Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Tractorase japonez

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Scufundac

Scufundac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2015
Salut la toata lumea,

Vreau sa-mi cumpar un tractoras cu incarcator frontal intre 25-30 hp. am in jur de 1ha. Ma gandesc la urmatoarele marci: - Yanmar
    - Kubota
    - Mitsubitshi
    - Iseki.
Care dintre aceste tractorase sunt cele mai convenabile si se gasesc piese de schimb in tara?

Va multume

#2
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 16.02.2013
Am auzit lucruri bune despre Kubota si stiu ca au reprezentanta si depozit de piese in Bucuresti.

#3
Scufundac

Scufundac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2015
E lasa ca o sa mancati si voi cte-o litera, sa vezi ce haz fac si eu...., :)

Andu,

deci ar fi bine sa ma  orientez spre Kubota.... Am vb cu un importator in Bulgaria, mi-a spus ca are un Mitsubishi cu incarcator frontal la pretul de 5500-6000 eur, 25 sau 27 cp parca are. Este un pret ok pt Mitshubishi?

#4
ionsteg

ionsteg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 21.01.2015
Kubota sau  Mitsubitshi. Vezi daca gasesti manual de reparatii pentru ele ca altfel... nu stii ce piese-ti trebuie. Pentru unele modele Kubota gasesti WorkShopManual care te poate ajuta ( ebay sau kubotabooks). La fel si la Mitshubitshi exista manuale de service.


Kubota sau  Mitsubitshi. Vezi daca gasesti manual de reparatii pentru ele ca altfel... nu stii ce piese-ti trebuie. Pentru unele modele Kubota gasesti WorkShopManual care te poate ajuta ( ebay sau kubotabooks). La fel si la Mitshubitshi exista manuale de service.


#5
Scufundac

Scufundac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2015
Ionsteg,

pt Mitsubishi se gasesc piese in tara?  Incerc sa fac rost de WorkShopManual, o sa caut pe Ebay.

Multumesc pentru informatii.

#6
ionsteg

ionsteg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 21.01.2015
Depinde ce piese; unele le gasesti in Ro altele le poti comanda de pe ebay. In primul rand trebuie sa identifici piesesle de care ai nevoie si asta o faci cu un mecanic bun si in unele cazuri cu un manual de intretinere si reparatie.
In cazul Kubota modele care se aduc sh din japonia via bulgaria sau ungaria sunt diferite fata de modelele care sau vandut in europa si din aceasta cauza este mai complicat cu service-ul.
ce model de Kubota ai gasit? Cate viteze are? Ce ambreiaj?
Unele piese mi se par cam scumpe si daca nu faci intretinerea ca la carte te cam costa...ca idee sa intrebi cat costa pompa hidraulica de exemplu.

Edited by ionsteg, 04 May 2015 - 19:16.


#7
Scufundac

Scufundac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2015
Inca nu m-am decis ce model sa cumpar.Daca ai cunostinte despre  tractorasele Kubota, recomanda-mi care ar fi modelul mai bun si accesibil la piese.

#8
ionsteg

ionsteg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 21.01.2015
Eu stiu ca poti sa-ti alegi un model cand cumperi ceva nou. Cand te uiti la sh cumperi ce gasesti. Nu exista cel mai bun model fiecare are plusuri si minusuri.

Andu ti-a spus ca exista reprezentanta kubota in Ro, poti sa suni si sa intrebi daca poti  comanda le ei piese pentru modelul pe care intentionezi sa-l cumperi.
Poti cauta sa vezi si daca Mitsubitshi are reprepzentanta in Ro

Eu stiu ca poti sa-ti alegi un model cand cumperi ceva nou. Cand te uiti la sh cumperi ce gasesti. Nu exista cel mai bun model fiecare are plusuri si minusuri.

Andu ti-a spus ca exista reprezentanta kubota in Ro, poti sa suni si sa intrebi daca poti  comanda le ei piese pentru modelul pe care intentionezi sa-l cumperi.
Poti cauta sa vezi si daca Mitsubitshi are reprepzentanta in Ro

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate