Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Model de dieta,pentru cresterea in masa musculara ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
paulbratian

paulbratian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.04.2015
Buna , as vrea un model de dieta pentru cresterea in masa musculara la un pret cat mai mic!
Va multumesc! :)

#2
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postpaulbratian, on 28 aprilie 2015 - 20:52, said:

Buna , as vrea un model de dieta pentru cresterea in masa musculara la un pret cat mai mic!
Va multumesc! Posted Image

Iar tu ? Ai 16 ani si nu ai facut nici un sport de performanta , restul ideilor le gasesti pe topicul celalat , oricum , ieftin si bun nu exista.

#3
paulbratian

paulbratian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.04.2015
nu inteleg dece ma caracterizezi "Ai 16 ani si nu ai facut nici un sport de performanta" ,nici macar nu ma cunosti !dar na nu are rost sa dau argumente aiurea !am pus o intrebare si vreau un raspuns corect,nu "jigniri" banale!Daca cumva am gresit greseala mea ,o seara buna!

#4
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Nu te agita aiurea pustiule , am spus ca nu ai facut nici un sport de performanta adica nu esti inca format ,ai 16 ani si nici o structura , asta am vrut sa spun , te superi aiurea dar nu-i bai , asa eram si eu la virtsa ta si inca mai sint. Sau poate ai facut vre-un sport de performanta , desi nu cred , tu ai deschis 3 topicuri din care s evede ca ai vointa dar nu ai putinta , asta nu este o problema , doar nu te mai agita asa aiurea , fii rabdator.
Nu exista dieta pt. cresterea in masa musculara la un pret mic , toate vin cu un cost ridicat , depinde cit de rapid vrei sa cresti , conteaza enorm si numarul de kg. ridicate la un antrenament , e mai complicat. Eu , de exemplu in clasa a-6-a practicam judo intensiv , imi era rusine sa ma dezbrac la orele de sport , eram mutan pe linga colegii mei .

#5
paulbratian

paulbratian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.04.2015
Iiti multumesc pentru raspunsuri ,nu ma agit !Practic sport de cand eram mic 4ani de fotbal si 2 ani de handbal,acuma practc fitness de 9 luni si respect programu prezentat ,imi place foarte mult sportul ,dar am avut cateva nelamuriri pe care vroiam sa le clarific ;)

#6
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Bravo frate . as te vreau .
Masa musculara inseamna 3 lucruri , 2 din ele iti sint la indemina , al treilea nu este foarte bun la virsta ta , ba chiar poate fi periculos .
1. Antrenament , asta este partea periculoasa , daca vrei masa tre' sa pui kile pe bara , tu ai 16 ani  , esti necopt , organismul nu e format , risti daca bagi gerutati mari (uita de indreptari). Exista posibilitatea sa fii dotat genetic si rezistent , sa nu it cedeze articulatiile dar asta nu ti-o poate spune decit un antrenor profesionist .
2. Alimentatie . Alimentaia completa si orintata spre crestere musculara costa bani multi , de aici te autoevaluezi tu , ca tu stii ce ai prin frigider.
3. Odihna , somn , ca atunci creste brandu'.
Ca sa inchei , ca e noapte , daca poti si vrei si ai timp si ceva bani mergi la o sala de MMA , e de nepretuit , am mai spus parca asta dar sa stii de la mine , sfaturile primite de pe net. sint zero in fata unui singur sfat primit de la un antrenor care te vede si stie ce spune.
Pace.

#7
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Nu exista un model magic, nu functioneaza la toata lumea un anume tipar. Incearca sa-ti organizezi programul: carbohidrati cat mai multi dimineata, la pranz o masa cat mai serioasa cu grasimi nesaturate, 2-3 gustari in timul zile (fructe, nuci, seminte, etc.) si seara ceva proteine - un piept, albus de ou, una-alta..

#8
paulbratian

paulbratian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.04.2015
va multumesc ! iti dau si dreptate ,programul mi.a fost fct de antrenor ,intradevar nu fac exercitii care pot sa ma afecteze si tot timpu am grija la pozitia exercitiului pt. a evita accidentarile! ;)

#9
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Esti obsedat de "masa musculara"! Trei posturi, pe aceeasi tema? Incearca cu "Ginko-Biloba",(parca asa ii zice, nu?, Ca eu nu prea am tinere de minte la falsuri)

#10
zodiac_sj

zodiac_sj

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.04.2015

View Postvlad29marko, on 28 aprilie 2015 - 22:54, said:

Nu exista un model magic, nu functioneaza la toata lumea un anume tipar. Incearca sa-ti organizezi programul: carbohidrati cat mai multi dimineata, la pranz o masa cat mai serioasa cu grasimi nesaturate, 2-3 gustari in timul zile (fructe, nuci, seminte, etc.) si seara ceva proteine - un piept, albus de ou, una-alta..
Eu stiam ca dimineata este necesar un consum mai ridicat de proteine si nu de carbo (oua, iaurt cu fulgi de ovaz), iar seara este mai bine tolerat laptele, branza de vaci. Asa stiam eu..

#11
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View Postzodiac_sj, on 18 mai 2015 - 12:47, said:

Eu stiam ca dimineata este necesar un consum mai ridicat de proteine si nu de carbo (oua, iaurt cu fulgi de ovaz), iar seara este mai bine tolerat laptele, branza de vaci. Asa stiam eu..
Seara merg si cele ce ziceai tu pentru ca sunt proteine cu absorbtie lenta si merg bine peste noapte, cand te odihnesti si se refac tesuturile.
Dimineata sunt preferati carbohidratii pentru ca ofera o cantitate mare de energie, eliberata intr-un timp relativ scurt si te sustin in efortul ce urmeaza sa-l depui.

#12
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Nu cresti in masa musculara daca nu te antrenezi pentru asa ceva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate