Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Blocare apeluri (telefon Nokia 6303 clasic)

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Salutare. Am nevoie de ajutor pentru un prieten, care detine un telefon Nokia 6303 clasic (model fabricat incepand cu 2009), iar acesta este in continuu deranjat de o persoana. Intrabarea mea este: Cum poate bloca un numar? A sunat la Orange, iar de acolo i-au spus ca nu se poate bloca un singur numar, el fiind pe Prepay. De Android nici nu poate fi vorba pe acel model de telefon :) M-am uitat putin in meniu si am vazut ceva cu barare apeluri, dar iti cere o parola, care e diferita de codul PIN.

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Redirectionare apel catre o porcarie gen 1234?

#3
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Nu inteleg la ce te referi.

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Adica sa redirectioneze numarul aluia de-l deranjeaza. Daca nu merge blocat, atunci redirectionat. Oricum, sa caute bine la setari apeluri.

Edited by Serafim606, 04 May 2015 - 15:24.


#5
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Da, asta vrea, sa restrictioneze un numar ce-l deranjeaza.

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Sa beleasca ochii la setari apeluri. Acolo gaseste.

#7
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

 Daian95, on 04 mai 2015 - 15:15, said:

Salutare. Am nevoie de ajutor pentru un prieten, care detine un telefon Nokia 6303 clasic (model fabricat incepand cu 2009), iar acesta este in continuu deranjat de o persoana. Intrabarea mea este: Cum poate bloca un numar? A sunat la Orange, iar de acolo i-au spus ca nu se poate bloca un singur numar, el fiind pe Prepay. De Android nici nu poate fi vorba pe acel model de telefon Posted Image M-am uitat putin in meniu si am vazut ceva cu barare apeluri, dar iti cere o parola, care e diferita de codul PIN.
Parola standard pentru bararea apelurilor este 0000. Dar, ca intotdeauna exista un dar, respinge toate apelurile, nu doar un numar.
Redirectionarea nu este o solutie pentru ca este pre-pay.

Cauta in Ovi magazin(asta daca nu l-au inchis cei de la windows) dupa black list. Mai are o sansa pe en.softonic.

LE Am gasit asta sau pe bani de aici

Edited by ccf_cristi, 04 May 2015 - 15:32.


#8
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Am gasit asa:

Telefon-Siguranta-Serviciu barare apeluri, iar de aici imi apare: iesire apeluri, apeluri internationale, intrare apeluri, intr. daca in strainatate (nu stiu la ce se refera) si anulare toate bararile.

Ar trebui sa accesez intrare apeluri?

 ccf_cristi, on 04 mai 2015 - 15:28, said:

Parola standard pentru bararea apelurilor este 0000. Dar, ca intotdeauna exista un dar, respinge toate apelurile, nu doar un numar.
Redirectionarea nu este o solutie pentru ca este pre-pay.

Cauta in Ovi magazin(asta daca nu l-au inchis cei de la windows) dupa black list. Mai are o sansa pe en.softonic.

Modelul asta antic de telefon nu e cumva pe Simbian?

Ceva de gen: http://en.softonic.com/s/nokia-6303i-blacklist:symbian ?

Edited by Daian95, 04 May 2015 - 15:32.


#9
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

 Daian95, on 04 mai 2015 - 15:31, said:

Am gasit asa:

Telefon-Siguranta-Serviciu barare apeluri, iar de aici imi apare: iesire apeluri, apeluri internationale, intrare apeluri, intr. daca in strainatate (nu stiu la ce se refera) si anulare toate bararile.

Ar trebui sa accesez intrare apeluri?
Da, intrare apeluri. Dar apelantul primeste un mesaj vocal de genul: accesul la acest numar a fost restrictionat.

 Daian95, on 04 mai 2015 - 15:31, said:

Modelul asta antic de telefon nu e cumva pe Simbian?

Ceva de gen: http://en.softonic.c...acklist:symbian ?
Da e symbian. Nu trebuie sa dai cautare neaparat dupa model. E suficient linkul de la mine.
Adica asta: http://en.softonic.com/s/blacklist:symbian

Edited by ccf_cristi, 04 May 2015 - 15:53.


#10
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 08.10.2007
Nu ai cum să blochezi un număr pe acel telefon. Am avut și eu acest model și singura soluție pe care am găsit-o a fost aceea de a crea un grup în agendă, am introdus numerele deranjante în acel grup iar ca ton de apel am ales "dezactivare". În acest fel, respectivul putea să sune până se plictisea pentru că eu nu mai auzeam telefonul.

#11
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 ammazon, on 04 mai 2015 - 15:56, said:

Nu ai cum să blochezi un număr pe acel telefon. Am avut și eu acest model și singura soluție pe care am găsit-o a fost aceea de a crea un grup în agendă, am introdus numerele deranjante în acel grup iar ca ton de apel am ales "dezactivare". În acest fel, respectivul putea să sune până se plictisea pentru că eu nu mai auzeam telefonul.

Si iti aparea la apeluri nepreluate?

#12
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 08.10.2007
Da.
E singura soluție de compromis pe care o poți face.
Telefonul nu are symbian.

PS: Caută și aici, cred că s-a discutat despre acest aspect.

Edited by ammazon, 04 May 2015 - 16:04.


#13
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Totusi nu e un model atat de vechi, nu imi explic cum de nu are mod de blocare apeluri.

#14
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Pur si simplu nu are.Sunt telefoane-pocnitori care au asa ceva,si sunt telefoane de top de acum ceva ani care nu au.Asta e situatia.Tin minte ca o colega avea un telefon nu foarte performant,oricum cu mult mai putin performant decat Nokia 6303 dar care nu primea apeluri decat de la persoanele pe care le avea in agenda.

#15
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 seby318, on 04 mai 2015 - 16:35, said:

Pur si simplu nu are.Sunt telefoane-pocnitori care au asa ceva,si sunt telefoane de top de acum ceva ani care nu au.Asta e situatia.Tin minte ca o colega avea un telefon nu foarte performant,oricum cu mult mai putin performant decat Nokia 6303 dar care nu primea apeluri decat de la persoanele pe care le avea in agenda.

Bun, deci nu exista nicio solutie? :)

#16
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Nu a mers nici un program din cele date mai sus?

#17
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Asta e solutia! e grea?

 ammazon, on 04 mai 2015 - 15:56, said:

Nu ai cum să blochezi un număr pe acel telefon. Am avut și eu acest model și singura soluție pe care am găsit-o a fost aceea de a crea un grup în agendă, am introdus numerele deranjante în acel grup iar ca ton de apel am ales "dezactivare". În acest fel, respectivul putea să sune până se plictisea pentru că eu nu mai auzeam telefonul.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate