Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

E ilegal sa pui alte carene pe scuter ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Rawster

Rawster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.05.2014
Salut :)
Am in plan de ceva timp sa-mi tunez scuterul :) Sa-i prelugesc putin carenele cu vreo 30 cm.Poate ca vi se pare o idee ciudata , dar gusturile nu se discuta :))
Intrebarea mea ar fi daca e ilegal :) Adica as vrea sa-i construiesc niste carene din fibra de sticla , si sa i le adaug suplimentar , in anumite parti , peste cele normale,culoarea fiind aceeasi. Intrebarea mea e daca e ilegal sau nu sa modifici forma acestor carene :)
Si inca o intrebare care se incadreaza tot aici: Daca in acte scrie ca scuterul meu este albastru, am voie sa-l imbrac in folie de carbon total ? Sau folia asta trebuie omologata ? :D
Merci anticipat,o seara faina ;)

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
Daca in acte scrie albastru,atunci tot albastru trebuie sa fie indiferent in ce-l imbraci.

Edited by adisz, 06 May 2015 - 19:47.


#3
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostRawster, on 06 mai 2015 - 19:07, said:

Salut Posted Image
Am in plan de ceva timp sa-mi tunez scuterul Posted Image Sa-i prelugesc putin carenele cu vreo 30 cm.Poate ca vi se pare o idee ciudata , dar gusturile nu se discuta Posted Image)
Intrebarea mea ar fi daca e ilegal Posted Image Adica as vrea sa-i construiesc niste carene din fibra de sticla , si sa i le adaug suplimentar , in anumite parti , peste cele normale,culoarea fiind aceeasi. Intrebarea mea e daca e ilegal sau nu sa modifici forma acestor carene Posted Image
Si inca o intrebare care se incadreaza tot aici: Daca in acte scrie ca scuterul meu este albastru, am voie sa-l imbrac in folie de carbon total ? Sau folia asta trebuie omologata ? Posted Image
Merci anticipat,o seara faina Posted Image

Vad ca ai pus mai multe intrebari asa ca sa le luam pe rand;
-Schimbarea carenajului inseamna la RAR schimbarea caroseriei fata de cea pozata de ei,si ca sa o faci legal va trebuii sa le ceri inainte aprobare altfel mergi pe riscul tau pana expira ITP-ul si va trebuii sa o duci la inspectia tehnica unde oricum se va observa misculatia...
-Poti sa-l imbraci si in aur nu doar in folie atata timp cat nu-i schimbi culoarea este legal.
-Este necesara doar omologarea foliei aplicata pe geamurile autoturismelor nu si pe carene moto.
http://geamuriauto.r...r-service-iasi/
Da ce motor ai de vrei sa-l decorezi asa...?

[ http://www.noiavatare.ro/masini/13.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Legal e sa mergi cu scuterul asa cum e in omologare. Insa il poti modifica, poti merge la RAR si cere aprobarea si apoi trecerea in CIV a modificarilor facute.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate