti ca multi paranormali s-au antrenat saptamani sau  luni de zile sa poata face asta.

Intereseazate de visul lucid si OBE-pentru  tine va fi foarte usor sa ai asa ceva.

Numai bine
Cu respect

Edited by cacico, 20 May 2015 - 13:50.


#10
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Eu cred ca ti-a facut sau iti face cineva farmece.
Stiu pe cineva care a avut aceeasi problema si persoana respectiva mi-a povestit ca simte cateodata o teama nejustificata de parca ar mai fi cineva in camera.
Il cunosc pe tip inca din armata si era foarte curajos.
I-am recomandat ce sa faca si unde sa se duca si problema lui s-a ameliorat.
Nu stiu ce s-a mai intamplat ca nu l-am mai intrebat.


#11
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Unde l-ai trimis, la femei?

#12
str8_2heart

str8_2heart

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.05.2015
Salut , am citit acel articol de pe wikipedia postat mai sus si se pare ca sunt multe asemanari in ce este descris pe site si ce mi sa intamplat legat de aceasta paralizie, numai ca nu a mentionat pe site legat de acele valuri de dureri enorme la cap in aceea stare unde am mentionat mai sus.
    Iar despre problema curenta cea legata de dureri in vis resimtit cand dorm pe partea dreapta m-ar interesa sa aflu cv. Cat despre farmece nu stiu .. mama mea a avut niste intamplari ciudate cand a ramas singura timp de 2 luni ( batai in usa la 2-3 noaptea timp de cateva seri bune , s-a trezit o data noaptea avand presimtirea ca a vazut pe cineva urat langa ea , tot noaptea a avut parte de o mica inundatie cv ciudat s-a intamplat la ghiuveta s-a spart din senin cv.. sau o alta inamplare ciudata , intr-o seara se uita la tv singura si dintr-o data a simtit cum cineva o strangea de gat, mia explicat ca nu putea sa respire asa din senin ).
     Am sa-ti trimit un mesaj legat de aceste farmece  ''buteliearagaz'' .

#13
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
E problema foarte serioasa, sa stii.
Farmecele astea sunt o forma de enrgie negativa transmisa unei persoane sub diferite forme prin fel de fel de metode.

#14
cacico

cacico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 16.04.2015
Buna ziua

Nu speriati omul,nu exista farmece,in teorie poate sa existe orice,poti sa imaginezi
cate prostii vrei tu,dar realitatea este sfanta!

Daca dormi si incepe sa te doara o masea s-ar putea sa visezi inainte de a te trezi ca te doare.

Cu respect

#15
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postcacico, on 21 mai 2015 - 13:21, said:

Buna ziua

Nu speriati omul,nu exista farmece,in teorie poate sa existe orice,poti sa imaginezi
cate prostii vrei tu,dar realitatea este sfanta!

Daca dormi si incepe sa te doara o masea s-ar putea sa visezi inainte de a te trezi ca te doare.

Cu respect

Farmecele se lipesc mult mai bine de astia care nu cred ca exista, pentru ca nu se feresc.

#16
cacico

cacico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 16.04.2015
Buna

Pisicuta,de la atatea flotari,ai obosit si nu ti se mai oxigeneaza bine creierul,
incepi sa ai vedenii,sa nu te mai simti bine,si dai vina pe farmece.

Pauzele de odihna sunt necesare!

Cu respect

#17
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Asa cum am mai scris, farmecele sunt o forma de energie negativa transmisa asupra unei persoane sau unor bunuri materiale.
Aura energetica a organismului a fost fotografiata si evidentiata cu cateva zeci de ani in urma de sotii Kirlian, adica in 1939 in URSS.
Unele persoane au parte tot timpul de pagube din cauza acestei energii negative, energie pe care nu o constientizeaza decat dupa o foarte lunga perioada sau poate chiar niciodata.

Edited by buteliearagaz, 22 May 2015 - 00:15.


#18
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Sa inteleg ca tie nu-ti plac chibriturile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate