Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Tractor 90-100 cp

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
In primul rand buna ziua si bine v-am gasit!

Doresc sa achizitionez prin fonduri europene un tractor nou intre 90 si 100 cp cu incarcator frontal si am o foarte mare dilema, nu stiu ce sa aleg. Am primit urmatoarele oferte pana in momentul de fata:

Valtra N93 ~ 46.000E
Valtra A93 ~ 41.000E
Case Farmall A ~ 41.000E
Case Farmall U ~ 37.000E  
Fendt 210 Vario ~ 65.000E

Toate tractoarele sunt aproximativ cu toate dotarile
Astept oferte din partea MAP pentru Deutz si Lamborghini. Pe JD nu as merge pentru ca din ce stiu cele mici sunt pacatoase.

Ce fel de cutie de viteze imi recomandati pentru munca de camp/incarcare frontala? Mecanica sau electrohidraulica? Care dintre modelele de mai sus mi le recomandati? Astept si alte recomandari la aceasta putere. Pana acum am folosit un batran U650, lucram ~50ha si avem 20 de vacute de lapte. Anul viitor doresc sa accesez noi fonduri europene pentru a construi o hala pentru ~75 vaci si doresc extinderea fermei (achizitie de teren si arendare)

Bugetul este undeva pana in 150.000E fonduri Europene+cofinantare si in acesti bani vor intra si alte scule.

#2
franse

franse

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.05.2015
pana te hotarasti or sa-ti taie finantarea ! ... normal ar trebui sa cumperi unul care are cheltuieli in exploatare si intretinere, normale ! ... uita de Fendt !
bafta

Edited by franse, 05 May 2015 - 10:06.


#3
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Mai am o luna pana sa ma decid, de aceea am intrebat aici. Vreau sa stiu cat de fiabile sunt si daca ar mai intra aici alte tractoare la care m-as putea uita. Costurile sunt aproximativ aceleasi, am dubii legate de transmisie asta e buba cea mai mare toti dealerii recomanda electrohidraulic pentru incarcare frontala, cica se duce ambreajul rapid la cele cu transmisie mecanica daca este folosit des ca incarcator frontal...si v-a fi folosit asa destul de des.
Pentru Fendt am cerut oferta de la Mewi sa ma uit orientativ, o fi calitate germana, dar halatul...cam scump...

Edited by AgroAlex, 05 May 2015 - 10:15.


#4
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012
la belarus nu v-ati gandit?

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006
Poate te ajuta

http://www.maviprod....cole--cID5.html

http://www.maviprod.ro/

#6
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Am luat in considerare si Belarus, dar nu au niciun magazin sau reprezentanta in Bihor sau in imediata apropiere...

#7
Herculet

Herculet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 23.01.2012
tractoare Belarus sint in judetul Arad(in orasul ARAD mai exact),suna si intreaba la ei.

http://www.tehagro.ro/contact/

Edited by Herculet, 05 May 2015 - 17:57.


#8
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015

View PostHerculet, on 05 mai 2015 - 17:56, said:

tractoare Belarus sint in judetul Arad(in orasul ARAD mai exact),suna si intreaba la ei.

http://www.tehagro.ro/contact/

Merci fain! Nu stiam de ei, sun maine sa vad ce oferta primesc. De Landini si Claas, ce pareri aveti?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate