Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Credit tanar nevoi personale

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Dell_830

Dell_830

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2015
Salut.

Imi cer scuze daca s-a mai discutat despre acest subiect, dar as dori ajutorul vostru. As dori sa stiu daca sunt banci (si daca sunt, care), care sa acorde un credit de nevoi personale pentru tineri angajati, in cazul meu 24 ani. Eu am o intreprindere individuala care mi-a adus venituri din 2012, si din Decembrie 2014 sunt angajat al unei SA. Venitul net combinat este decent zic eu. As avea nevoie de un credit pentru nevoi personale (aproximativ 4000 euro), si as dori sa stiu daca exista vreo banca sa imi acorde, avand in vedere ca sunt tanar, angajat practic doar de 6 luni, dar pot sa imi suplinesc venitul cu intreprinderea individuala (pentru care am platit bineinteles toate impozitele aferente la ANAF). Mentionez ca nu am nicio proprietate sau autoturism pe numele meu. Din cate am inteles, as putea fi respins pentru faptul ca sunt prea tanar (asta mi s-a comunicat de la o banca).

Va multumesc.

#2
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Nu iti da nimeni din cate stiu, am o colega de birou, se chinuie de 1 luna si ceva sa ia 5.000 lei credit nevoi personale.
O resping toate bancile pe motiv ca e prea tanara si reprezinta risc bancar.

#3
Dell_830

Dell_830

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2015
Vad ca asta e cel mai mare "defect" in Romania: sa fii tanar. De angajat gasesti greu fiindca "nu ai experienta", de ajutat nu te ajuta nimeni fiindca "esti prea tanar".

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
eu am luat la 25-26 de ani 7.000 de euro fara nicio discutie. din pacate, criza a stricat totul.

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
iei site-urile bancilor la rand, majoritatea au posibilitatea de a aplica on-line.
in general cei cu dobanzi mai mari isi asuma riscuri mai mari. logic.
oricum, la suma aia ai nevoie cam de 2000 lei net salariul.
nu stiu cat o sa impiedice varsta, mai degraba vechimea mica.

#6
Dell_830

Dell_830

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2015
La Bancpost am incercat pana acum. Cu venitul meu net ma incadram dupa spusele lor la aproximativ 25000 lei. Bine, in timpul analizei suma maxima posibila sufera modificari de obicei, asa ca am spus sa mi se ofere maximul posibil venitului meu. Pe urma am primit un SMS sec cum ca am fost respins.

#7
mihaiSDLC

mihaiSDLC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 01.07.2008
Pana nu faci 1 an vechime in munca, ca salariat, nu cred ca o sa iti ofere vreo banca, poate un IFN, ceva.

Mai asteapta si tu 6 luni.

#8
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Si dupa 1 an vechime, poate card de credit, de pe care nu scoti 5000.

Edited by don_dannielo, 02 May 2015 - 23:47.


#9
ascee_ro

ascee_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 15.02.2005

View Postdon_dannielo, on 02 mai 2015 - 23:47, said:

Si dupa 1 an vechime, poate card de credit, de pe care nu scoti 5000.
Asta doar daca iti permiti sa platesti cel putin 15-20% dobanda

#10
Dell_830

Dell_830

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2015
Nici daca trec girant pe cineva (tatal meu) nu as avea oare vreo sansa?

#11
marcone

marcone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.03.2004
De ce nu faci pe numele unuia din parinti urmand ca tu sa achiti ratele?

#12
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Acum 8 ani am luat credit auto de la brd dupa doar 3 luni vechime.

#13
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005

View Post-Diana-, on 02 mai 2015 - 15:03, said:

Nu iti da nimeni din cate stiu, am o colega de birou, se chinuie de 1 luna si ceva sa ia 5.000 lei credit nevoi personale.
O resping toate bancile pe motiv ca e prea tanara si reprezinta risc bancar.

Overdraft sau card de credit...

View PostDell_830, on 02 mai 2015 - 14:46, said:

Salut.

Imi cer scuze daca s-a mai discutat despre acest subiect, dar as dori ajutorul vostru. As dori sa stiu daca sunt banci (si daca sunt, care), care sa acorde un credit de nevoi personale pentru tineri angajati, in cazul meu 24 ani. Eu am o intreprindere individuala care mi-a adus venituri din 2012, si din Decembrie 2014 sunt angajat al unei SA. Venitul net combinat este decent zic eu. As avea nevoie de un credit pentru nevoi personale (aproximativ 4000 euro), si as dori sa stiu daca exista vreo banca sa imi acorde, avand in vedere ca sunt tanar, angajat practic doar de 6 luni, dar pot sa imi suplinesc venitul cu intreprinderea individuala (pentru care am platit bineinteles toate impozitele aferente la ANAF). Mentionez ca nu am nicio proprietate sau autoturism pe numele meu. Din cate am inteles, as putea fi respins pentru faptul ca sunt prea tanar (asta mi s-a comunicat de la o banca).

In 2007 un tanar asa voios ca tine si cu un frumos viitor in fata, putea lua cel putin 4000euro de la banca. Asta daca aveai salariul minim pe economie, daca era mai mare, puteai inhata pana la 20.000e

Acum nu mai poti, pentru ca majoritatea acelor credite sunt in default...

#14
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 15.03.2009
Acum 2 ani fiimiu (22 de ani -2ani vechime in munca- fara nimic pe numele lui si fara garantii sau girant ) a luat 5000RON de la BRD . A dat inapoi 6000.

Edited by tinel231, 11 June 2015 - 11:39.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate