Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Idee atestat info (am pana)

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Buna seara!
Am o problema: sunt in clasa a 12-a si luni trebuie sa predau un atestat la informatica, in C# de preferinta, si habar nu am ce sa fac, nu am idei, asa ca va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi :D . Nu vreau sa fac nici chiar un site si sa-l vand la fraieri, dar nici programe pentru NASA, ceva de nivel mic spre mediu ;)
Multumesc!

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Incearca la o vulcanizare. Posted Image

#3
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Buna gluma, da' vreo idee? Nimic? Va rog :lol:

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostS3Se7, on 14 mai 2015 - 22:33, said:

Buna seara!
Am o problema: sunt in clasa a 12-a si luni trebuie sa predau un atestat la informatica, in C# de preferinta, si habar nu am ce sa fac, nu am idei, asa ca va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi Posted Image . Nu vreau sa fac nici chiar un site si sa-l vand la fraieri, dar nici programe pentru NASA, ceva de nivel mic spre mediu Posted Image
Multumesc!
Rubik's cube.

#5
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,367
  • Înscris: 11.08.2003
"I would like a simple 8 box game score keeping program made it should have 8 boxes the top 4 should have the ability to input and display player names. the lower 4 should have a number starting at 0 and the ability to increase the number with a keypress and decrease the number with a different keypress ie 1234 increase by 1 the number of boxes 1 2 3 and 4 respectively and QWER decrease by one the number of box 1 2 3 and 4 respectively (no need for any box to drop below 0) and possibly ASDF to "grey out boxes 1 2 3 and 4 respectively toggling grey off and on if a player is out of the round. also a score reset all scores to zero option. I would like the ability to resize and move the overall size of th box preferably in a hidden way so maybe when the mouse goes near the top corner move resize option arrows appear. Finally if possible a key shortcut option to bring the window "on top" PLEASE propose with a set price and what of the above can be accomplished thanks PS for Windows 7 and 8. Thanks"

luat de aici

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostOriginalCopy, on 14 mai 2015 - 22:43, said:

Rubik's cube.
De ce nu i-ai recomandat alba-neagra?Posted Image

#7
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
@OriginalCopy: Cam complex pentru fața mea, nu-l termin pana luni, si isi dau oamenii seama ca l-am copiat daca il iau de pe net Posted Image . Something else? Posted Image

Edited by S3Se7, 14 May 2015 - 22:47.


#8
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostS3Se7, on 14 mai 2015 - 22:47, said:

nu-l termin pana luni
Aaaa, acel gen de elev esti.

Pai atunci cred ca cel mai potrivit lucru pentru tine e sa dai bacul la anu'.

Nu anul asta, ca sa nu tragi statisticile in jos.

#9
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

View PostS3Se7, on 14 mai 2015 - 22:33, said:

Buna seara!
Am o problema: sunt in clasa a 12-a si luni trebuie sa predau un atestat la informatica, in C# de preferinta, si habar nu am ce sa fac, nu am idei, asa ca va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi Posted Image . Nu vreau sa fac nici chiar un site si sa-l vand la fraieri, dar nici programe pentru NASA, ceva de nivel mic spre mediu Posted Image
Multumesc!


Vorbesti de C# si apoi de site-uri si apoi de NASA..... intre noi fie vorba, mai are rost sa vorbim? Scrib, referate.ro, etc. trebuie sa gasesti ceva acolo.

Fa si tu un mic programel in C# in consola, cu register, login, si un salut X dupa logare.... si ai trecut. In 2 ore ar trebui sa fie gata cu manualul in brate.

Edited by MooF2010, 14 May 2015 - 22:56.


#10
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

View PostOriginalCopy, on 14 mai 2015 - 22:50, said:

Aaaa, acel gen de elev esti.

Pai atunci cred ca cel mai potrivit lucru pentru tine e sa dai bacul la anu'.

Nu anul asta, ca sa nu tragi statisticile in jos.

Daca te referi la elev atunci da, acel gen sunt, pentru ca mi-e fix pix de ce se face-n scoala, nu se face nimic, si nici nu ma trage inima sa fac mai mult, astept sa scap de scoala si sa-mi deschid ochii spre ceva internship la vreo firma unde sa invat ceva util in programare. 'till then, am nevoie de o idee simpla pentru un proiect simplu de atestat, pana luni, deoarece pot sa lucrez azi, cat mai pot sta treaz, sambata si duminica Posted Image .

View PostMooF2010, on 14 mai 2015 - 22:54, said:

Vorbesti de C# si apoi de site-uri si apoi de NASA..... intre noi fie vorba, mai are rost sa vorbim? Scrib, referate.ro, etc. trebuie sa gasesti ceva acolo.
Da-mi o idee simpla, atat, nu vreau sa il iau de pe net ca atunci mai bine il platesc pe careva sa mi-l faca el, daca iau atestatul, macar sa il iau eu, cu ceva ce sa construiesc eu...

Edited by S3Se7, 14 May 2015 - 22:56.


#11
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostS3Se7, on 14 mai 2015 - 22:56, said:

nu ma trage inima sa fac mai mult
Deci acel gen de "elev" esti.

#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostS3Se7, on 14 mai 2015 - 22:56, said:

Daca te referi la elev atunci da, acel gen sunt, pentru ca mi-e fix pix de ce se face-n scoala, nu se face nimic, si nici nu ma trage inima sa fac mai mult, astept sa scap de scoala si sa-mi deschid ochii spre ceva internship la vreo firma unde sa invat ceva util in programare. 'till then, am nevoie de o idee simpla pentru un proiect simplu de atestat, pana luni, deoarece pot sa lucrez azi, cat mai pot sta treaz, sambata si duminica Posted Image .


Da-mi o idee simpla, atat, nu vreau sa il iau de pe net ca atunci mai bine il platesc pe careva sa mi-l faca el, daca iau atestatul, macar sa il iau eu, cu ceva ce sa construiesc eu...
Pai construieste-l tu!
Ta-daaa!
A fost greu?

#13
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
CE sa construiesc, aia e problema, nu stiu ce :lol:, ca as face, ca asa am idei, da' nu am timp (sa fac un program pentru exercitii de fitness, si eu habar n-am sa lucrez cum trebuie cu windows forms, pentru ca am stat degeaba 1 an), deci am nevoie de un proiect pe care sa pot sa-l fac rapid si cu cunostinte putine, cam asta e, ca daca aveam timp nu mai cerseam idei :lol: .

#14
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Fa un program ce deseneaza graficul unei functii (de o variabila) ce-o introduci intr-o casuta text. Sa poata fi introduse si limitele intre care sa ia valori.

#15
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015

View Postdani.user, on 14 mai 2015 - 23:00, said:

Fa un program ce deseneaza graficul unei functii (de o variabila) ce-o introduci intr-o casuta text. Sa poata fi introduse si limitele intre care sa ia valori.
Funcție de gradul 1, sa nu-i dam prea mult de lucru. :notangel:

#16
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

View PostDemon000, on 14 mai 2015 - 23:02, said:

Funcție de gradul 1, sa nu-i dam prea mult de lucru. Posted Image
Si pe o linie iau atestatul? :lol:

#17
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

View PostS3Se7, on 14 mai 2015 - 22:56, said:

Daca te referi la elev atunci da, acel gen sunt, pentru ca mi-e fix pix de ce se face-n scoala, nu se face nimic, si nici nu ma trage inima sa fac mai mult, astept sa scap de scoala si sa-mi deschid ochii spre ceva internship la vreo firma unde sa invat ceva util in programare. 'till then, am nevoie de o idee simpla pentru un proiect simplu de atestat, pana luni, deoarece pot sa lucrez azi, cat mai pot sta treaz, sambata si duminica Posted Image .


Da-mi o idee simpla, atat, nu vreau sa il iau de pe net ca atunci mai bine il platesc pe careva sa mi-l faca el, daca iau atestatul, macar sa il iau eu, cu ceva ce sa construiesc eu...

Urmatorul rand dupa cel citat era si ideea

View PostS3Se7, on 14 mai 2015 - 23:04, said:

Si pe o linie iau atestatul? Posted Image

Linia aia inseamna:
1. Capacitatea de a lucra cu librarii externe
2. Capacitatea de a lucea in lpoo (sa dea frumos acolo de asta zic de lpoo)

De asemenea si pe ideea asta ai un timp de executie la fel ca la si ideea mea.

La liceu va pune sa faceti si GUI de zici de windows form?

Edited by MooF2010, 14 May 2015 - 23:09.


#18
EnachescuAlin

EnachescuAlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 08.07.2013
Tu crezi ca te va lua vreo firma in internship cand tu esti tamaie? :)))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate