Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Back-up iOS >>Android

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
BunnyTrap

BunnyTrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.06.2014
Salut,am o nelamurire, am un iPhone 5 si vreau sa trec pe Android ,aici intervine problema :Am back-up facut si in iCloud si pe iTunes de pe pc , vreau sa salvez unele app de pe iPhone pe telefonul actual ( ANDROID ) , de exemplu unele jocuri...cum le restaurez pe Android exact de unde am ramas pe acel iPhone .

#2
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007
Salut,

Nu cred ca poti face restore la datele aplicatiilor de pe iOS pe Android. Am spus nu cred pentru ca nu am gasit nimic care sa sustina asta. Ai mai jos ceva referinte pentru a facilita aceasta tranzitie:

Guide: Switching from iPhone to Android
Making The Switch: How to Transfer User Data From iPhone to Android

Succes

#3
dxdx

dxdx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 02.05.2007
In primul rand aplicatiile trebuie sa existe si pentru android. Apoi cauta pentru fiecare aplicatie cum poti backup si restaurare. Anumite jocuri au optiune de a fi legate de facebook sau google.

Edited by dxdx, 05 May 2015 - 16:02.


#4
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Nu poti sa faci chestia aia ca pe un cut/copy/paste. Aplicatiile in sine sunt create special pentru a functiona doar pe sistemul de operare al telefonului respectiv... Cum spunea si dxdx, aplicatiile care se leaga de un cont de fb, google, agenda contacte, poze ... mai stiu eu ce ... pot fi instalate pe alt device si actualizate la zi. Cele care nu se leaga de nimic vor fi stock :) ...
Desi, n-as baga mana in foc nici pt cele care se leaga de fb .. Ma jucam ceva sw pe tel, am instalat si pe tableta, la un moment dat am dat reset la tableta si cand am incercat sa joc aceeasi chestie nu m-a mai lasat sa continui de la lvl pe care eram pe tel ... in fine.

#5
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
E asa cum zice Alucard. Nu toate astea legate prin conturi își păstrează datele undeva in cloud. Din păcate cu datele de pe android pe ios și invers nu e prea ușor,  nu știu nicio metoda clara. M-am confruntat cu aceeași  problema când mi-am luat tableta cu android și am vrut sa continui asphalt 8 de unde lăsasem. Era legat la facebook și google. Degeaba. Am aflat mai târziu ca la astea de la gameloft merge sync - ul de date doar intre dispozitive cu același os

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate