Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Dovleac Styria

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
negrutflorinadrian

negrutflorinadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.11.2014
Ce stiti despre dovleacul Styria (sămânța fără coajă)

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Asta si asta.

Si as mai sti ca nu agreez gustul uleiului din acel dovleac, nici macar o singura picatura la 1 kg de salata de legume.

Edited by gumball3000, 05 May 2015 - 22:19.


#3
rahan73

rahan73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.08.2014
Nici nu stii ce pierzi si cit e de hranitor si gustos, dar si scump, eu traiesc in Austria vreau sa spun, chiar , exista asa ceva si in Romania?

Edited by scaiba, 05 May 2015 - 23:02.
Am eliminat citarea fara sens.


#4
negrutflorinadrian

negrutflorinadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.11.2014
Exista da culturi, RAHAN daca esti din austria ai ceva date care sa mi le dai despre ceva firma ce cumpara aceasta samanta?

#5
gheo_55

gheo_55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 24.02.2013
Eu am avut pus anul trecut.Au fost multe ploi si mi s-a parut mai sensibil la boli fata de alte soiuri,incheind vegetatia mai devreme.A avut o medie de 3 dovleci/fir.Anul asta o sa cintaresc semintele la un dovleac,cuib,pt ca am pus iarasi,au rasarit si sper sa ma lamuresc daca merge.

#6
rahan73

rahan73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.08.2014
Exista da culturi, RAHAN daca esti din austria ai ceva date care sa mi le dai despre ceva firma ce cumpara aceasta samanta?
[/quo  Uleiul asta negru, de fapt un verde inchis e cu traditie aici, o sticla de un kg costa 18 E, toata lumea numai de la tarani cumpara e, dif. fata de cel din magazine, nici un taran si Austria nu ar veni in Romania sa cumpere, dim simpul motiv ca nu ar mai cumpăra nimeni de la respectivul, e mai greu de inteles da, dar unii mai sunt si patrioti adevarati, poate la firmele astea mari ai avea sanse,dar tre sa ai firma si tu, nu ma pricep!!!Eu vorbeam de uleiul in sine si nu de culturi de saminta, se stie cred ca saminta respectiva deriva dintr-un anume soi de dovleac, si nu oricare!!! toate cele bune.

#7
m4y

m4y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 26.09.2006
Are cineva de vânzare seminţe de dovleac styria? Aş dori câteva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate