Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum sa plateasca fraierii in locul tau

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#1
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012
http://economie.hotn...vom-castiga.htm

Sa inteleg ca Ioan Niculae si ceilalti fac smecherii invartind sute de milioane de euro, sunt prinsi in fapt, iar despagubirile catre GDF SUEZ sunt suportate de catre populatie ? Nu se gaseste nimeni sa ii execute pe astia ? Nu ca as incita lumea la violenta, si momentan nu mai locuiesc in Romania, dar mi se pare penibil si in acelasi umilitor pentru populatia care abia are din ce sa traiasca.

DIn cate stiu, acest Ioan Niculae, a primit 2 ani de puscarie. Ma gandesc ca dupa aceea se intoarce bine mersi la averea sa si pentru el, acesti 2 ani vor fi stersi cu buretele.

Edited by Andreysc7, 05 May 2015 - 21:03.


#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View PostAndreysc7, on 05 mai 2015 - 21:02, said:

http://economie.hotn...vom-castiga.htm

Sa inteleg ca Ioan Niculae si ceilalti fac smecherii invartind sute de milioane de euro, sunt prinsi in fapt, iar despagubirile catre GDF SUEZ sunt suportate de catre populatie ? Nu se gaseste nimeni sa ii execute pe astia ? Nu ca as incita lumea la violenta, si momentan nu mai locuiesc in Romania, dar mi se pare penibil si in acelasi umilitor pentru populatia care abia are din ce sa traiasca.

DIn cate stiu, acest Ioan Niculae, a primit 2 ani de puscarie. Ma gandesc ca dupa aceea se intoarce bine mersi la averea sa si pentru el, acesti 2 ani vor fi stersi cu buretele.

Trebuie ca DNA sa se autosesizeze si sa ceara confiscarea extinsa a averii infractorului Ioan Niculae!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 05 May 2015 - 21:11.


#3
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Toti bogatii tarii s-au imbogatit pe spatele nostru.

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

View Postxmanyacs77, on 05 mai 2015 - 21:11, said:

Trebuie ca DNA sa se autosesizeze si sa ceara confiscarea extinsa a averii infractorului Ioan Niculae!Posted Image

Exact. Din cate am auzit, cica au recuperat doar 200.000 de euro. Probabil ca pentru Ioan Niculae, astia sunt banii de benzina pe o luna de zile

#5
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,047
  • Înscris: 31.08.2006

View PostAndreysc7, on 05 mai 2015 - 21:15, said:


Exact. Din cate am auzit, cica au recuperat doar 200.000 de euro. Probabil ca pentru Ioan Niculae, astia sunt banii de benzina pe o luna de zile

    Sunt bani sa impuste vreo doi elefanti in Africa si sa-i aduca impaiati de acolo. A furat monstruos si a primit doi anisori. Superb !

#6
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
E trist ce se intampla la noi.

View PostAndreysc7, on 05 mai 2015 - 21:02, said:

momentan nu mai locuiesc in Romania

Unde ai plecat? Ia-ma si pe mine.

#7
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Ce treaba are sula cu prefectura?

Quote

UPDATE ANRE a transmis un comunicat prin care sustine ca GDF Suez si-a recuperat costurile realizate si neacoperite prin preturile practicate si la care se refera instanta de judecata
Si eu sustin ca sunt Jesus!

Astia sunt prostii nostri cu astia ne mandrim, fie sunt la Palat - fie ca sunt la Beci.
Sa nu va fie de mirare cand o sa piarda procesul.

de vreme ce omul de rand plateste cat consuma, cum dracu acopera (legal) cosumul altora?

Edited by MarianG, 05 May 2015 - 21:25.


#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

View Postmotanu44, on 05 mai 2015 - 21:20, said:

E trist ce se intampla la noi.
Unde ai plecat? Ia-ma si pe mine.

Nici unde sunt nu umbla cainii cu covirgi in coada (franta). Acuma 2-3 saptamani ma gandeam sa ma intorc pentru ca cu jobul care il practic de acasa, as putea sa traiesc decent in Romania, insa mi-am luat gandul. Pentru ce sa vin in romania ? Ca sa platesc daunele provocate de altii ? ca sa nu beneficiez de nici un serviciu pe care sunt obligat sa platesc ? Sa ma duc la medic cu o boala si sa ma intorc acasa cu 3 ? (asta in cazul in care ma mai intorc acasa) ...

#9
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View PostAndreysc7, on 05 mai 2015 - 21:26, said:

Nici unde sunt nu umbla cainii cu covirgi in coada (franta). Acuma 2-3 saptamani ma gandeam sa ma intorc pentru ca cu jobul care il practic de acasa, as putea sa traiesc decent in Romania, insa mi-am luat gandul. Pentru ce sa vin in romania ? Ca sa platesc daunele provocate de altii ? ca sa nu beneficiez de nici un serviciu pe care sunt obligat sa platesc ? Sa ma duc la medic cu o boala si sa ma intorc acasa cu 3 ? (asta in cazul in care ma mai intorc acasa) ...

Fie painea cat de rea, tot mai bine-i in tara mea!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 05 May 2015 - 21:28.


#10
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
E un litigiu comercial, daca instanta a decis acest lucru, statul roman trebuie sa plateasca.

Recuperarea daunelor provocate bugetului de stat e alta chestiune.

#11
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
platiti-va cetateni impozitele , dupa cum se vede statul cand e vorba de marile tunuri intotdeauna recupereaza banii furati/pierduti aiurea de stat. Sunt convins ca o sa vina vosganian/videanu cu bani de acasa ca sa compenseze tunul..

#12
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

View Postvanitty, on 05 mai 2015 - 21:37, said:

platiti-va cetateni impozitele , dupa cum se vede statul cand e vorba de marile tunuri intotdeauna recupereaza banii furati/pierduti aiurea de stat. Sunt convins ca o sa vina vosganian/videanu cu bani de acasa ca sa compenseze tunul..

Chiar acuma mi-a venit in minte reclama de la ANAF . Epic Fail :lol:

#13
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Xmaniac,fraza cu painea... .Chiar te rog,urmeaz-o.

#14
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Eu la anu' imi voi plati impozitul anual in decembrie!Posted Image

View PostMikeSpike, on 05 mai 2015 - 22:12, said:

Xmaniac,fraza cu painea... .Chiar te rog,urmeaz-o.
Eu deocamdata locuiesc si muncesc in Romania!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 05 May 2015 - 22:14.


#15
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postxmanyacs77, on 05 mai 2015 - 21:11, said:

Trebuie ca DNA sa se autosesizeze si sa ceara confiscarea extinsa a averii infractorului Ioan Niculae!Posted Image

Imi place ca sunteti viteji, dar cam toti spuneti ca trebuie ca altii sa faca treaba! :)
De ce nu "autosesizati" voi DNA-ul? Ca e legal si e pe gratis!

#16
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View PostCapitanuPICARD, on 05 mai 2015 - 22:14, said:

Imi place ca sunteti viteji, dar cam toti spuneti ca trebuie ca altii sa faca treaba! Posted Image
De ce nu "autosesizati" voi DNA-ul? Ca e legal si e pe gratis!

Daca in cateva zile DNA nu are nici o reactie; noi vom sesiza institutia!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 05 May 2015 - 22:16.


#17
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009

View PostCapitanuPICARD, on 05 mai 2015 - 22:14, said:


Imi place ca sunteti viteji, dar cam toti spuneti ca trebuie ca altii sa faca treaba! Posted Image
De ce nu "autosesizati" voi DNA-ul? Ca e legal si e pe gratis!

pentru ca nu o participat nimeni dintre cei ce scriu aici la hotiile alea, deci sa sa autosesizeze? Si in plus vosganian o fost scos basma curata de fratii de la psd si pnl si nu mai poate fi anchetat penal pe acest subiect

#18
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010
Există vreun act oficial al statului român semnat de Niculae şi care a dat posibilitatea companiilor sale să plătească un preţ preferenţial pe mc de gaz?
Există vreo legătură clară, dovedită între cel care a semnat actul respectiv şi Niculae?
Cel care a semnat actul este condamnat pentru vreo ilegalitate?

Dacă răspunsul vostru este identic cu răspunsul meu, Niculae nu are de ce să plătească pentru nepriceperea celor aleşi de poporul român să-i guverneze.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate