Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

ZTE Nubia Z7 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Zte Nubia Z7 Mini..pareri,opini,raport calitate/pret, specificatii, etc...si de bune si de rele..va rog...Posted Image m-as baga la unul..imi place designul..dar sincer nu ma pricep cu root, ROM uri, etc..as vrea ceva curat, fara bug-uir, etc..se poate gasi?sau se poate face softul la acest telefon?Posted Image
ca varianta low...m-am mai gandit la un Blade V5..cum sunt cele 2 modele?multumescPosted Image

#2
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Z7 mini este  la capatul drumului . A aparut deja Z9 cu variantele Max si Mini . Daca Max va avea continuitate ( e doar o evolutie a procesorului ) in schimb noul Mini e alt telefon  .  Asa ca suportul ZTE se va incheia in scurt timp; iar telefonul nu are o comunitate de developeri care sa  suplineasca asta.
Ca hardware e OK, de baterie cred ca stii .  De curand a primit oficial Android L ( 5.0x)  iar variantele actuale sunt stabile si arata bine .  Sincer - nu stiu nimic de Blade V5 - dar daca e sa cumperi telefon ZTE : ori te orientezi catre Z7 Max ori mai astepti putin sa vezi cum se comporta Z9 mini

#3
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
sa il iau sau nu?se merita?mersi..bateria cam micuta..dar poate displayul IGZO face treaba..o zi macar mă tine...z9 mini si z9 e la inceput..eu zic ca z7 mini e telefon..se bate cu cele peste 1500 lei...dar in fine..mersiPosted Image

#4
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Sa completez : si mie imi place si se misca / foloseste  foarte bine . Daca l-as mai cumpara si a doua oara ?  Nu stiu !

#5
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.09.2005
Salut! Am ocazia sa iau acest telefon cu 600 lei si ma cam tenteaza. ROMul stock e stabil? Bateria tine macar o zi(cu ceva grija, date activate doar cand am nevoie etc)? Mersi!

#6
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.09.2005
PS acum am un Elephone P6000 si cam singurul upgrade(important pentru mine) ar fi camera, care e naspa la Elephone(Sony IMX219) si aparent mai mult decat decenta la Z7(IMX214)

#7
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Intre timp lucrurile s-au schimbat in bine.  A aparut o varianta buna de rom stock 5.1 si  exista rom-uri  developer bune, atat bazate pe sock cat si pe CM 12.
Camera e ok ;  bateria te tine o zi .

#8
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.09.2005
M-am cam speriat ca am tot citit pe forumuri despre indivizi care au ramas fara semnal sau metode cam stufoase de flashuire. Probabil ca as ramane la ultimul firmware stock care merge bine. Inca ma mai scarpin in cap daca sa raman la chinezaria mea, care merge bine sau sa iau chinezaria asta mai de soi doar pentru camera...
Mersi de raspuns.

Edited by andrei80, 02 October 2015 - 07:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate