Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Drumul catre Lacul Bolboci si Babele

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012
Buna ziua ! Ce stiti despre drumul catre lacul bolboci. In 2013 cand am fost  era asfaltat pana la cabana Dichiu, iar de acolo catre lacul bolboci iti trebuia tank. Am crezut ca-mi rup masina.  La fel era asfaltat pana la Cabana Piatra Arsa, iar de acolo pe jos catre Babele. Acum s-a asfaltat pana sus ? ai unde parca masina acolo ?

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
De la cabana Piatra Arsa la Babele iti trebuie jeep, dar amenda e 10.000 lei

#3
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Aia care urca la Babele cu auto sunt aceiasi cu cei care isi spala masinile bengoase in marea neagra , nu?

#4
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012
Ms de raspuns dar nu trebuie sa dati cu parul ! Deci tot la Patra Arsa ma opresc.  Nu am mai fost de 2 ani de zile acolo si nu aveam de unde sti. Iar legat de Lacul Bolboci care e tot acolo, se poate ajunge sau nu.

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Risti daca o iei pe asfalt. Oficial drumul nu este dat circulatiei si amenda este postata la intrarea pe el. Alternativa prin Moroieni este exclusa fara masina 4x4 cu sasiu separat. Suv-ul nu prea ajunge decat daca vrei sa il vinzi ulterior.  Am parcurs chiar azi o portiune de drum pe la sanatoriul din Moroeni . Jale mare . Cred ca in partea de sus o sa dai si de zapada. Pe Bucegi inca mai este destula .

#6
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 18.04.2007
E interzis de la Cuibul Dorului în sus, dar se circulă (atenție, în caz de ceva, CASCO nu plătește nimic).

nov 2014, înainte de a cădea zăpada: de la cabana Dichiu spre Bolboci cobori pe asfalt 90% (lipsă pe poduri, unde apar și praguri). Cănd se termină coborârea (înainte de intersecția cu drumul dinspre Moroieni) , până înainte de barajul Bolboci e macadam. În jurul lacului Bolboci e asfalt (pe stânga (adică dreapta cum urci)) și bănuiesc că macadam pe dreapta lacului. Apoi macadam până la Padina și Peștera. Nu e neted, dar fără probleme pentru o mașină de oraș obișnuită.

#7
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012
Ms de raspunsuri, o sa ma orientez catre alte trasee, oricum am trecut si la cauciucurile de vara de peste o luna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate